امکان استفاده همزمان واستاپ

واتساپ که یک اپلیکیشن ارتباطی مشهور و با بیش از ۲ میلیارد کاربر در سراسر جهان می باشد در حال تست یک آپدیت است که کاربران آن بتوانند واتساپ را بدون نیاز به گوشی در دستگاه های مختلف ( تا 4 دستگاه به صورت همزمان ) استفاده کنند.

استفاده همزمان واتساپ در گوشی و کامپیوتر

تا به امروز اپلیکیشن واتساپ را می توانستید در گوشی موبایل خود و همزمان بر روی یک اپلیکیشن دسکتاپ و همچنین به صورت آنلاین در واتساپ وب که از طریق یک مرورگر قابل دسترسی است استفاده کنید. اما این مورد ایراد بزرگی دارد که باید حتماً یک حساب واتساپ روی گوشی شما نصب شده باشد و همچنین در هنگام استفاده از اپلیکیشن دسکتاپ یا مرورگر وب، اتصال گوشی شما به اینترنت باید برقرار باشد. علاوه بر این امکان استفاده واتساپ همزمان در دو گوشی موبایل وجود ندارد. بنابراین امکان استفاده همزمان از واتساپ کمی مشکل خواهد شد. اما در آپدیت جدید مدیران واتساپ به دنبال راهکاری هستند که بتوان بدون نیاز به باز کردن حساب روی گوشی موبایل به صورت مجزا در دستگاه‌های دیگر، از واتساپ استفاده کرد.

استفاده همزمان  واتساپ در دو گوشی

در حال حاضر یک حساب واتساپ نمی‌تواند در بیشتر از یک گوشی موبایل فعال باشد بنابراین در صورتیکه بخواهید از اکانت واتساپ خود در یک گوشی موبایل دیگر استفاده کنید باید  اکانت واتساپ خود را از گوشی موبایل قبلی حذف کنید البته در صورت اتصال اکانت واتساپ در گوشی موبایل جدید و تایید کدی که به شماره موبایل شما ارسال می شود، به صورت خودکار حساب قبلی غیر فعال خواهد شد. بر اساس شایعات و گفته‌های مدیران واتساپ امکان استفاده همزمان از یک اکانت واتساپ در دو گوشی و یا در دستگاه های دیگر فراهم می شود.

استفاده همزمان واتساپ در دو کامپیوتر

شما می توانید با استفاده از قابلیت واستاپ وب، واتساپ خود را به چند دستگاه کامپیوتر  متصل کنید، اما قابلیت آنلاین بودن همزمان واتساپ در آن ها ممکن نیست و فقط یک دستگاه در لحظه می تواند به واتساپ دسترسی داشته باشد. که این مشکل نیز در آپدیت شگفت انگیر واتساپ رفع خواهد شد و شما می توانید به صورت همزمان در چند دستگاه یک حساب واتساپ را آنلاین داشته باشید. در این صورت مراکز خدماتی یا شرکت ها که از یک حساب واتساپ برای ارتباط با کاربران خود استفاده می کنند، می توانند بهتر و سریعتر پیام‌های کاربران خود را مدیریت کنند.

شاید برایتان سوال شده باشد که بر اساس تکنولوژی های موجود مانند قابلیت استفاده همزمان تلگرام بر روی چند دستگاه چرا واتساپ تا به حال اقدام به انجام چنین عملی نکرده است. از آنجایی که پیامها در واتساپ به صورت رمزنگاری شده ارسال می شود مدیران واتساپ به دنبال تکنولوژی هستند که بتوان در عین فعال بودن چند دستگاه به صورت همزمان قابلیت رمزنگاری شده پیام ها را همچنان برقرار نگه دارند که چنین تکنولوژی در حال حاضر به شدت  کمیاب است. بنابراین نیاز است که طراحی و پایه و اساس اپلیکیشن واتساپ به کلی تغییر کند.

این نسخه از واتساپ در حال حاضر در نسخه بتا قرار دارد و هنوز مشخص نیست دقیقاً در چه تاریخی قابلیت استفاده همزمان واتساپ در چند دستگاه مختلف برای همه کاربران در دسترس قرار می‌گیرد. اما بهتر است از اینکه این نسخه در دسترس قرار گیرد در مورد معایب و مزایای آن صحبت کنیم.

