فلش کردن سامسونگ و مزایای آن

فلش کردن سامسونگ

فلش کردن سامسونگ می تواند آسیب هایی که در سیستم نرم افزاری گوشی وجود دارد را برطرف کند

برخلاف تفکر بسیاری از کاربران که فلش کردن گوشی را مضر می دانند، فلش کردن برای گوشی بسیار مفید است. اما در صورت رعایت نکردن نکات اصولی آن می تواند آسیب های جبران ناپذیری به دستگاه وارد کند.

فلش چیست و چگونه انجام می شود؟

فلش به نصب کردن رام اندروید بر روی گوشی گفته می شود. این رام ها می تواند رسمی یا غیر رسمی باشد. از نمونه رام های غیر رسمی می توان به روت اشاره کرد. در گوشی های سامسونگ نصب رام از طریق نرم افزار Odin که مورد تایید شرکت سامسونگ است انجام می شود. این نرم افزار، سیستم قبلی که روی گوشی بوده است را حذف کرده و یک سیستم جدید که همان رام معرفی شده از طرف شما می باشد را روی گوشی نصب می کند.

رام چیست؟

به فایل نرم افزار سیستمی که بر روی گوشی ها نصب می شود رام می گویند. اگر با سیستم ویندوز آشنا باشید، رام اندروید مانند فایل خام ویندوز است که تا زمانی که روی سیستم گوشی شما نصب نشود، قابل استفاده نیست.

چرا نیاز به فلش گوشی داریم؟

فلش کردن گوشی در موارد مختلفی کاربرد دارد. از فلش، برای بالا بردن نسخه نرم افزار استفاده می شود. با اینکه از تنظیمات گوشی می توانید نرم افزار را آپدیت کنید، اما با فلش کردن به این دلیل که نرم افزار به صورت یک پارچه است، کارایی آن بهتر است و باگ و مشکلات نرم افزاری در آینده برای گوشی ایجاد نمی شود.

در برخی مواقع، گوشی شما از نظر نرم افزاری دچار مشکلاتی شده است که با ریست فکتوری مشکل آن رفع نشده، این مشکلات با فلش کردن رفع می شود.

فلش کردن گوشی برای تقویت باتری گوشی، در گوشی های اندروید بسیار دیده می شود. شاید برایتان سوال شده باشد که نرم افزار گوشی چه ارتباطی با باتری دارد. گوشی های اندروید، در صورت استفاده از منابع نا معتبر و اپلیکیشن های شخص ثالث خیلی سریع دچار مشکلات نرم افزاری می شود. این باگ های به وجود آمده باعث می شود سیستم از سخت افزار دستگاه بیشتر از حد مورد نیاز کار بکشد که در نتیجه باعث افزایش مصرف باتری می شود.

یکی دیگر از مواردی که گوشی در آن به فلش کردن نیاز پیدا می کند، گیر کردن گوشی روی لوگوی سامسونگ است. به دلیل پر بودن حافظه یا باگ های نرم افزاری، ممکن است گوشی شما ریستارت شده و روی لوگوی سامسونگ بماند. در چنین مواردی، ابتدا باید باتری گوشی را بررسی کنید، در صورت سالم بودن باتری، تنها راه حل ممکن فلش کردن گوشی است.


نکته مهم: در صورت فلش کردن گوشی حل نشدن مشکل لوگو، ایراد گوشی سخت افزاری و احتمالا مربوط به هارد گوشی می باشد.

نکاتی که قبل از فلش کردن گوشی باید رعایت کرد

قبل از فلش کردن باید به نکاتی توجه کنید که در آینده برای گوشی مشکلی ایجاد نشود.

با فلش کردن گوشی، تمامی اطلاعات حذف می شود، بنابراین قبل از فلش کردن در صورت امکان از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید.

در صورت آشنا نبودن با سیستم، بهتر است به مراکز تعمیراتی معتبر مراجعه کنید، درست انجام ندادن مراحل فلش ممکن است باعث خرابی برد یا اصطلاحا Break شدن آن شود.

نکته آخر این است که رام های رسمی برای گوشی خود استفاده کنید. استفاده از رام های غیر رسمی ممکن است در ابتدای کار مشکلی ایجاد نکند اما در آینده موجب درست کار نکردن دستگاه یا از کار افتادن سیستم شود.

رام های رسمی را از کجا تهیه کنیم؟

امروزه مراکز و وب سایت های زیادی هستند که رام های رسمی ارائه می دهند. اما در بین این مراکز سایت ایرانی IranMobile.org می تواند گزینه بسیار خوبی باشد. این وب سایت سال های زیادی در زمینه نرم افزار های گوشی موبایل کار کرده است. به دلیل فارسی بودن و واحد پولی ریال، به راحتی می توانید رام رسمی مورد نظر خود را از ایران موبایل دریافت کنید.

در ایران موبایل، علاوه بر فایل های رسمی، دیگر نرم افزار های مورد نیاز و آموزش نصب رام از طریق Odin نیز موجود است.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.