مصرف زیاد شارژ در گوشی و راه حل آن

مصرف زیاد باتری

امروزه نیاز به گوشی از همه چیز مهم تر شده است. چرا که در هر ثانیه از شبانه روز ما اکثر کارهایمان را با گوشی انجام می دهیم. بنابراین بسیار عمر طولانی باتری بسیار اهمیت دارد. اما ممکن است گوشی موبایل ما به دلایل مختلفی میزان مورد نیاز شارژ را برای ما فراهم نکند. در ادامه عواملی که در مصرف زیاد شارژ موثر هستند را بررسی میکنم.

کم شدن عمر باتری

عمر مفید باتری های موبایل در بهترین شرایط و با توجه به استفاده کاربر بین 2 تا 4 سال است. از این پس ظرفیت باتری کاهش پیدا کرده و توانایی تامین نیرو مورد نیاز برای گوشی را نخواهد داشت. بنابراین در صورتی که مدت زمان زیادی از گوشی خود استفاده کرده اید موقع تعویض آن رسیده است.

تاثیر نرم افزار های مخرب در مصرف زیاد شارژ

عامل دیگری که باعث افزایش مصرف باتری میشه اپلیکیشن های مخرب یا نرم افزار هایی هستند که با استاندارد درستی ساخته نشده اند. این اپلیکیشن ها موجب استفاده بیش غیر بهینه از باتری می شوند. بنابراین درصورتی که بعد از نصب کردن اپلیکیشن خاصی مصرف باتری گوشی شما بالا رفته است، آن را حذف کنید. سیستم اندروید به صورتی طراحی شده است که اپلیکیشن ها به راحتی در عملکرد آن دچار مشکل می شوند، از این رو بهتر است از اطلاعات گوشی خود پشتیبان تهیه کرده و اقدام به فلش کردن گوشی کنید. در نظر داشته باشید که فلش کردن با ریست فکتوری متفاوت است. فلش کردن باعث از بین رفتن باگ های نرم افزاری و تازه شدن سیستم عامل می شود. در نتیجه باتری موبایل به صورت بهینه مصرف می شود.

تعداد زیاد اپلیکیشن های پس زمینه

از مهم ترین عواملی که در مصرف زیاد شارژ دخیل هستند، اپلیکیشن هایی هستند که حتی در صورت بستن آن ها همچنان به مصرف باتری در پس زمینه می پردازند. بهتر است اپلیکشن های خود را بررسی کرده و آن هایی را که مورد نیاز نیست، حذف کنید. البته علاوه بر حذف کردن می توانید از قسمت تنظیمات گوشی دسترسی پس زمینه را برای آن ها قطع کنید.

اتصالی در گوشی

این امکان وجود دارد که حتی بعد از تعویض باتری مشکل گوشی شما حل نشود. با اینکه شما از باتری اورجینال استفاده کرده اید اما همچنان شارژدهی باتری در حد معقول نیست. در برخی موارد اتصالی در گوشی موجب افزایش بی رویه مصرف باتری می شود. در چنین موردی زمانی که شما از گوشی استفاده نمی کنید، در حال مصرف شارژ می باشد. در این صورت گوشی شما دارای جریان کشی است. جریان کشی می تواند نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. مشکل نرم افزاری با فلش کردن رفع می شود اما مشکل سخت افزاری نیاز به تعمیر برد گوشی دارد. در اکثر مواقع خرابی آی سی شارژ این ایراد را ایجاد می کند.

تاثیر آی سی شارژ در مصرف زیاد شارژ

آی سی شارژ قطعه روی برد گوشی می باشد که میزان جریان ورودی به باتری را تنظیم می کند. در صورت خرابی این قطعه، ممکن است باتری به درستی جریان لازم را دریافت نکند. آی سی شارژ معیوب در زمان کوتاهی به باتری آسیب میرساند. همچنین در حالتی که شما از گوشی استفاده نمی کنید موجب مصرف بی رویه باتری می شود.

تاثیر شارژر و کابل تقلبی در مصرف زیاد شارژ

استفاده از شارژر و کابل تقلبی به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم در مشکل شارژ دهی تاثیر گذار هستند.

شکل  غیر مستقیم این است که با آسیب رساندن به آی سی شارژ و باتری در مصرف گوشی تاثیر می گذارند. اما شکل مستقیم آن، کابل و شارژر های تقلبی به دلیل عدم برخورداری از استاندارد های لازم، موجب می شوند باتری گوشی شارژ کاذب دریافت کند. در این حالت بدون اینکه باتری به درستی شارژ شود، به درصد باتری افزوده می شود. از این رو شارژ آن با سرعت بیشتری تخلیه می شود.

استفاده زیاد از دیتای موبایل و هات اسپات

دیتای موبایل مصرف باتری خیلی زیادی دارد. اینکه شما از شبکه 4G استفاده کنید یا 3G هیچ تفاوتی ندارد. بهترین راه کار این است که بیشتر از WiFi استفاده کنید.

تبدیل کردن گوشی به هات اسپات مصرف را دو برابر می کند. به دلیل اینکه گوشی شما همزمان با دریافت اینترنت موبایل در حال اشتراک آن با دیگر دستگاه ها می باشد.

قطعات تقلبی

زمانی که به قطعات تقلبی اشاره می کنیم، منظور فقط باتری یا کابل و شارژر نیست. حتی استفاده از صفحه نمایش تقلبی به دلیل رعایت نشدن استاندارد های شرکتی در آن قطعه، مصرف باتری افزایش می یاد. این موضوع برای دیگر قطعات گوشی نیز صدق می کند. استفاده از قطعات اصل موجب افزایش شارژ دهی باتری می شوند.


منبع : قطعه فروش

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.