مزایای آن که طبق صحبت‌های قبل مشخص است این قابلیت باعث می شود که حتی زمانی که گوشی موبایل خود را در دسترس ندارید بتوانید  از طریق دستگاه های دیگر از خدمات واتساپ استفاده کنید. همچنین کسب و کارها بتوانند به راحتی به صورت مدیریت شده حساب واتساپ خود را در دستگاه های مختلف فعال کنند که در نتیجه رسیدگی به پیام های کاربران راحت تر و سریع تر انجام شود.

دسترسی به واتساپ دیگران

 قابلیت دسترسی یک اکانت واتساپ در چند دستگاه مختلف علاوه بر مزایا می‌تواند معایبی نیز داشته باشد. همیشه در همه جا مخصوصاً فضای اینترنت افراد سودجویی وجود دارند که از اطلاعات افراد سوء استفاده می‌کنند.  که البته  واتساپ برای این مشکل نیز راه حلی در دسترس کاربران قرار داده است. شما می توانید به راحتی  دستگاه هایی که به حساب واتساپ شما لینک شده اند و دسترسی دارند را مشاهده کنید و از چک کردن مخفیانه واتساپ توسط دیگران جلوگیری کنید. برای اطلاع از اینکه چه دستگاه هایی به حساب واتساپ شما دسترسی دارند و حذف آن ها می توانید از مسیر زیر استفاده کنید

برای گوشی های اندروید این مسیر را دنبال کنید

کلیک روی سه نقطه بالا سمت راست در صفحه اصلی واتساپ گوشی> Linked Devices

برای گوشی های آیفون این مسیر را دنبال کنید

تنظیمات > Linked Devices

 در اینجا دستگاه هایی که به حساب شما متصل هستند نمایش داده می‌شوند که با کلیک روی آنها و گزینه Log outمی توانید این دستگاه ها را از اتصال خارج کنید.

جلوگیری از دسترسی یه واتساپ توسط دیگران

 همچنین از این قسمت می توانید برای لینک کردن و اتصال دستگاه های دیگر به گوشی خود استفاده کنید  کافی است روی گزینه Link A Device کلیک کرده  و از طریق اسکنر باز شده QR  کد موجود در دستگاه مورد نظر را اسکن کنید تا به صورت اتوماتیک آن دستگاه به واتساپ شما دسترسی پیدا کند.

استفاده همزمان واتساپ در گوشی و کامپیوتر

نسخه بتا واتساپ برای چند دستگاه

همانطور که گفته شد این قابلیت در نسخه بتا قرار دارد. اما شما می توانید تا زمانی که به نسخه اصلی تبدیل شود از آن به راحتی استفاده کنید. با استفاده از نسخه بتا شما دسترسی کامل به قابلیت های نسخه اصلی را خواهید داشت. بنابراین شما می توانید به راحتی واستاپ خود را در واتساپ دسکتاپ یا وب اضافه کنید. در این صورت حتی در زمانی که گوشی موبایل شما به اینترنت متصل نباشد، استفاده از واتساپ برای شما مقدر است.
برای ورود به نسخه بتا می توانید در قسمت Linked Devices، روی گزینه Multi-Device beta کلیک کرده و در بخش وارد شده گزینه Join Beta را انتخاب کنید. توجه کنید که بعد از انتخاب این گزینه، در صورتی که قبلا دستگاهی به گوشی شما متصل بوده است نیازمند اتصال دوباره است و شما می توانید تا 4 دستگاه را به گوشی خود متصل کنید. لازم به ذکر است که در هر صورت اگر از منصرف شده اید، در همین بخش با انتخاب کردن Leave Beta واتساپ شما به حالت معمولی باز خواهد گشت.

مهم ترین دلایل شارژ نشدن یا دیر شارژ شدن آیفون را بشناسید

در ادامه این مقاله به بررسی دیگر علت شارژ نشدن یا دیر شارژ شدن آیفون و راه‌حل برای رفع هر مشکل می‌پردازیم.

یکی از مشکلات شایع در مورد گوشی‌های آیفون، شارژ نشدن آیفون آن است که این امر در مورد IOS های قدیمی شایع‌تر است.

دلایل زیادی وجود دارند که گوشی آیفون شما شارژ نمی‌شود که از مهم‌ترین دلایل آن مربوط به شارژر آیفون یا ساختار خود گوشی و یا کابل لایتینیگ آیفون است.

6 دلیل مهم شارژ نشدن یا دیر شارژ شدن آیفون

در ادامه این مطلب قصد داریم 6 دلیل مهم را با شما به اشتراک بگذاریم که منجر به شارژ نشدن یا دیر شارژ شدن آیفون می‌شوند؛ پس همراه ما باشید.

