شارژ سریع و عوامل موثر در آن

شارژ سریع

تکنولوژی شارژ سریع در اکثر گوشی های امروزی دیده می شود. ار آنجا که با افزایش ظرفیت باتری ها زمان بیشتری صرف شارژ شدن می شود، نیاز است که تکنولوژی وجود داشته باشد تا از طولانی شدن مدت زمان شارژ جلوگیری کند. بنابراین از کار افتادن آن ممکن است برای ما چندان خوشایند نباشد. که در این نوشته سعی داریم عواملی که در سریع شارژ شدن گوشی تاثیر دارند را معرفی کنیم. بدین صورت با بررسی کردن گام به گام آن ها به ایراد گوشی پی خواهید برد.

در صورتی که از گوشی سامسونگ استفاده می کنید، این امکان وجود دارد که در صورت عدم نیاز به شارژ سریع، آن را غیر فعال کنید. بنابراین اولین موردی که باید بررسی کنید تنظیمات است که به اشتباه قابلیت فست شارژ خاموش نشده باشد.

قطع و وصل کردن شارژ سریع در سامسونگ

در صورتی که گوشی شما به تکنولوژی شارژ سریع مجهز است برای خاموش یا روشن کردن آن می توانید به تنظیمات دستگاه رفته و به راحتی با جستوجو کردن کلمه Fast cable charging در قسمت جستوجوی تنظیمات وارد بخش مربوطه شده و سپس گزینه شارژ سریع را در صورت غیر فعال بودن فعال کنید. یا می توانید از طریق مسیر زیر به آن دست پیدا کنید.

Settings>Device Maintenance>Battery   پس از وارد شدن یه این قسمت سه نقطه بالای منو را زده و وارد بخش Advanced Settings شوید.

در صورت فارسی بودن منوی دستگاه مسیر زیر را دنبال کنید.

تنظیمات> نگهداری دستگاه> باتری و سپس تنظیمات پیشرفته در سه نقطه بالا.

بیشتر بخوانید:   نحوه صحیح شارژ کردن گوشی

عوامل موثر در سریع شارژ کردن گوشی

سریع شارژ شدن گوشی نیازمند این است که تعدادی از قطعات سالم و اصل باشند که در ادامه به بررسی همه آن ها می پردازیم.

کابل و شارژر

در صورت معیوب بودن کابل و شارژر قابلیت فست شارژ به درستی کار نمیکند. حتی امکان دارد به دلیل خرابی این دو حالت معمولی شارژ نیز طولانی تر از حد ممکن باشد. اکثر کابل و شارژر های تقلبی قابلیت فست شارژ را پشتیبانی نمیکنند و یا آینکه در صورت داشتن این قابلیت، در مدت زمان کمی کارایی خود را از دست می دهند. بنابراین در اورجینال بودن کالاهای خریداری شده اطمینان حاصل کنید.

باتری

باتری گوشی شما نیز باید سالم باشد که توانایی سریع شارژ شدن را داشته باشد. در صورتی که بعد از تعویض باتری گوشی قابلیت فست شارژ گوشی از بین رفته، امکان  معیوب یا تقلبی بودن باتری خریداری شده وجود دارد.

سوکت شارژ، فلت شارژ، برد شارژ

ورودی شارژ گوشی از پورت شارژ، فلت شارژ و برد شارژ تشکیل شده است. در صورت کثیف بودن پورت شارژ یا معیوب بودن هرکدام از این قطعات، قابلیت شارژ سریع در گوشی شما عمل نخواهد کرد. بهترین کار این است که هر چند مدت یک بار با مسواک خشک داخل پورت شارژ را با ملایمت تمیز کرده تا از کثیف شدن آن جلوگیری کنید.

مسیر فست شارژ

بعد از فلت و برد شارژ، نوبت به مسیر فست شارژ میرسد. قسمتی از برد که تشکیل شده از تعدادی آی سی و مقاومت. این قسمت بر قابلیت فست شارژ گوشی نظارت دارد. درصورت معیوب بودن هر کدام از این قطعات، فست شارژ گوشی از کار خواهد افتاد. این مشکل معمولا در مدل Galaxy Note 5 رایج است.

بیشتر بخوانید:   مصرف زیاد شارژ در گوشی و راه حل آن

آی سی شارژ

آی سی شارژ گوشی نیز نظارت کلی بر میزان جریان ورودی به باتری دارد و از وارد شدن میزان جریان اضافی به باتری جلوگیری می کند. خرابی این قطعه ممکن است بر قابلیت فست شارژ تاثیر بگذارد.

روشت تست فست شارژ

در بسیاری از گوشی های موبایل، درصورت دارا بودن به قابلیت شارژ سریع، در صفحه قفل گوشی شما یکی از عبارت های Rapid Charging، Quick Charging، Fast Charging یا Super-Fast Charging را مشاهده می کنید. اما نمی شود تنها به این نوشته بسنده کرد. بهترین روش تست این است که از تستر های شارژر و کابل استفاده کنید. این دستگاه های کوچک میزان جریان ورودی به دستگاه شما را اندازه گیری می کنند. در برند ها و مدل های مختلف میزان ورودی متفاوت است اما به طور کلی درصورت سالم بودن قابلیت فست شارژ، ورودی گوشی باید حداقل 9 ولت و 1 آمپر باشد. در عکس زیر نمونه ای از تستر شارژ را ببینید. برای اطلاعات بیشتر از میزان مورد نیاز ورودی جریان به گوشی می توانید با پشتیبانی وبسایت تماس گرفته و راهنمایی بگیرید.


منبع : قطعه فروش


محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.