سیاه شدن یا لرزیدن دوربین هواوی

لرزیدن دوربین هواوی

آیا در گرفتن عکس با گوشی هوشمند هواوی خود مشکل دارید؟ هنگامی‌که برای گرفتن عکس روی دوربین خود کلیک می‌کنید، فقط یک صفحه سیاه می‌شود؟ این مشکل چندان رایجی برای گوشی‌های هوشمند نیست، اما مطمئناً می‌تواند دردسرساز باشد. معمولاً وقتی این اتفاق می‌افتد، گوشی ‌موبایل هواوی شما اصلاً نمی‌تواند عکس بگیرد یا ویدیو ضبط کند. در این مقاله جوانبسیاه شدن یا لرزیدن دوربین هواوی و علت لرزش دوربین هواوی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

تعمیر دوربین هواوی که صفحه سیاه را نشان می‌دهند

رفع این مشکل و شروع مجدد دوربین و کارکرد درست آن کار سختی است. اگر مشکل مربوط به نرم‌افزار گوشی هواوی باشد، احتمال اینکه بتوان آن را برطرف کرد، بیشتر است. این مشکل می‌تواند، یک نقص بسیار بد باشد و فقط 50٪ احتمال دارد که واقعاً این مشکل برطرف شود. سیاه شدن یا لرزیدن دوربین هواوی یکی از مشکلات سخت برای گوشی هواوی به ‌شمار می‌رود.

سیاه شدن یا لرزیدن دوربین هواوی

علت سیاه شدن یا لرزیدن دوربین هواوی

در اینجا سؤالی ذهن شما را درگیر می‌کند و آن هم این است که چرا و به چه علت دوربین گوشی‌موبایل هواوی سیاه می‌شود و یا می‌لرزد. برای پاسخ به این سؤال تا پایان مقاله همراه ما باشید. دلیل‌های بسیار زیادی وجود دارد که می‌تواند باعث سیاه شدن یا لرزیدن دوربین هواوی شما شود. اگر بخواهیم به‌اختصار برای شما توضیح دهیم، علت سیاه شدن دوربین هواوی عبارتند از:

  • بسته بودن شاتر دوربین گوشی‌موبایل هواوی
  • آسیب رسیدن و ایراد دار شدن لنز دوربین گوشی‌هواوی
  • در بعضی موارد که اندک پیش می‌آید امکان قفل شدن سیستم گوشی هواوی موجب این اشکال می‌شود
  • درگیر بودن دوربین هواوی
  • وجود مشکلات نرم‌افزاری
  • وجود سایر مشکلات سخت‌افزاری
سیاه شدن دوربین هواوی

8 راه برای حل مشکل لرزیدن دوربین هواوی

برای اینکه مشکل دوربین هواوی شما حل گردد روش‌های زیر را امتحان کنید.

خاموش و روشن کردن گوشی هواوی

به‌سادگی تلفن خود را به مدت 10 ثانیه خاموش کنید و سپس آن را دوباره روشن کنید و دوربین خود را بررسی کنید، اگر قبلاً این کار را انجام نداده‌اید. اینکار به عنوان تنظیم مجدد نرم‌افزاری شناخته می‌شود و این ترفند ساده می‌تواند مشکلات جزئی مربوط به نرم‌افزار را برطرف کند.

بیرون کشیدن باتری گوشی هنگام روشن شدن

بیرون کشیدن باتری گوشی‌موبایل هواوی هنگام روشن شدن، نوع دیگری از تنظیم مجدد نرم‌افزاری است که می‌تواند تلفن را دوباره به‌درستی شروع به کار کند. این‌کار باعث از دست رفتن داده‌ها نمی‌شود. این گزینه در همه گوشی‌ها موجود نیست و فقط در گوشی‌هایی با باتری قابل جابه‌جایی امکان‌پذیر است. اگر باتری شما داخلی است و نمی‌توان باتری را از گوشی خارج کرد، این مرحله را رد کرده و با بررسی برنامه‌های خود ادامه دهید.

هر برنامه دوربین شخص ثالث را حذف کنید

با حذف نصب برنامه‌های دوربین شخص ثالثی که در تلفن دانلود کرده‌اید شروع کنید. ممکن است گوشی به‌روزرسانی نرم‌افزار خود را دریافت کرده باشد و توسعه‌دهنده برنامه ممکن است هنوز فرصتی برای به‌روزرسانی برنامه خود نداشته باشد.

شروع به حذف نصب سایر برنامه‌ها کنید

اگر برنامه‌های دوربین شخص ثالث گوشی هواوی خود را حذف کرده‌اید یا اگر هیچ یک از این نوع برنامه‌ها را ندارید یا استفاده می‌کنید، سعی کنید به آخرین برنامه‌ای که دانلود کرده‌اید یا برنامه‌ای که ممکن است در زمان بروز این مشکل به‌روزرسانی یا دانلود کرده باشید فکر کنید. یک برنامه بد می‌تواند مقصر این مشکل باشد، بنابراین برنامه‌های خود را بررسی کنید و ابتدا آخرین برنامه‌های دانلود شده یا به روز شده را حذف کنید. پس از حذف و نصب یک برنامه، دوربین خود را باز کنید و ببینید آیا گوشی همچنان صفحه سیاه نشان می‌دهد یا خیر.