1. خراب بودن باتری گوشی

یکی از دلایل مهم شارژ نشدن آیفون، خراب بودن باتری آن است که در این صورت شما باید حتماً باتری گوشی را تعویض کنید.

در هنگام خرید باتری آیفون دقت داشته باشید که حتماً یک باتری اورجینال و اصل را تهیه کنید.

زیرا استفاده از یک باتری تقلبی و فیک موجب آسیب رسیدن به ساختار گوشی شما می‌شود و همچنین طی مدت‌زمان کمی خراب می‌شود.

2. خراب بودن کابل شارژر

از مشکلات رایج در آیفون 7 و آیفون 11 که موجب می‌شود، گوشی شارژ نشود یا دیر شارژ شود، خراب بودن کابل شارژر است.

کابل‌های فرسوده یا معیوب خود را با کابل‌های سالم جابه‌جا کنید و سپس کابل را به گوشی آیفون متصل کنید.

در این صورت متوجه خواهید شد که مشکل از کابل شما است.

3. خراب بودن آداپتور شارژر

یکی دیگر از دلایل شارژ نشدن یا دیر شارژ شدن آیفون مربوط به آداپتور شارژر است.

در بسیاری از آیفون‌ها کابل رابط و آداپتور از یکدیگر جدا می‌شوند و به علت جدا و وصل شدن دفعات بالای این دو، محل اتصال آداپتور دچار مشکل شده و یا این محل اتصال شل شده و آسیب می‌بیند.

شما می‌توانید برای اینکه اطمینان پیدا کنید که علت شارژ نشدن آیفون شما به خاطر آداپتور است، از یک آداپتور دیگر استفاده کنید و اگر گوشی شما شارژ شد یعنی مشکل از آداپتور بوده است.

4. وجود گردوغبار در پورت USB گوشی

از ساده‌ترین و البته رایج‌ترین مشکلات و علت دیر شارژ نشدن آیفون اپل وجود مواد اضافی و گردوغبار در پورت USB است.

زمانی که گوشی‌تان را به شارژر وصل کردید و متوجه شدید که شارژ نمی‌شود، اولین عملی که باید انجام دهید این است که پورت یو اس بی گوشی خود را تمیز کنید.

زیرا در بیشتر مواقع جرم و چربی‌هایی که به پورت شارژر می‌چسبند مانع از این می­شوند تا جریان برق در کابل شارژر به گوشی شما منتقل شود و موجب اختلال در عملکرد شارژر خواهد شد.

برای حل این مشکل با استفاده از یک خلال‌دندان یا شی‌ء کوچک به ‌آرامی قسمت پورت شارژر را تمیز کرده و سپس دوباره گوشی­تان را به شارژر متصل کنید.

5. پریز برق نامناسب

این گزینه نیز از دیگر موارد شایع برای علت شارژ نشدن یا دیر شارژ شدن آیفون است که ممکن است پریز برق شما به­ درستی کار نکرده و جریان برق کافی را تولید نکند.

برای این کار نیز می‌توانید شارژر خود را بر روی پریز دیگری وصل کنید که در صورت حل این مشکل، پریز برق شما دچار مشکل شده است.

6. رعایت نکردن نکات مربوط به شارژ شدن آیفون

از مهم‌ترین نکاتی که بیشتر افراد به آن بی­توجه هستند، قرار دادن گوشی در مکان‌های سرد و یا بسیار مرطوب در شارژر است.

به ­طورکلی گوشی شما باید در دمای متعادلی قرار گیرد و نه خیلی گرم باشد و نه خیلی سرد.

علاوه بر این نکته باید توجه داشته باشید که قبل از اینکه گوشی­تان 100 درصد شود گوشی خود را از شارژر جدا نکنید؛

زیرا این عمل موجب دیر شارژ شدن آیفون می‌شود.

شارژ نشدن یا دیر شارژ شدن آیفون

علت شارژ نشدن گوشی آیفون

بهترین روش‌ها برای حل شارژ شدن یا دیر شارژ شدن آیفون

برای حل کردن مشکلات مربوط به شارژ نشدن یا دیر شارژ شدن آیفون در ابتدا باید توجه داشته باشید که مشکل اصلی گوشی شما و شارژ نشدن آن از کجاست و لازم است که در ابتدا چند بار کابل آیفون خود را جابه‌جا کنید تا شاید مشکل شما برطرف شود.

اگر تمام راه‌های جزئی را امتحان کردید و مشکل شما برطرف نشد باید راه‌های دیگری را انجام دهید.

در ادامه این مقاله ما در سایت قطعه فروش به شما کمک می‌کنیم تا خودتان در خانه بتوانید مشکل گوشی­تان را پیدا کرده و آن مشکل را برطرف کنید.

