مشکل تاچ آیفون 6 پلاس

مشکل تاچ آیفون 6 پلاس

مشکل تاچ آیفون 6 پلاس یک ایراد رایج است که برای بسیاری از کاربران را درگیر کرده است. صفحه نمایش گوشی موبایلتان ضربه خورده و بعد از تعویض تاچ و ال سی دی، مشکل تاچ گوشی حل نشده است؟ یا اینکه به تازگی بدون شکستن صفحه نمایش با مشکل تاچ مواجه شده اید؟

در این مطلب مشکل تاچ آیفون 6 پلاس رو بررسی می کنیم.


مشکل تاچ گوشی آیفون 6 پلاس بعد از تعویض صفحه نمایش

احتمالا به تازگی گوشی موبایلتان ضربه خورده و صفحه نمایش آن را تعویض کرده اید. اما به نظر میرسد که مشکل تاچ رفع نشده است.

این ایراد به دلایل مختلف ایجاد می شود. قبل از اینکه هر اقدامی بکنید، درصورتی که گلس محافظ برای صفحه نمایش استفاده کرده اید، صفحه نمایش را بدون گلس تست کنید. گلس های محافظ صفحه نمایش درصورت بی کیفیت باعث ایجاد مشکل تاچ در گوشی می شوند.

در صورتی که بدون گلس تست کرده  و به نتیجه نرسیده اید، عاملی که باید مورد بررسی قرار گیرد صفحه نمایش جدید است. ممکن است کیفیت صفحه نمایش پایین بوده یا اینکه کیفیت خوب اما صفحه نمایش در قسمت تاچ ایراد داشته باشد.

یکی دیگر از دلایل عملکرد نادرست تاچ می تواند آی سی تاچ باشد. بدین ترتیب حتی در صورت سالم بودن تاچ و ال سی دی گوشی، به دلیل معیوب بودن قسمتی از برد تاچ گوشی دچار مشکل می شود.


بیشتر بخوانید : مشکل صدای آیفون 7


آی سی تاچ چیست و چه ارتباطی با مشکل تاچ دارد

همانطور که گفته شد آی سی تاچ قسمتی روی برد گوشی مربوط به عملکرد تاچ می باشد. این قطعه با هماهنگ کردن نرم افزار و دستگاه عملکرد تاچ گوشی را کنترل می کند. معیوب بودن این قطعه باعث هنگ کردن تاچ، تاچ کردن خودکار دستگاه و یا به موقع عمل نکردن می شود.

آی سی تاچ بر اثر گرما، فشار و ضربه آسیب می بیند. در گوشی آیفون 6 پلاس طراحی آن آسیب پذیر تر نسبت به دیگر مدل ها می باشد. اما با رعایت احتیاط می توانید از بروز چنین مشکلی در گوشی جلوگیری کنید.

روش تشخیص خرابی آی سی تاچ آیفون 6 پلاس

برای آگاهی بهتر از اینکه مشکل گوشی شما مربوط به قطعه صفحه نمایش است یا آی سی تاچ، می توانید به دو نکته توجه کنید.

خرابی آی سی تاچ آیفون 6 پلاس، در برخی مواقع موجب پدید آمدن نوار خاکستری رنگ کوچکی در بالاترین قسمت صفحه نمایش می شود. این نوار در جمع تعمیر کاران به نوار مرگ نیز معروف است.

اما این نوار در همه موقعیت ها ایجاد نمی شود. بنابراین در صورتی که پس مدتی کار کردن با گوشی موبایلتان، متوجه هنگی یا درست کار نکردن تاچ گوشی شدید، بلافاصله گوشی را قفل کرده و سپس باز کنید و مجدد بررسی کنید. درصورت رفع مشکل تاچ بعد از این عملکرد، خرابی از تاچ و ال سی می باشد. درصورت خرابی آی سی تاچ، باید بعد از قفل و باز کردن گوشی ایراد همچنان برقرار باشد.

هزینه تعمیر آی سی تاچ آیفون ۶ پلاس

تعمیر آی سی تاچ آیفون 6 پلاس به مهارت بالایی در تعمیرات موبایل نیاز دارد. هزینه تعمیر این قطعه در مراکز مختلف متفاوت است اما بطور میانگین حدود 600 هزار تومان هزینه دارد. تعمیر گوشی موبایل ممکن است در شرایط خرید و فروش گوشی تاثیر گذار باشد. بنابراین به مراکز معتبر برای تعمیرات مراجعه کرده و قبل از هر گونه اقدام، با متخصصین این زمینه مشورت کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.