کار نکردن فیس آیدی آیفون

مشکل کار نکردن فیس آیدی

کار نکردن فیس آیدی ایرادی هست که در آیفون زیاد شایع است. این ایراد به عوامل مختلفی بستگی دارد که امروز در مورد راه های حل این مسئله صحبت کنیم.

کار نکردن فیس آیدی هم به نرم افزار و هم به سخت افزار بستگی دارد. مشکلات نرم افزاری به راحتی و با کمترین هزینه قابل حل هستند. اما مشکل سخت افزاری کار بسیار سخت و نیازمند دانش تعمیرات تخصصی و ابزار مخصوص می باشد.

مشکل نرم افزاری

نرم افزار سیستمی آیفون معمولا دچار مشکل نمی شود، اما به دلیل هزینه کم و بررسی راحت تر آن، بهتر است قبل از مراجعه به مراکز تعمیراتی، از سالم بودن نرم افزار مطمئن شوید. در ادامه راه های برای برطرف کردن مشکلات نرم افزاری گفته شده است که می توانید به ترتیب بررسی کنید.

آپدیت کردن نرم افزار

در برخی مواقع مشکلات نرم افزاری در سیستم iOS وجود دارد که شرکت اپل به مرور در آپدیت های جدید آن را رفع می کند. بنابراین بهتر است که همیشه گوشی خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید. برای آپدیت کردن گوشی مسیر زیر را دنبال کنید

Settings> General> Software Update

در این قسمت درصورت مشاهده گزینه Download and install Update رو آن کلیک کنید تا گوشی شروع به دریافت نرم افزار و سپس نصب آن کند. اما اگر پیامی مبنی بر اینکه گوشی شما آخرین نسخه نرم افزار را استفاده می کند، باید موارد دیگر را بررسی کنید.

نصب فیس آیدی

امکان دارد به اشتباه، فیس آیدی گوشی توسط خودتان یا شخص دیگری حذف شده باشد. بنابراین برای چک کردن فیس به تنظیمات گوشی رفته و در بخش Face ID and Passcode فعال بودن آن را بررسی کنید.

ریست کردن فیس آیدی

در صورتی که با مراجعه به قسمت گفته شده، فیس آیدی را حذف کرده و دوباره فعال کنید. در این صورت ممکن است گوشی فیس آیدی جدید که وارد می کنید را بهتر شناسایی کرده و مشکل برطرف شود.

اضافه کردن فیس آیدی دوم

شما می توانید در عوض ریست کردن فیس آیدی، یک فیس آیدی جدید اضافه کنید. بدین صورت گوشی در هر حالتی صورت شما را شناسایی می کند، برای اضافه کردن فیس آیدی مسیر زیر را دنبال کنید

Settings> Face ID and passcode> Set an Alternative appearance  

کثیف بودن دوربین جلوی گوشی

کثیف بودن دوربین جلو گوشی باعث می شود فیس آیدی به خوبی صورت شما را شناسایی نکند. به همین دلیل قفل گوشی باز نمی شود. علاوه بر این، گلس های محافظ بی کیفیت یا هر چیزی که باعث شود دوربین جلو گوشی به خوبی صورت شما را درست تشخیص ندهد را از روی گوشی حذف کرده و دوباره امتحان کنید.

این مورد درمورد صورت خود شما هم صدق می کند، ممکن است صورتتان با زمانی که فیس آیدی را فعال میکرده اید، تفاوت زیادی پیدا کرده باشد و فیس آیدی در تشخیص عاجز باشد.

ریست All settings

ریست کردن تمام تنظیمات ممکن است مشکل را بر طرف کند. انجام این کار هیچ اطلاعاتی از روی گوشی شما حذف نمی کند و فقط تنظیمات به حالت اولیه کارخانه باز میگردد. مسیر زیر را برای ریست کردن تنظیمات دنبال کنید

Settings> General> Reset> Reset All settings

کار نکردن فیس آیدی آیفون

توجه کنید که به اشتباه گزینه Reset All Content and settings را انتخاب نکنید. این گزینه باعث پاک شدن تمامی اطلاعات می شود.

ریست فکتوری یا فلش کردن آیفون

آخرین مرحله برای برطرف کردن مشکلات نرم افزاری آیفون، ریست فکتوری و بعد از آن فلش کردن است. برای ریست فکتوری کردن به راحتی می توانید در قسمت قبل، گزینه Reset All Content and Settings را انتخاب کنید. اما توجه کنید که قبل از ریست فکتوری یا فلش کردن نیاز است که نکاتی را رعایت کنید که در آینده با مشکل مواجه نشوید. بنابراین مقالات ما را درمورد ریست فکتوری و فلش کردن آیفون دنبال کنید.

مشکل سخت افزاری

آیفون های جدید که به قابلیت باز کردن قفل از طریق شناسایی چهره هستند، در قسمت دوربین جلو گوشی به مشکل بر میخورند. اما مشکل اصلی اینجاست که با تعویض این قطعه، مشکل کار نکردن فیس آیدی بر طرف نمی شود. شرکت اپل برای افزایش امنیت دستگاه های خود، فیس آیدی را به صورتی طراحی کرده که هر قطعه فقط با برد مخصوص خودش همخوانی دارد. بنابراین شما نمی توانید از یک فیس آیدی دیگر به راحتی در گوشی خود استفاده کنید. اما شرکت های چینی، برای دور زدن این عامل راه حلی ارائه داده اند که در اکثر مواقع می توان فیس آیدی را تعمیر کرد.

دات پروژکتور

دات  پروژکتور قطعه کوچکی روی فلت دوربین جلو گوشی های iPhone X به بعد است که با تعیین نقاطی روی صورت کاربر آن را شناسایی می کند. در صورتی که این قطعه  معیوب باشد فیس آیدی گوشی نمی تواند صورت کاربر را به خوبی شناسایی کند و بنابراین قفل گوشی باز نخواهد شد.

برای تعمیر این قطعه تخصص تعمیراتی بسیار زیاد و پروگرامر های مخصوص نیاز است. در حال حاضر بهترین پروگرامر برای تعمیر فیس آیدی آیفون پروگرامر I2C می باشد.

قبل از مراجعه برای تعمیر فیس آیدی مطمئن شوید مرکز مربوطه دارا تخصص و ابزار تعمیرات مناسب باشد. در صورت خرابی قطعه فیس آیدی توسط تعمیرکار، دیگر قابل تعمیر نمی باشد.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.