1. ایرادات مربوط به پورت‌های لایتنینگ

همان‌طور که گفتیم یکی از علت شارژ نشدن گوشی آیفون در حالت روشن یا خاموش مربوط به پورت‌های USB است که برای حل این مشکل، خلال‌دندانی را بردارید و شروع به پاک کردن پورت‌های گوشی خود کنید.

این عمل را می‌توانید با یک گوش پاک­کن نیز انجام دهید و باید دقت کنید که به‌آرامی انجام دهید تا به اتصالات مربوط به آن صدمه وارد نکنید.

برای دیدن بهتر داخل پورت گوشی و اجزای آن بهتر است که چراغ‌قوه‌ای بر روی آن بیندازید تا هم اجزای آن کامل مشخص شود و هم کثیفی و مشکلات پورت گوشی خود را کامل ببینید.

2. استفاده از اسپری بدون الکل برای تمیز کردن پورت

اگر با استفاده از خلال‌دندان مشکلات شما برطرف نشد می‌توانید با استفاده از اسپری بدون الکل، جرم‌ها و مواد اضافه درون پورت را تمیز کنید که این کار نیاز به مهارت و دقت بسیار بالایی دارد که بهتر است این کار را متخصصان این حوزه انجام دهند.

3. تعویض پریز برق برای تعمیر مشکل شارژ نشدن یا دیر شارژ شدن آیفون

گاهی خود گوشی و کابل آن سالم است و هیچ مشکلی ندارد و علت شارژ نشدن یا دیر شارژ شدن آیفون مربوط به پریز برق است.

برای رفع این مشکل لازم است که پریز برق خود را تغییر دهید تا مشکل شارژ نشدن گوشی‌تان برطرف شود.

4. استفاده از آداپتور اورجینال

استفاده از آداپتور AC اصل و اورجینال نیز موجب می‌شود تا مشکلات مربوط به شارژ نشدن آیفون برطرف شود.

5. فورس ریستارت کردن آیفون

گاهی نیز علت دیر شارژ شدن ایفون اپل مربوط به اختلالات نرم‌افزاری است که راه‌حل رفع این مشکل فورس ریستارت کردن آن است.

برای این کار می‌توانید به موبایل فروشی‌ها مراجعه کرده تا گوشی‌تان را فورس ریستارت کنند یا اگر آیفون شما قدیمی‌تر از آیفون هفت است با گرفتن هم‌زمان دکمه پاور و هوم گوشی‌تان فورس ریستارت می‌شود.

شارژ نشدن یا دیر شارژ شدن آیفون

دیر شارژ شدن گوشی اپل آیفون

چه زمانی باید باتری آیفون را تعویض کرد؟

تعویض باتری گوشی آیفون به مدل گوشی و مراقبت شما از گوشی بستگی دارد.

شما زمانی باید باتری گوشی‌تان را تعویض کنید که تعداد دفعات شارژ شدن گوشی شما افزایش یابد.

اگر شما جزو آن افرادی هستید که گوشی‌تان یکسره به شارژر متصل است و از پاور بانک و یا شارژهای خودرو استفاده می­کنید احتمالاً باتری گوشی‌تان نیاز به تعویض دارد.

یکی دیگر از راه­های تشخیص زمان تعویض باتری آیفون مراجعه کردن به قسمت BATTRY HEALTH است.

در این بخش عددی مشخص است که هر چه این عدد پایین­تر باشد، عمر باتری رو به اتمام است و نیاز به تعویض باتری دارد.

شارژ نشدن یا دیر شارژ شدن آیفون

رفع مشکلات مربوط به شارژ نشدن آیفون

نتیجه‌گیری

از دلایل شارژ نشدن یا دیر شارژ شدن آیفون می­توان به دلایل زیر اشاره کرد:

جرم گرفتن و کثیف شدن پورت گوشی، خراب شدن کابل و یا خراب شدن آداپتور، خراب بودن باتری گوشی، مشکلات نرم‌افزاری گوشی، پریز برق نامناسب و رعایت نکردن نکات مربوط به شارژ شدن آیفون است.

 

نکات مهم درباره درب پشت A22 4G A225

ما در این مقاله ضمن بیان ویژگی انواع درب‌های پشت‌گوشی، به بررسی ویژگی‌های درب پشت A22 4G A225 می‌پردازیم و نقاط قوت و ضعف این محصول را بیان می‌کنیم.

