مشکل صدای آیفون 7

رفع مشکل اسپیکر آیفون 7

مشکل صدا در آیفون یک عامل رایج می باشد با اینکه اسپیکر  گوشی های آیفون بسیار قوی طراحی شده اند و کیفیت خوبی دارند دارای مشکلاتی هستند. توری های محافظ اسپیکر گوشی های آیفون به صورتی طراحی شده است که خیلی زود کثیف شده و همین گردو غبار اضافه روی توری اسپیکر باعث می شود صدا ضعیف شود. البته این مشکل با سرویس کردن به سادگی حل می شود. اما از آنجایی که گوشی مد نظر ما آیفون 7 است،  قبل از هر کاری بهتر است درمورد مشکل صدای آیفون 7 اطلاعت بیشتری داشته باشید.

آیفون 7 مدل A1778  ایراد رایجی روی برد دارد که باعث می شود عملکرد اسپیکر دچار مشکل شود و امروز ما می خواهیم به صورت کامل مشکل صدای آیفون 7 را بررسی کنیم و البته روش تشخیص بهتر قطعه معیوب را یاد بگیریم.


کم شدن صدای مکالمه در آیفون 7

اگر مشکل کم شدن صدا در گوشی آیفون 7 شما فقط هنگام مکالمه اتفاق می افتد طبیعتا مشکل فقط از طرف اسپیکر بالا یا همان اسپیکر مکالمه است. در این صورت ایراد می تواند از خود اسپیکر باشد یا اینکه کثیف بودن توری محافظ اسپیکر آن از عملکرد بهینه جلوگیری کرده است.


کم شدن صدای موزیک در آیفون 7

ممکن است صدا هنگام مکالمه بی نقص اما صدا هنگام پخش موزیک مشکل  داشته باشد و  همانند مورد قبل مشکل ممکن است فقط با سرویس حل شود و یا اینکه خود اسپیکر نیاز به تعویض داشته باشد. ام توجه داشته باشید به هیچ وجه از مسواک یا هرگونه مواد تمیز کننده برای تمیز کردن توری اسپیکر استفاده نکنید. بهترین کار در این موقعیت مراجعه به تعمیرکار است تا به صورت تخصصی ایراد را بررسی کند زیرا تمیز کردن اسپیکر از بیرون گوشی باعث می شود که املاح و جرم ها وارد اسپیکر شده و حتی در صورتی که اسپیکر مشکلی نداشته آسیب ببیند. بهترین روش برای تمیز کردن اسپیکر ها باز کردن گوشی و سرویس توری از طریق مواد شوینده از داخل به بیرون است.


تنظیمات صدای آیفون

البته می توانید قبل از اینکه هر کاری بکنید وارد تنظیمات گوشی شده و از بخش صدا بررسی کنید که تنظیمات صدا دست کاری نشده باشد. برای راحت تر شدن کار می توانید از بخش تنظیمات گزینه Reset All Settings را زده تا تمام تنظیمات به پیشفرض کارخانه برگردد. با انجام دادن این کار اطلاعات شخصی شما پاک نخواهد شد و فقط تنظیمات سیستم به حالت اول برگشته و نیاز است برای وصل شدن به دستگاه های وای فای که قبلا به آن ها متصل شده اید، دوباره پسورد وارد کنید. برای ورود به این بخش می توانید گزینه Reset را در نوار جستوجوی تنظیمات وارد کنید یا مسیر زیر را طی کنید.
Settings>General>Reset>Reset All Settings


مشکل آی سی صدا در آیفون ۷

همانطور که در ابتدا گفتیم، گوشی های آیفون 7 در مدل A1778 ایراد رایج آی سی صدا دارند. آی سی ها در اکثر مواقع در اثر گرمای زیاد یا ضربه دچار آسیب می شوند و در صورت استفاده با احتیاط این مشکل برای گوشی به وجود نخواهد آمد. اما به هر صورت در صورت ایجاد مشکل صدا برای تشخیص خرابی آی سی صدا می توان از یک ترفند بسیار ساده استفاده کرد.

در اکثر مواقع، در صورت خرابی آی سی صدا علامت بلندگو غیر فعال است و شما نمی توانید آن را با تاچ کردن وضعیت آن را تغییر دهید. در صورتی که برای شما علامت بلندگو فعال می شود، احتمال زیادی دارد که ایراد از قسمت های دیگر مربوط صدا باشد.


هزینه تعمیر آی سی صدای آیفون ۷

در صورتی که آی سی صدای گوشی شما آسیب دیده باشد، اطلاع از هزینه تعمیر آن در تصمیم گیری برای تعمیر بیشتر به شما کمک خواهد کرد. مسلما هر مرکز تعمیرات قیمت به خصوصی برای تعمیر قطعات در نظر می گیرد اما به طور کلی حدود هزینه آی سی صدا آیفون 7، 600 هزار تومان می باشد. برای اطلاع بیشتر از هزینه تعمیر می توانید با پشتیبانی ما تماس گرفته و مشورت بگیرید.


هزینه تعمیر اسپیکر آیفون ۷

در صورت آسیب دیدگی خود اسپیکر، مسلما هزینه کمتری را متحمل می شوید و این تنها نکته مهم نیست. آسیب دیدگی اسپیکر به مراتب زیان کمتری نسبت به آی سی صدا دارد. به دلیل اینکه برد گوشی شما دست نخورده باقی می ماند قیمت اصلی گوشی افت نمی کند.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.