نحوه صحیح شارژ کردن گوشی

شارژ صحیح گوشی

صحیح شارژ کردن گوشی یکی از مهمترین نکات در نگهداری از گوشی می باشد. شارژ مناسب گوشی باعث افزایش عمر باتری می شود. همچنین موجب می شود. قطعات موجود در مسیر شارژآی سی شارژ آسیب نبینند. از این رو امروز چند نکته ساده درمورد نحوه صحیح شارژ کردن گوشی را بررسی می کنیم.


تاثیر شارژر و کابل اورجینال در افزایش عمر باتری

در صورت استفاده از شارژر و کابل تقلبی، به دلیل ایجاد نوسان برق در روند شارژ، به مرور زمان در طول عمر باتری تاثیر گذاشته و موجب خرابی زود هنگام آن می شود. همچنین شارژر و کابل تقلبی به دلیل صحیح شارژ نکردن گوشی، باعث می شود باتری شارژ کاذب دریافت کند. به همین دلیل خالی شدن شارژ باتری سریع تر از حالت عادی انجام می شود.


شارژ صحیح گوشی با شارژر مناسب

شارژر و کابل اورجینال به تنهایی برای شارژ صحیح گوشی کافی نیست. بلکه باید از شارژر با جریان خروجی مناسب گوشی موبایل خود استفاده کنید. امروزه گوشی های موبایل با تکنولوژی های متفاوت تولید می شوند. بنابراین میزان ورودی جریان برق در آن ها متفاوت است. درصورتی که از شارژری با توان خروجی بالاتر از توان گوشی خود استفاده کنید موجب آسیب رساندن به آی سی شارژ و باتری گوشی می شود. کمتر بودن توان خروجی نیز در کاهش عمر باتری موثر است.


استفاده از تستر شارژر برای افزایش عمر باتری

تستر های شارژر میزان جریان خروجی از و ورودی گوشی شما را اندازه گیری می کنند.  اندازه گیری نوسانات موجود در جریان برق به شما در روند شارژ صحیح دستگاه کمک می کند. از آنجایی که کمتر بودن جریان میزان جریان نیز در کاهش عمر باتری تاثیر دارد، شما می توانید با استفاده از تستر شارژر، شارژر و کابل مناسب را برای گوشی خود انتخاب کنید. عکس زیر نمونه ای از تست جریان شارژ را نشان میدهد.

بیشتر بخوانید:   مشکل تاچ آیفون 6 پلاس
شارژ صحیح گوشی با استفاده از تستر شارژر
تست میزان جزیان ورودی در آیفون

شارژ شبانه یا طولانی مدت مطابق اصول شارژ صحیح نیست

باور اشتباهی در بین برخی از کاربران وجود دارد که گوشی های هوشمند، دارای قطع کن شارژ است و در صورت پر شدن شارژ، ارتباط بین گوشی و شارژر کاملا قطع می شود. با پر شدن شارژ گوشی میزان جریان ورودی گوشی کمتر شده، اما کاملا قطع نمی شود. به همین دلیل متصل بودن طولانی مدت گوشی به منبع شارژ ممکن است در آسیب دیدن آی سی شارژ و باتری موثر باشد. گوشی های موبایل در بازه 20 تا 80 درصد، در بهترین حالت دریافت شارژ هستند که این موضوع در تستر شارژ نیز قابل بررسی است. بنابراین گوشی خود را در 20 درصد به شارژ زده و 80 درصد از شارژ بکشید. انجام این کار موجب افزایش عمر باتری می شود.


کاهش عمر باتری با استفاده از فندکی و پاور بانک

این منابع شارژ برای استفاده عمومی در همه گوشی ها موبایل ساخته شده اند. بنابراین ممکن است جریان خروجی آن ها با گوشی شما سازگار نباشد. به علاوه در صورتی که کیفیت این دستگاه ها اورجینال نباشد، به شدت برای گوشی شما مضر است. درصورت اورجینال بودن و کیفیت مناسب، میتوان در شرایط ضروری از این دستگاه ها استفاده کرد، اما استفاده طولانی مدت آن ها توصیه نمی شود. در نتیجه نحوه صحیح شارژ گوشی استفاده از شارژر و کابل اورجینال گوشی است.


استفاده از گوشی هنگام شارژ در کاهش عمر باتری تاثیر دارد

کاهش عمر باتری
آسیب دیدگی کابل بر اثر تحرک زیاد

استفاده از گوشی موبایل در هنگام شارژ به صورت مستقیم در آسیب دیدن باتری گوشی موثر نیست. در واقع به لیل اینکه گوشی در حالت ثابت قرار ندارد، تحرک بیش از حد باعث می شود به مرور زمان کابل یا پورت شارژ آسیب دیده و به مرور زمان در موجب خرابی آی سی شارژ یا باتری می شوند. علاوه بر این، ورود و خروج همزمان جریان برق به داخل گوشی موجب گرم شدن بیش از اندازه گوشی شود. در نتیجه ممکن است در کاهش عمر باتری موثر باشد.

بیشتر بخوانید:   مشکل صدای آیفون 7

منبع : قطعه فروش

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.