درب پشت‌گوشی یکی از قسمت‌های گوشی است که می‌تواند با ضربه و یا قرار گرفتن مداوم گوشی بر روی سطح‌های مختلف دچار آسیب، خط‌وخش و شکستگی شود.

آسیب‌دیدن درب گوشی می‌تواند موجب آسیب‌های بعدی شود؛ در نتیجه تعویض به ‌موقع درب آسیب‌دیده می‌تواند از صدمات بعدی به گوشی جلوگیری کند.

چرا داشتن درب باکیفیت برای گوشی مهم است؟

شکستن درب پشت‌گوشی از مواردی است که بسیار رایج است.

در بیشتر موارد کاربران در مواجهه با این مشکل اقدام خاصی انجام نمی‌دهند و با همان گوشی شکسته کار می‌کنند و در برخی موارد با استفاده از قاب گوشی سعی می‌شود این مشکل نادیده گرفته شود.

این در حالی است که قیمت درب پشت‌گوشی خیلی بالا نیست و با هزینه مناسبی می‌توان این مشکل را برطرف کرد و از بروز مشکلات جدید پیشگیری کرد.

با شکستن درب پشت‌گوشی ظاهر گوشی به هم می‌خورد.

گاهی در گوشی‌های ضد آب شکستن درب پشت‌گوشی، باعث می‌شود گوشی دیگر قابلیت ضد آب نداشته باشد.

همچنین امکان آسیب‌دیدن باتری گوشی با آسیب‌دیدن درب پشت‌گوشی افزایش می‌یابد.

معمولا زمانی که درب پشت‌گوشی ترک می‌خورد، به‌راحتی باز شده و باتری گوشی نیز جدا می‌شود.

درب پشت A22 4G A225 در عین ظرافت و زیبایی، در برابر ضربه و خط‌وخش کاملا مقاوم است و به ‌راحتی دچار آسیب نمی‌شود. این نقطه قوتی برای این مدل گوشی است.

با این توصیفات بهتر است در زمان خرید گوشی موبایل به ویژگی‌های درب پشت آن نیز توجه داشت؛ چرا که آسیب‌دیدن درب گوشی می‌تواند باعث خرابی دیگر قسمت‌های آن شود.

استحکام درب پشت A22 4G A225 در برابر ضربه، از بروز مشکلات جدید برای گوشی موبایل جلوگیری می‌کند.

علاوه بر این باید در هنگام آسیب‌دیدن درب گوشی بلافاصله نسبت به تعمیر آن اقدام کرد تا باعث خرابی‌های بعدی نشود.

بسیاری از گوشی‌ها دارای درب جداشونده هستند و در صورت آسیب‌ دیدن درب و ایجاد خط‌وخش و ازبین‌رفتن زیبایی گوشی می‌توان آن‌ها را به ‌راحتی در منزل تعویض کرد.

با رفتن به صفحه بررسی و خرید درب پشت‌گوشی می‌توان انواع متفاوتی از درب‌ها را با قیمت‌های مختلف مشاهده و نسبت به خرید آن اقدام کرد و در منزل آن را تعویض کرد.

درب پشت A22 4G A225

درب پشت‌گوشی A22 4G A225

ویژگی‌های ظاهری درب پشت A22 4G A225

گاهی علت تعویض درب پشت‌گوشی فقط خرابی و شکستگی آن نیست و برای زیبایی انجام می‌شود.

درب پشت A22 4G A225 ظاهر بسیار زیبا دارد و می‌تواند موردپسند مشکل‌پسندان واقع شود.

این درب بسیار نازک و در عین ‌حال مقاوم است و ظاهری براق و شفاف دارد که بر زیبایی آن می‌افزاید.

منحنی‌های زیبای این درب باعث شده که به ‌راحتی در دست قرار بگیرد و کار با گوشی را ساده کند؛

به‌طوری‌که پیمایش صفحه را بسیار ساده می‌کند.

درب پشت A22 4G A225 در رنگ‌های بنفش، سفید، نعنایی و مشکی وجود دارد که می‌تواند توقع بسیاری از خریداران را برآورده کند.

طراحی شیک و مدرن گوشی A22 4G A225 به همراه درب زیبا و مقاوم آن ظاهری خیره‌کننده به آن بخشیده است.

در واقع درب پشت گوشی A22 4G A225 دو فاکتور کیفیت و زیبایی را در خود دارد و امنیت گوشی را در مقابل آسیب‌ها بالا می‌برد.

درب پشت A22 4G A225

ظاهر زیبا و مدرن گوشی A22 4G A225

انواع مختلف جنس درب پشت‌گوشی

از نظر جنس و طرح، درب گوشی انواع مختلفی دارد.

