انتقال فایل ها به مموری در سامسونگ

انتقال فایل ها به مموری در سامسونگ

انتقال فایل ها به مموری در گوشی موبایل بسیار مهم است. چرا که اینکار باعث می شود از پر شدن حافظه داخلی جلوگیری کرد. بنابراین خرابی هارد دستگاه، یا مشکل کند شدن برای گوشی پیش نمی آید. اما قبل از خرید مموری باید به نکاتی توجه کرد. مهم ترین آن، این است که گوشی شما از حافظه خارجی یا مموری پشتیبانی می کند یا خیر. اکثر گوشی های سامسونگ از حافظه خارجی پشتیبانی می کنند، اما بهتر است از این موضوع مطمئن شوید.

در صورتی که گوشی شما از حافظه خارجی پشتیبانی می کند، قدم بعدی انتخاب مموری مناسب برای گوشی می باشد.

انتخاب مموری مناسب

در انتخاب باید به سه نکته اصلی توجه کنید. میزان حافظه مموری، نوع حافظه و سرعت انتقال اطلاعات از مهمترین خصوصیات یک مموری است.

میزان حافظه

ابتدا بهتر است بدانید که هر گوشی موبایل با توجه به پردازنده ای که دارد، میزان فضای خاصی از حافظه خارجی را می تواند پشتیبانی کند. در این صورت، اگر حافظه بیشتر از میزان مورد نظر را انتخاب کنید، گوشی شما آن را شناسایی نمی کند یا اینکه باعث ایجاد کندی و کاهش سرعت دستگاه می شود.

از طرفی، کم بودن میزان حافظه خارجی نیز ممکن است برای شما مشکل ایجاد کند. در این صورت شما ملزم به انتقال مداوم محتوای حافظه خارجی به کامپیوتر شخصی هستید.

نوع حافظه مموری ( تفاوت SDHC و SDXC )

بطور کلی حافظه های مموری به دو دسته SDHC و SDXC تقسیم می شوند. تفاوت اصلی آن ها در میزان فضای آن هاست. حافظه های SDHC تا نهایت 32 گیگابایت فضا را پشتیبانی می کنند و مخصوص گوشی های قدیمی هستند. از اینرو، گوشی های قدیمی که این مدل حافظه خارجی برای آن ها تعریف شده است، توانایی اجرای حافظه های SDXC را ندارند.

بیشتر بخوانید:   فلش کردن گوشی آیفون

برای اطلاع از مدل حافظه خارجی پشتیبانی شده توسط گوشی موبایلتان، می توانید در وبسایت GSMArena.com مدل دستگاه خود را جستوجو کرده و در قسمت Memory از نوع آن مطلع شوید.

سرعت

ممکن است تا به حال کلمه کلاس در مموری ها به گوشتان خورده باشد، اما درمورد آن ها اطلاعاتی نداشته باشید. کلاس مموری در واقع میزان سرعت پردازش اطلاعات و کلمه UHS میزان سرعت انتقال اطلاعات را مشخص می کند. کلاس های مموری ها به صورت 2، 4، 6 و 10 هستند. هرچه میزان این عدد بالاتر باشد، سرعت پردازش اطلاعات در مموری بیشتر است.

از نظر سرعت انتقال داده ها، مموری ها به دو دسته UHS-1 و UHS-3 تقسیم می شوند. سرعت انتقال اطلاعات در این دو دسته به ترتیب حدود 10 مگابایت و 30 مگابایت در ثانیه می باشد.

انتقال فایل ها به مموری

انتقال ها فایل ها به مموری به صورت دستی و اتوماتیک امکان پذیر است. شما می توانید وارد بخش فایل های شخصی شده و از پوشه DCMI اطلاعات ثبت شده توسط دوربین را به مموری انتقال دهید. اما انجام این عمل به صورت مکرر ممکن است مشکل باشد. بنابراین بهتر است محل ذخیره را به صورت اتوماتیک برای انتقال به مموری انتخاب کنید.

انتقال محل ذخیره دوربین به مموری

وارد اپ دوربین شده و در قسمت تنظیمات محل ذخیره یا Storage Location را به SD تغییر دهید. در این صورت تمامی ویدیوها و عکس به صورت اتوماتیک در مموری دخیره می شوند.

انتقال محل ذخیره دوربین به مموری در سامسونگ

انتقال دیتای ذخیره شده اپ ها به مموری

دیتای اپلیکیشن هایی مانند اینستاگرام را تلگرام نیز ممکن است باعث پر شدن فضای گوشی شوند. خبر خوب این است که برای بسیاری از اپلیکیشن ها نیز امکان ذخیره اطلاعات در مموری ممکن است. برای انجام این کار میسر زیر را دنبال کنید

بیشتر بخوانید:   روت کردن اندروید چه مزایا و معایبی دارد؟

Settings>Apps>MX Player>Storage>Change>SD>Move

در این قسمت، بجای MX Player می توانید اپلیکیشن مورد نظر خود را انتخاب کنید. این امکان برای تمامی اپلیکیشن ها وجود ندارد. برای مثال اطلاعات WhatsApp را نمیتوان به صورت اتومات اطلاعات را در مموری ذخیره کرد. اما بسیاری از اپلیکیشن ها را می توان از طریق این روش از حافظه داخلی جدا کرد.

استفاده از اپ های شخص ثالث برای انتقال فایل ها به مموری

برای انتقال این اطلاعات می توانید از اپلیکیشن های شخص ثالث مانند ES File Explorer استفاده کنید. اما این اپلیکیشن های برای گوشی های قدیمی طراحی شده است که نرم افزار مدیریت فایل در آن ها وجود ندارد یا استفاده از آن مشکل است. استفاده از نرم افزار مدیریت فایل گوشی که با نام My Files در گوشی وجود دارد، بسیار راحت است و نیازی به نصب اپلیکیشن های اضافه نیست.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.