مشکل شارژ در آیفون

مشکل شارژ آیفون

مشکل شارژ در گوشی های آیفون نسبت به دیگر برند ها بیشتر است. این موضوع ممکن است کسانی را که تازه می خواهند به طرف آیفون روی بیاورند، نگران کند

البته لازم به ذکر است که در صورت استفاده مناسب از گوشی هیچ مشکلی برای شارژ گوشی به وجود نخواهد آمد.


انواع حالت های مشکل شارژ در آیفون

مشکل شارژ به صورت های مختلفی نمایان می شوند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

نمایان شدن علامت شارژ اما اضافه نشدن درصد شارژ

یکی از انواع مختلف مشکل شارژ در گوشی این است که بعد از وصل کردن شارژر علامت وصل شدن شارژر  روی آیکون باتری نمایان می شود، اما پس از گذشت ساعت‌ ها حتی یک درصد به شارژ گوشی افزوده نمی شود. البته در برخی مواقع بجای اضافه شدن، از شارژ گوشی کم می شود. یا اینکه گوشی شارژ شده اما زمان شارژ شدن کامل گوشی بسیار طولانی می شود.

قطع و وصل شدن شارژ

ایراد دیگر این است که پس از وصل کردن شارژر به صورت مداوم علامت شارژ قطع و وصل می شود. ممکن است با فشار دادن قسمت پورت شارژ یا کابل شارژ این مورد رفع شود.

شارژ نشدن آیفون

در حالت دیگر ممکن است با وصل کردن شارژر به گوشی، هیچ واکنشی از طرف گوشی نشان داده نشود. یا اینکه گوشی فقط با برخی از شارژر یا کابل ها قادر به شارژ شدن باشد.


عواملی که در درست شارژ نشدن آیفون

تا به اینجا، حالت های مختلف مشکل شارژ گوشی را بررسی کردیم. اما چه عواملی باعث بروز چنین مشکلاتی می شود؟

بیشتر بخوانید:   رفع مشکل آنتن در آیفون 7

کثیف بودن پورت شارژ

ساده ترین مشکل کثیف بودن پورت شارژ است. اما این ایراد در عین سادگی می تواند در آینده سبب مشکلات پیچیده و پرهزینه تری شود. درصورت کثیف بودن پورت شارژ، ارتباط بین کابل شارژ و فلت شارژ به درستی بر قرار نمی شود.

خرابی فلت شارژ

 فلت شارژ گوشی اولین بخش ورودی شارژ داخل گوشی است و در صورت خراب بودن در روند شارژ شدن گوشی اختلال ایجاد میکند. فلت شارژ در واقع قطعه ای در داخل گوشی است که پورت شارژر و تعدادی قطعه دیگر را به برد متصل می کند.

شارژر و کابل تقلبی یا معیوب

در صورتی که از شارژر و کابل تقلبی یا معیوب استفاده کنید علاوه بر این که گوشی درست شارژ نمی شود، ممکن است منجر به سریع تر خالی شدن شارژ باتری شود. همچنین در صورت استفاده از کابل و شارژر تقلبی ممکن است پیامی مبنی بر اینکه کابل یا شارژر پشتیبانی نمی شود دریافت کنید.

نکته: توجه داشته باشید  استفاده از شارژر و کابل نامناسب، معیوب  بودن فلت شارژ و کثیف بودن پورت شارژ به دلیل نوساناتی که وارد گوشی می شود، به مرور زمان ممکن است باتری یا آی سی شارژ آسیب ببیند.

آی سی شارژ

آی سی شارژ قطعه ایست روی برد که روند شارژ و دشارژ شدن گوشی را کنترل میکند. آی سی شارژ علاوه بر موارد گفته شده در بالا، در اثر ضربه و گرمای زیاد نیز ممکن است آسیب ببیند. آی سی شارژ نیز یکی دیگر از عوامل موثر در مشکل شارژ شدن گوشی می باشد. در صورت معیوب بودن آی سی شارژ به مرور زمان باتری نیز آسیب می بیند. همچنین ممکن است آی سی شارژ معیوب باعث ایجاد جریان کشی در گوشی و مصرف زیاد از حد باتری شود.

بیشتر بخوانید:   داغ شدن گوشی موبایل و راه حل آن

باتری معیوب

در صورتی که باتری گوشی شما معیوب باشد و یا اینکه کیفیت خوبی نداشته باشد ممکن است در شارژ شدن گوشی به مشکل بر بخورید. باتری های تقلبی در برخی موارد، فقط تا حد مشخصی برای مثال 70 درصد شارژ می شوند.

در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر می توانید با پشتیبانی وبسایت قطعه فروش تماس گرفته و در مورد مشکل خود راهنمایی بگیرید.


منبع : قطعه فروش


محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.