همین امر در قیمت و نحوه تعویض درب تأثیرگذار است.

همچنین جنس درب می‌تواند نمایشگر استحکام گوشی موبایل باشد؛

چرا که مقاوم بودن درب در برابر آسیب‌های احتمالی زمینه بالارفتن عمر گوشی موبایل را فراهم می‌کند.

متداول‌ترین انواع درب پشت‌گوشی از نظر جنس و طرح به شرح زیر است:

 • درب با جنس پلاستیکی

در حال حاضر شرکت‌های سازنده کمتر از پلاستیک در ساخت درب پشت‌گوشی استفاده می‌کنند.

پلاستیک مزایا و معایبی دارد که از جمله مزایای آن قیمت ارزان و به‌ صرفه آن بوده و دارای رنگ‌های گوناگونی است.

در مقابل این مزایا معایبی مثل ماندگاری لکه روی آن‌ها، عمر اقتصادی کوتاه و استحکام نه‌چندان خوب در مقابل ضربه، دارند.

درب پشت A22 4G A225 در کنار استحکام بالا دارای تنوع رنگ قابل قبولی نیز است.

درب پشت A22 4G A225

تنوع رنگ در درب‌های گوشی پلاستیکی

 • درب با جنس فلزی

درب‌های فلزی از نظر استحکام مقاومت بالاتری دارند ولی در هنگام ضربه دیدن تغییر حالت می‌دهند و زیبایی خود را از دست می‌دهند.

به دلیل استحکام درب‌های فلزی قطعات داخلی گوشی آسیب نمی‌بینند و فرایند شارژ وایرلس گوشی بهینه‌تر خواهد بود ولی فلز سیگنال‌های LTE ، بلوتوث و وای‌فای را به ‌سختی انتقال می‌دهد.

درب پشت A22 4G A225 این سیگنال‌ها را به‌راحتی منتقل می‌کند.

درب پشت A22 4G A225

درب‌های پشت‌گوشی با جنس فلزی

 • درب با جنس شیشه‌ای

این نوع از درب‌های پشت‌گوشی بسیار زیبا و جذاب هستند، درخشندگی فوق‌العاده‌ای دارند و همین امر بر زیبایی آن می‌افزاید ولی نسبت به فلزات مقاومت کم‌تری دارند.

تعویض درب پشت‌گوشی شیشه‌ای هزینه گزافی برای کاربر به همراه دارد و ممکن است رطوبت به گوشی‌هایی با درب شیشه‌ای نفوذ کند و به آن صدمه بزند. درب پشت A22 4G A225 از باتری در مقابل رطوبت محافظت می‌کند.

درب پشت A22 4G A225

درب پشت‌گوشی با جنس شیشه‌ای

 • درب با جنس سرامیکی

از نظر وزن درب‌هایی با جنس سرامیکی از نوع شیشه‌ای سنگین‌تر و از نوع فلزی سبک‌تر هستند و زیبایی خوبی دارند.

این درب‌ها همانند فلزات دارای قابلیت انتقال گرما هستند و هزینه تعویض بسیار بالایی نسبت به انواع دیگر دارند و به دلیل جنس لغزنده امکان سرخوردن گوشی از دست کاربر وجود دارد و خیلی راحت خط‌وخش می‌گیرند و همین امر باعث کاهش عمر زیبایی آن‌ها می‌شود.

جنس درب پشت‌گوشی A22 4G A225 از چیست؟

جنس درب پشت A22 4G A225 از Glastic بوده که مانند شیشه است و در هنگام لمس حس خوشایندی دارد.

عموما این درب برای پوشاندن سیم‌کارت، کارت حافظه و باتری دستگاه مورداستفاده قرار می‌گیرد.

در ساخت درب پشت A22 4G A225 از مواد باکیفیت استفاده شده است و ظاهر و طراحی زیبایی دارد.

برای خرید درب پشت‌گوشی سامسونگ A22 4G A225 باید به دو نکته زیر توجه کرد:

 1. از نظر اندازه باید بتواند پشت شاسی را به طور کامل پوشش دهد.
 2. باید رنگ شاسی با درب پشت‌گوشی متناسب باشد.

بعضی از فروشگاه‌های گوشی تعویض درب‌های خراب و شکسته و غیرقابل‌استفاده گوشی سامسونگ A22 4G A225 را با مورد جدید انجام می‌دهند.

این فروشگاه‌ها درب‌ها را قبل از فرستادن تست می‌کنند و از سلامت آن مطمئن می‌شوند.

