ضعیف شدن آنتن وای فای در آیفون 6 و راه حل آن

ضعیف شدن آنتن وای فای در آیفون 6

ضعیف شدن وای فای در آیفون 6 ایرادی شایع است. این ایراد می تواند بر اساس مشکلات نرم افزاری یا نقص سخت افزاری ایجاد می شود. بنابراین با ما همراه باشید تا در خصوص این موضوع شما را راهنمایی کنیم.

ایراد نرم افزاری

ایراد های نرم افزاری در گوشی های آیفون بسیار کم ایجاد می شود. اما بررسی کردن نرم افزار رایگان است و به راحتی انجام می شود. بنابراین طبق اصولی که در ادامه به آن می پردازیم پیش بروید تا قبل از مراجعه به مراکز تعمیراتی، از ایراد گوشی خود آگاه شوید.

آپدیت کردن نرم افزار

برخی مواقع برخی نقص در برخی از بخش های سیستم نرم افزار، باعث می شود گوشی به درستی عمل نکند. بنابراین با آپدیت کردن نرم افزار می توانید این مشکلات را از بین ببرید. از آنجایی که iOS های جدید برای گوشی آیفون 6 ارائه نمی شود، درصورتی که گوشی موبایلتان آخرین نسخه است، باید آن رای ریستور یا ریست فکتوری کنید

برای اطلاع از اینکه گوشی شما قابلیت آپدیت دارد، به مسیر زیر رفته و درصورت وجود آپدیت آن را روی گوشی نصب کنید

Settings>General>Software Update>Download and install update

ریست کردن تنظیمات شبکه در آیفون 6

ریست کردن تنظیمات در گوشی های آیفون، باعث می شود تنظیمات به حالت اولیه ای که کارخانه تنظیم کرده است برگردد. با انجام این کار اطلاعات گوشی شما پاک نمی شود. فقط نیاز است برای اتصال به وای فای هایی که قبلا به آن ها متصل شده اید، دوباره پسورد را وارد کنید.

قدم اول ریست کردن تنظیمات شبکه هست. برا اینجام اینکار مسیر زیر را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید:   ریست فکتوری آیفون

Settings>General>Reset>Reset Network Settings

درصورتی که این روش تغییری ایجاد نکرد، در همین صفحه گزینه Reset All Settings را بزنید.

هارد ریست و Force Restart کردن گوشی

در این عمل، درواقع اطلاعات گوشی شما پاک نمی شود. بلکه گوشی از اول راه اندازی شده با این تفاوت که هارد گوشی دوباره راه اندازی شده و اطلاعات اضافی را به همراه ندارد. بنابراین درصورت وجود ایراد نرم افزاری امکان دارد با هارد ریست کردن، مشکل حل شود. هارد ریست کردن.

برای انجام اینکار، دکمه هوم گوشی و دکمه پاور را به صورت همزمان نگه داشته تا زمانی که گوشی ریستارت شده و لوگوی اپل را مشاهده کنید. سپس دکمه ها را رها کنید. این روش هارد ریست یا ریستارت اجباری نام دارد. درصورت هنگ کردن گوشی نیز می توانید از این روش استفاده کنید.

استفاده از DNS شخصی

این مورد زمانی اتفاق می افتد که برخی از سایت ها یا اپلیکیشن ها با شبکه وای فای شما به درستی ارتباط برقرار نکنند. بنابراین شما می توانید بجای DNS اختصاصی مودم، یک DNS دلخواه به صورت دستی وارد کنید. معمولا در چنین مواردی از DNS گوگل که جزو پر سرعت ترین آن هاست استفاده می شود.

در تنظیمات گوشی به بخش Wifi بروید. در این بخش، در کنار وای فایی که به آن متصل هستید یک علامت i می بینید. روی آن کلیک کرده و در این بخش درصورتی که در قسمت DNS، آدرس خاصی مشاهده می کنید، آن را پاک کرده و سپس 8.8.8.8 یا 8.8.4.4 که DNS ها رایج گوگل هستند را وارد کنید.

بیشتر بخوانید:   فلش کردن سامسونگ و مزایای آن

ریست فکتوری یا ریستور کردن آیفون 6

آخرین مرحله برای رفع مشکلات نرم افزاری ریست فکتوری و ریستور کردن گوشی می باشد. ریستور کردن گوشی نرم افزار سیستم را به کلی پاک کرده و یک نرم افزار جدید را روی گوشی نصب می کند. بنابراین به مراتب می تواند بهتر از ریست فکتوری باشد. توجه داشته باشید که قبل از ریستور کردن یا ریست فکتوری، تمامی اطلاعات خود را بکاپ بگیرید.

مشکلات سخت افزاری

در مشکلات سخت افزاری، معمولا دو قسمت از گوشی موجب ایجاد مشکل در وای فای می شوند. که در ادامه هر کدام به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد.

ایجاد مشکل پس از تعویض قاب و شاسی

درصورتی که به هر دلیل، قاب و شاسی گوشی موبایل خود را تعویض کرده اید، درصورت اورجینال نبودن قاب جدید، با مشکل ضعیف بودن آنتن موبایل و وای فای مواجه خواهید شد. این مورد برای قاب های محافظ نیز صدق می کند. به خصوص قاب های محافظ فلزی یا مگنت دار، باعث ایجاد پرش آنتن یا عدم آنتن دهی مناسب در گوشی می شوند.

تعویض فلت آنتن وای فای و بلوتوث آیفون 6

این فلت، قطعه کوچکی در گوشی موبایل است، که آنتن وای فای و بلوتوث را تقویت می کند. در گوشی آیفون 6، معمولا این قطعه معیوب می شود و نمیتواند آنتن را به خوبی به گوشی شما برساند. بنابراین با تعویض یا تعمیر آن می توان به راحتی مشکل را حل کرد.

خرابی این قطعه علائم مشخصی دارد. معمولا در صورت معیوب بودن فلت آنتن وای فای آیفون 6، شما باید به مودم بسیار نزدیک شوید تا اتصال وای فای برقرار شود. همچنین، وای فای و بلوتوث هر دو ضعیف شده و پس تعویض یا تعمیر، هر دو مشکل برطرف خواهد شد.

بیشتر بخوانید:   کار نکردن فیس آیدی آیفون

تعمیر آی سی وای فای آیفون 6

در صورتی که با بررسی تمامی موارد گفته شده مشکل آنتن وای فای گوشی شما حل نشده باشد، ایراد از آی سی وای فای گوشی است. آی سی وای فای، قطعه کوچکی روی برد دستگاه است که عملکرد آنتن وای فای گوشی را زیر نظر دارد. این قطعه با ایجاد ارتباط بین ورودی آنتن و CPU گوشی، اتصال وای فای را ممکن می سازد. تعمیر این قطعه به تخصص زیادی نیاز دارد. بنابراین در صورت نیاز به تعمیر به مراکز معتبر مراجعه کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.