افزایش حافظه داخلی گوشی

افزایش حافظه داخلی

پر شدن حافظه دغدغه ی بسیاری از کاربران است. به همین دلیل افزایش حافظه داخلی گوشی به شدت نیاز است. از آنجایی که اپلیکیشن ها روز به روز ارتقا یافته و فضای بیشتری را اشغال می کند، بهتر است که موقع خرید گوشی، ظرفیت حافظه بیشتر را انتخاب کنید.

اما در صورتی که به هر دلیل نتوانسته اید ظرفیت بیشتری برای گوشی انتخاب کنید، راه حل هایی برای رفع این مشکل وجود دارد. از پاک کردن حافظه پنهان گوشی گرفته تا تعویض سخت افزاری هارد دستگاه و افزایش ظرفیت آن. امروز در این مقاله درمورد هر راه کار و معایب و مزایای آن ها صحبت کرده ایم.

تعویض هارد و افزایش حافظه داخلی گوشی

تعویض هارد در گوشی های موبایل به راحتی لب تاب یا کامپیوتر نیست. تعویض هارد در گوشی نیازمند تخصص بسیار بالا بوده و البته هزینه نسبتا زیادی نیز دارد. در هر صورت، قبل از تعویض هارد باید معایب و مزایا و البته هزینه انجام این کار را بدانید که بهتر در این مورد تصمیم بگیرید.

معایب و مزایای تعویض هارد

قبل از تعویض هارد گوشی باید اطمینان حاصل کنید که هارد جدید و ظرفیت آن، با رم دستگاه سازگاری دارد. در غیر این صورت سرعت گوشی پایین آمده و ممکن است گوشی در انجام بسیاری از عملیات مهم دچار مشکل شود. اما در عوض، درصورت سازگار بودن دستگاه، علاوه بر افزایش فضای داخلی دستگاه، به دلیل بهتر انجام شدن عملیات سیستم سرعت گوشی بالا می رود.

عیب دیگری که در انجام این کار وجود دارد، این است که گوشی شما به عنوان گوشی تعمیری شناخته می شود و ممکن است در فروش دستگاه به مشکل بر بخورید. بنابراین بهترین زمان برای تعویض هارد گوشی، زمانیست که به هر دلیل هارد گوشی آسیب دیده و شما مجبور به تعویض آن هستید.

البته برای رفع مشکل فضا راه کارهای جایگزین وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

استفاده از حافظه خارجی یا مموری و کمک به افزایش حافظه داخلی گوشی

استفاده از حافظه خارجی را مموری، نسبت به تعویض هارد، مقرون به صرفه تر و بسیار راحت تر است. البته قابل ذکر است که حافظه خارجی به اندازه حافظه داخلی توانایی مدیریت دستگاه را ندارد و در واقع به عنوان نیروی کمکی وارد گوشی شما می شود.

بنابراین شما می توانید آن دسته از فایل ها که در عملکرد سیستم دخیل نیستند، نظیر عکس ها و ویدیو ها را به حافظه خارجی انتقال دهید. برای سهولت در این کار شما می توانید این کار را به عهده خود دستگاه واگذار کنید که به صورت اتوماتیک انجام دهد.

انتقال اتوماتیک فایل ها به مموری

همانطور که گفته شد برای راحت تر شدن کار، می توانید انتقال اتوماتیک فایل ها را به گوشی واگذار کنید. برای عکس ها و ویدیو ها به اپلیکیشن دوربین مراجعه کرده و از قسمت تنظمیات، محل ذخیره را حافظه خارجی را انتخاب کنید.

درمورد دیگر اپلیکیشن ها نظیر اینستاگرام که جزو اپلیکیشن های گر مصرف به شمار می رود، می توانید محل ذخیره دیتای اپلیکیشن را به حافظه خارجی انتقال دهید. این قابلیت برای بسیاری از دیگر اپلیکیشن ها نیز امکان پذیر است.

انتقال فایل ها به مموری برای افزایش حافظه داخلی

البته ممکن است انجام این عمل در کاهش سرعت دستگاه موثر باشد. اما کاهش سرعت آنقدر محسوس نیست که متوجه آن شوید.

استفاده از نرم افزار های شخص ثالث برای افزایش حافظه داخلی گوشی

این دسته از نرم افزار ها، حافظه پنهان موجود در گوشی و دیتای اضافی اپلیکیشن ها را پاک می کنند. ممکن است استفاده از این دسته اپلیکیشن ها تا حدودی کار آمد باشد، اما به عنوان راه حل مناسب پیشنهاد نمی شود.

انتقال فایل ها به لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی

از جمله بهترین روش هایی که در افزایش فضای داخلی موثر هستند انتقال فایل ها در فاصله زمانی کم به کامپیوتر شخصی می باشد. به این دلیل که انجام این کار، علاوه بر افزایش حافظه، به افزایش امنیت اطلاعات شما کمک می کند. بدین صورت در صورت دزدیده شدن یا آسیب دیدن گوشی، شما آخرین اطلاعات مورد نیاز را همچنان در اختیار دارید.

گرفتن پشتیبان از اطلاعات به صورت دستی و اتوماتیک امکان پذیر است. در انتقال اتوماتیک از طریق نرم افزار های مخصوص از کلیه اطلاعات پشتیبان با قابلیت برگشت اتوماتیک وجود دارد. شما با توجه به نیاز خود هر یک از این راه ها را انتخاب کنید.

افزایش حافظه گوشی با انتقال فایل ها به کامپیوتر
نرم افزار Smart Switch

تاثیر فلش یا ریست فکتوری کردن در افزایش حافظه داخلی

در صورتی که اطلاعات خاصی روی گوشی ندارید، یا اینکه از اطلاعات خود پشتیبان گرفته اید، می توانید از ریست فکتوری یا فلش کردن دستگاه برای افزایش حافظه داخلی گوشی استفاده کنید.

در برخی مواقع ممکن است شما اطلاعات یا اپلیکیشن های را از روی گوشی خود حذف کرده باشید، اما فضای اشغال شده توسط آن ها همچنان باقی بماند. در چنین مواقعی ریست فکتوری ( بازگردانی به تنظیات کارخانه ) کار آمد است.

فلش کردن دستگاه برای زمانی به کار می رود که گوشی شما ویروسی شده باشد. این ایراد در گوشی های اندرویدی بسیار رایج است. از این رو فلش کردن گوشی حداقل دو بار در سال برای افزایش سلامت گوشی مفید است.


منبع : قطعه فروش

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.