جنس درب‌های آن‌ها از مواد اولیه باکیفیت است و نصب آن بر روی گوشی را توسط افراد نابلد توصیه نمی‌کنند و معتقدند که باید نصب به‌ وسیله افراد حرفه‌ای انجام شود؛ چرا که نصب توسط افراد مبتدی موجب آسیب‌دیدن تلفن همراه خواهد شد.

درب پشت A22 4G A225

طراحی زیبای درب پشت‌گوشی A22 4G A225

نحوه تشخیص درب پشت اصل A22 4G A225 از جنس تقلبی

خریداران باید قبل از اقدام به خرید از اصل بودن درب پشت  اطمینان حاصل کنند تا محصول با کیفیت اصلی دریافت کنند.

روش‌های مختلفی برای تشخیص درب پشت اصلی A22 4G A225 از جنس تقلبی آن وجود دارد.

کاربران می‌توانند از نکات زیر برای تشخیص درب اصلی از تقلبی استفاده کنند:

 • اول اینکه باید نوشته‌های روی درب خود گوشی با درب خریداری شده به طور کامل یکسان باشد.

اگر این درب تقلبی باشد تعداد نوشته‌ها متفاوت خواهد بود.

پس نباید هیچ‌گونه تفاوتی در نوشته‌ها با درب پشت‌گوشی وجود داشته باشد.

 • مورد دیگر کیفیت و رنگ است. مسلماً کیفیت جنس تقلبی نسبت به درب اصلی پشت‌گوشی پایین است و در صورت تقلبی بودن به طور کامل با گوشی چفت نمی‌شود.
 • خرید درب اصل بسیار مهم است؛ چرا که در صورت تقلبی بودن درب پشت‌گوشی سخت‌افزار گوشی آسیب جدی خواهد دید.

درب پشت A22 4G A225

درب پشت‌گوشی A22 4G A225 در مقابل خط‌وخش بسیار مقاوم است

سخن آخر

درب‌های پشت‌گوشی دارای انواع بسیار متنوعی هستند ولی در خرید درب پشت‌گوشی باید علاوه بر زیبایی ظاهری به کیفیت و اصل بودن آن نیز توجه کرد؛

چرا که مقاومت درب پشت‌گوشی در افزایش عمر گوشی تاثیر به سزایی دارد.

سایت قطعه فروش در این مقاله انواع مختلف درب گوشی را معرفی کردیم و ویژگی‌های درب پشت A22 4G A225 همراه با مزایای آن بررسی کردیم.

 

نحوه تعويض قاب و شاسي هواوي چگونه است؟

در این مطلب، می‌خواهیم نحوه تعويض قاب و شاسي هواوي میت 8 را به شما آموزش دهیم.

اگر قاب گوشی هواوی شما شکسته شده باشد، نباید آن را نادیده بگیرید.

به این دلیل که آثار مخرب بیشتری روی سایر اجزای گوشی خواهد داشت.

به طورکلی قاب یا درب پشت، نوعی محافظ برای گوشی به شمار می‌رود که نقش مهمی در سلامت آن ایفا می‌کند؛

بنابراین اگر قاب یا درب پشتی گوشی شکسته شده باشد، دقت داشته باشید که حتما باید نسبت به تعويض قاب و شاسي هواوي، توجه ویژه‌ای داشته باشید و در اولین فرصت نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کنید.

چه زمانی تعویض قاب و درب پشت هواوی واجب است؟

از آن‌جایی که شکسته شدن قاب و درب پشت گوشی هواوی، تاثیر زیادی روی ظاهر آن دارد، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که به محض ایجاد خط شکستگی روی قاب، آن را عوض کنند.

لازم به ذکر است که تعويض قاب و شاسي هواوي در صورتی که شکستگی زیاد باشد، واجب است و حتما باید آن را انجام دهید. به این دلیل که عوارض مهمی دارد.

در ادامه این عوارض را به شما می‌گوییم.

 • آسیب دیدگی باتری گوشی

دقت داشته باشید که اگر تعويض قاب و شاسي هواوي به موقع انجام نشود، باید منتظر آسیب دیدگی باتری گوشی موبایل باشید.

چون یکی از کارهای مهم قاب گوشی، محافظت از اجزای داخلی موبایل مثل باتری است.

دقت داشته باشید که اگر قاب گوشی خراب شده باشد یا به راحتی جدا می‌شود، حتما باید آن را عوض کنید.

چون با باز شدن قاب، باتری گوشی هم جدا خواهد شد.