تنظیم مجدد نرم‌افزار

پس از حذف برنامه‌های خود، با خاموش کردن تلفن، ترجیحاً با خارج کردن باتری، شمارش تا 10، یک بار دیگر تلفن را ریست کنید و سپس باتری را دوباره قرار دهید و گوشی را دوباره روشن کنید.

ریست کردن هارد گوشی‌موبایل هواوی

اگر همه برنامه‌های خود را پاک کرده‌اید و گوشی شما همچنان به جای صفحه دوربین یک صفحه سیاه نشان می‌دهد، کاری که باید انجام دهید این است که یک نسخه پشتیبان کامل روی تلفن خود انجام دهید، تمام اطلاعات مهم خود را ذخیره کنید و سپس ریست را انجام دهید. ریست کامل دستگاه که تمام داده‌ها را از تلفن پاک می‌کند. اگر مشکل نرم‌افزاری، اشکال، ویروس و غیره است، پس از پاک کردن گوشی باید مشکل برطرف شود.

کار نکردن دوربین هواوی

مشکل سخت‌افزاری دوربین گوشی‌موبایل هواوی

اگر پس از انجام بازنشانی، دوربین همچنان صفحه سیاهی را نشان می‌دهد، این احتمال وجود دارد که این مشکل مربوط به سخت‌افزار باشد، به این معنی که قطعه واقعی دوربین در گوشی دچار مشکل شده است. امکان دارد دوربین گوشی از جای خود خارج شده باشد و باعث اختلال در عملکرد آن شود. با برداشتن باتری از گوشی خود (در صورت امکان) و اطمینان از خاموش بودن گوشی و سپس وارد کردن فشار به لنز واقعی دوربین، فشار را محکم کنید، اما مراقب باشید که صفحه گوشی هواوی نشکند.

با این‌کار می‌توان لنز دوربین را به جای خود بازگرداند و مشکل را برطرف کند. مجدداً این مرحله را با احتیاط انجام دهید، زیرا نباید به دستگاه شما آسیبی وارد شود و این مرحله تضمینی نیست که در همه شرایط مشکل سیاه شدن یا لرزیدن دوربین هواوی را برطرف کند.

بررسی گزینه‌های دیگر

اگر دسترسی به دوربین هواوی شما را به یک صفحه سیاه می‌برد یا تلفن‌تان همچنان به شما اجازه عکس گرفتن یا ضبط ویدیو را نمی‌دهد، شاید لازم باشد گزینه‌های دیگر را بررسی کنید. اگر دوربین شما دوباره شروع به کار کرد اما تصاویر تار هستند، یا اگر مشکل اصلی این بود که دوربین تلفن عکس‌های تار می‌گرفت و سپس شروع به نشان دادن صفحه سیاه کرد، احتمالاً لنز دوربین شما آسیب دیده یا شکسته است. ضمانت‌نامه گوشی خود را پیدا کنید.

 این‌کار ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد اگر آسیب آب‌خوردگی یا فیزیکی ندارید و گوشی را کمتر از یک سال است در اختیار دارید، می‌توانید آن را به تعمیرگاه ببرید تا ببینید آیا آن‌ها می‌توانند تعویض کنند یا خیر.

دوربین هواوی را تعویض کنیم یا خیر؟

همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم، اگر مشکل گوشی شما نرم‌افزاری نبود و روش‌های حل مشکلات نرم‌افزاری دوربین گوشی شما را برنگرداند به‌هیچ عنوان اقدام به باز کردن گوشی‌موبایل هواوی خود نکنید زیرا امکان دارد به آسیب برسانید و یا آن را از گارانتی خارج کنید. پس در این‌صورت احتمالاً نیاز است دوربین گوشی شما تعویض شود. ولی باز هم برای اطمینان بیشتر آن را به نمایندگی‌های مجاز تعمیر هواوی بسپارید.

اگر با مشکلاتی نظیر سیاه شدن یا لرزیدن دوربین هواوی مواجه شدید آن را با متخصصین و مشاورین حرفه‌ای پارتاک در میان بگذارید و از آن‌ها در این مورد کمک بگیرید تا کمترین آسیبی به گوشی شما وارد نشود.

نتیجه‌گیری:

اگر می‌خواهید علت سیاه شدن دوربین هواوی خود را بدانید این مقاله را با دقت مطالعه نمایید. برای حل مشکل دوربین هواوی خود بهتر است ابتدا مشکلات نرم‌افزاری که در بالا به آن اشاره شد را بررسی کنید و سپس در صورت عدم حل مشکل آن را به متخصصین این حوزه برای تعمیرات سخت‌افزاری بسپارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.