رفع مشکل آنتن در آیفون 7

مشکل آنتن دهی در آیفون 7

با مشکل آنتن دهی آیفون 7 مواجه هستید ؟ یا قصد خرید گوشی آیفون 7 این گوشی را دارید و این موضوع شما را نگران کرده است؟ به طور کلی مشکل عدم آنتن دهی در  آیفون ۷ مدل A1660 یکی از مشکلات رایج است که از طرف شرکت اپل نیز تایید شده است.


مشکل آنتن دهی در گوشی های موبایل علائم مختلفی دارد و هر کدام  مربوط به قسمتی از دستگاه است. ممکن است عدم آنتن دهی در گوشی شما به صورت No Sim یا No Service نمایان شده باشد و یا اینکه مشکل پرش و قطع و وصل شدن آنتن داشته باشید


مشکل No Sim در آیفون 7


این ایراد زمانی ایجاد می شود که دستگاه سیم کارت گوشی شما را شناسایی نکند. این عدم شناسایی می تواند از سیم کارت شما باشد. بنابراین ابتدا سیم کارت دیگری را روی گوشی  تست کنید. معیوب بودن خشاب سیم کارت نیز می تواند در این مورد تاثیر گذار باشد. بنابراین در صورت امکان خشاب سیم کارت دیگری را امتحان کنید.

معیوب بودن سوکت سیم کارت یکی دیگر از عواملی است که موجب عدم شناسایی سیم کارت دستگاه شما می شود. سوکت سیم کارت قسمتی از برد گوشی موبایل و وظیفه ارتباط بین سیم کارت و برد گوشی را بر عهده دارد.


مشکل پرش آنتن پس از تعویض قاب گوشی


درصورتی که قاب و شاسی گوشی خود را به تازگی تعویض کرده اید و پس از تعویض با مشکل آنتن دهی مواجه شده اید، این ایراد می تواند به دلیل استفاده از قابل غیر اصل و با کیفیت پایین باشد. همچنین برخی از قاب های محافظ  به خصوص قاب های مگنت دار می توانند در آنتن دهی اختلال ایجاد کنند.


مشکل No Service در آیفون 7


زمانی که شما با مشکل No Service مواجه هستید مخصوصا اگر مدل گوشی شما مدل A1660 می باشد به احتمال زیاد Base Band گوشی معیوب و باعث مشکل آنتن آیفون 7 شده است و باید گوشی شما از نظر سخت افزاری بررسی شود. در ادامه به صورت مختصر درمورد بیس باند و عملکرد آن در گوشی های موبایل توضیح خواهیم داد.


بیس باند چیست؟


به طور کلی عمل کرد تلفن های همراه با دیگر تلفن ها متفاوت است و گوشی های موبایل نیاز دارند در عین کوچک و قابل حمل بودن تعداد کارهای زیادی را همزمان به انجام برسانند. بنابراین برند های گوشی موبایل قطعه ای به نام BaseBand یا باند پایه در برد گوشی به عنوان مودم قرار داده اند که ارتباط گوشی با شبکه های تلفن همراه را ممکن می سازد. البته این قطعه در گوشی های مختلف طراحی متفاوتی دارد و در گوشی آیفون 7 بسیار آسیب پذیرتر نسبت به دیگر مدل ها می باشد.


مشکل بیس باند آیفون ۷


مشکل بیس باند در گوشی iPhone 7 مدل A1660 باعث ایجاد مشکل زیادی برای کاربران شده است و از آنجایی که در ایران نمایندگی برای شرکت اپل وجود ندارد، کاربرانی که از این گوشی استفاده می کنند ناچار به تعمیر آن در بازار هستند. تعمیر بیس باند عمل حساس با هزینه ی بالا می باشد. حتی ممکن است مدتی پس تعمیر این ایراد مجدد به وجود بیاید. بنابراین درصورت نیاز به تعمیر به مراکز معتبر مراجعه کنید.


هزینه تعمیر بیس باند آیفون ۷


خرابی بیس باند آیفون ۷ در سه حالت است فقط دو حالت آن قابل تعمیر است. حالت های مختلف آن هزینه های متفاوتی دارد و این هزینه ها در زمان نوشته شدن این مقاله از حدود ۴۰۰-۵۰۰ هزار تومان  شروع شده و به ۸۰۰ تا یک میلیون تومان می رسد.

در حالت سوم که بیس باند سوخته و گوشی غیر قابل تعمیر است می توانید با تهیه برد های سالم مجدد از گوشی موبایلتان استفاده کنید. برای تهیه برد آیفون 7 می توانید به صفحه برد آیفون از طریق این لینک مراجعه کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.