شارژر و کابل و باتری تقلبی و تاثیر آن بر گوشی موبایل

تاثیر شارژر و کابل و باتری تقلبی در گوشی

استفاده از شارژر و کابل و باتری تقلبی در موبایل ضرر و زیان بسیار زیادی دارد. اما برخی از کاربران از اهمیت این موضوع آگاه نیستند. ممکن است در ابتدا استفاده از شارژر و کابل تقلبی بی ضرر به نظر برسد اما این اقلام در صورت تقلبی بودن به مرور زمان مشکلات جدی در گوشی موبایل ایجاد خواهند کرد. باتری تقلبی نیز به نوبه خود می تواند از نظر مالی و جانی برای کاربر مضر باشد. امروز در این مقاله تاثیراتی که شارژر و کابل و باتری تقلبی در گوشی ایجاد میکنند را بررسی میکنیم.

شارژر و کابل تقلبی و تاثیر آن بر باتری موبایل

شارژر و کابل تقلبی از استاندارد لازم برخوردار نیست و موجب می شود جریان زیاد تر از حد نیاز وارد گوشی شود. یا اینکه در انتقال جریان نوسان ایجاد کند. این عوامل به آی سی شارژ گوشی آسیب میرسانند. آی سی شارژ قطعه روی برد است که میزان جریان ورودی به دستگاه را تنظیم می‌ کند. در صورت آسیب دیدن این قطعه ممکن است باتری نیز آسیب ببیند. آی سی شارژ روی برد قرار دارد و خرابی این قطعه هزینه  بسیار زیادی را برای کاربر خواهد داشت.


داغ شدن گوشی و ارتباط آن با شارژر و کابل تقلبی

تاثیر شارژر و کابل تقلبی در داغ شدن گوشی

همانطور که گفته شد، شارژر و کابل تقلبی جریان نامناسبی وارد گوشی موبایل می کنند. از این رو مسیر شارژ و آی سی شارژ دستگاه در برابر ورود جریان اضافی مقاومت نشان داده این مقاومت موجب داغ شدن آن ها می شود. در نتیجه دستگاه نیز بیش از حد معمول داغ می شود. این گرمای زیاد گوشی باعث آسیب قطعات داخلی می شود.

بیشتر بخوانید:   داغ شدن گوشی موبایل و راه حل آن

تاثیر شارژ و کابل تقلبی در عملکرد نادرست تاچ

جریان نامناسب ورودی به گوشی که از طریق کابل و شارژر تقلبی یا معیوب وارد گوشی می شود، اتصالی های جزئی ایجاد می کند. این اتصالی در عملکرد تاچ تاثیر گذاشته و باعث می شود به خوبی کار نکند. این ایراد در گوشی های آیفون بیشتر دیده می شود.


کم شدن میزان شارژدهی

مسلما در صورتی که باتری گوشی شما تقلبی باشد به دلیل کمتر بودن ظرفیت آن نسبت به استاندارد گوشی، شارژ کمتری نگهداری می کند. اما شارژر و کابل چه تاثیری می تواند در کم شدن میزان شارژدهی داشته باشد؟

شارژر و کابل تقلبی، جریانی کاذب به باتری وارد می کنند. از این رو درصد شارژی که شما در گوشی مشاهده می کنید واقعی نیست. بنابراین، حتی درصورت اورجینال بودن باتری، زودتر از آنچه انتظار می رود شارژ گوشی خالی می شود.


امکان سوخت کامل برد

با اینکه تا بحال خیلی کم پیش آمده  که بر اثر استفاده از کابل نامناسب گوشی موبایل منفجر شده باشد، اما این امکان وجود دارد. در صورتی که جریان خروجی از شارژر و کابل بسیار بیشتر از حد توان گوشی موبایل باشد، دستگاه نمی‌تواند در برابر این جریان ورودی مقاومت کند. در نتیجه برد گوشی سوخته یا به دلیل ایجاد جرقه و اتصالی آسیب های جانی برای کاربر به وجود خواهد آورد.

تاثیر باتری تقلبی در گوشی موبایل

باتری تقلبی علاوه بر کاهش میزان شارژدهی گوشی، در خرابی قطعات دستگاه نیز تاثیر دارد. کمبود شارژ گوشی باعث می شود شما تعداد دفعات زیادی گوشی را به شارژ بزنید. که این عمل به آی سی شارژ دستگاه آسیب می رساند. علاوه بر این، فاصله کم بین دفعات شارژ، ممکن است موجب ورم کردن باتری گوشی شود.

بیشتر بخوانید:   مشکل تاچ آیفون 6 پلاس

تاثیر مستقیم باتری تقلبی در داغ شدن گوشی

باتری تقلبی به دلیل تولید شدن از مواد اولیه غیر مناسب و تکنولوژی غیر استاندارد، خیلی سریع داغ می شوند. این داغ شدن موجب داغ شدن کل دستگاه می شود.

داغ شدن باتری موجب ورم کردن آن نیز می شود. ورم کردن باتری ممکن است باعث شکستن صفحه نمایش، برد یا دیگر قطعات دستگاه شود. به علاوه، باتری ورم کرده امکان انفجار نیز دارد و از آنجایی که از مواد شیمیایی بسیار سمی تولید شده است، برای کاربر بسیار مضر است.

تاثیر باتری تقلبی در انفجار گوشی

بنابراین، شاید استفاده کردن از قطعات تقلبی در ابتدا مقرون به صرفه به نظر برسد، اما در دراز مدت هزینه ی چند برابر بیشتر را به همراه خود دارد.


منبع : قطعه فروش

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.