تعويض قاب و شاسي هواوي

زمان تعویض قاب گوشی

 • از بین قابلیت ضدآب بودن

دقت داشته باشید که با خراب شدن درب پشتی گوشی و عدم تعویض زودهنگام آن، قابلیت ضدآب بودن موبایل عملا از بین می‌رود.

بعضی از گوشی‌های هواوی قابلیت ضدآب دارند.

در نتیجه وقتی درب پشتی موبایل شکسته شود، گوشی دیگر حالت ضد آب ندارد.

تعويض قاب و شاسي هواوي

‎گام‎های تعویض قاب گوشی

3 گام تعویض قاب و شاسی هواوی

دقت داشته باشید که در ابتدا باید یک قاب جدید را همراه با سایر ابزارهای لازم آماده کنید.

ابزاری که برای تعویض قاب به آن‌ها نیاز دارید، شامل چندین مورد زیر می‌شوند:

 • پنس
 • قاب باز‌کن
 • پیک
 • ساکشن کاپ
 • اسپاتول دو نوع نوک تیز و پهن
 • پنس هر دو نوع سر کج و صاف
 • اگر آی اوپنر نداشتید، می‌توانید از سشوار استفاده کنید.

هنگامی که این ابزار را آماده کردید، می‌توانید مراحل تعويض قاب و شاسي هواوي را آغاز کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا آموزش تعويض قاب و شاسي هواوي را در چند گام خدمت شما ارائه دهیم.

 • گام 1: خشاب سیم کارت را خارج کنید.

در گام اول باید دقت داشته باشید که میزان شارژ گوشی را تا 25 درصد کاهش دهید یا این‌که صبر کنید به طورکامل باتری خالی شود.

این نکته اهمیت زیادی دارد و اگر نسبت به آن بی‌توجهی کنید، ممکن است باتری در حین تعمیر کردن، آتش بگیرد یا منفجر شود.

درضمن قبل از این‌که بخواهید خشاب سیم‌کارت هواوی را خارج کنید، حتما باید ابتدا گوشی را از اول خاموش کرده باشید.

تعويض قاب و شاسي هواوي

تعویض قاب گوشی هواوی

 • گام دوم: باز کردن لبه زیرین قاب

در این مرحله باید به این نکته دقت داشته باشید که از ابزار مناسب برای باز کردن لبه زیرین قاب استفاده کنید؛

به این دلیل که گوشی هواوی میت 8 به صورت یکپارچه طراحی شده است.

در نتیجه به راحتی نمی‌توانید قاب را جدا کنید. پس بهتر است که از آی اسکلک استفاده کنید که معمولا به آن قاب کش هم گفته می‌شود.

لازم به ذکر است که اگر به این ابزار دسترسی نداشتید، می‌توانید از ساکشن کاپ یا اسپاتول هم برای باز کردن قاب استفاده کنید.

 • گام سوم: تعویض درب پشت گوشی

در این مرحله برای تعويض قاب و شاسي هواوي میت 8 باید دقت داشته باشید که کار را به آرامی انجام دهید.

برای تعویض قاب گوشی، کافی است که نوک پیک را از لبه زیرین درون شکافی که بین بدنه و قاب پشتی وجود دارد، فرو برده تا سایر قسمت‌ها شل و آزاد شوند.

دقت داشته باشید که برای شل شدن سایر قطعات، باید کمی پیک را در لبه‌های گوشی هواوی، به آرامی تکان دهید.

دقت داشته باشید که بعد از این‌کار، سعی کنید خیلی آرام لبه سمت چپ بدنه گوشی را با دست‌تان گرفته و به صورت 180 درجه باز کنید.

ویژگی‌های مهم قاب و شاسی هواوی

در ادامه مطلب تعويض قاب و شاسي هواوي، می‌خواهیم چند ویژگی مهم درباره قاب و شاسی به شما بگوییم.

یکی از ویژگی‌هایی که می‌توان از آن نام برد، قیمت است.

بسیاری از شرکت‌های سازنده مثل هواوی برای کاهش هزینه، سعی می‌کنند که از قاب‌های پلاستیکی استفاده کنند.

این ویژگی بیشتر در گوشی‌های میان رده دیده می‌شود.

ویژگی دیگری که می‌توان از نام برد، رنگ قاب است.

رنگ قاب‌های گوشی هواوی، متنوع است و هرکسی می‌تواند با توجه به سلیقه خود، یکی را انتخاب کند.

از ویژگی‌های دیگری که می‌توان نام برد، میزان انعطاف‌پذیری قاب و شاسی است.

هرچقدر که مواد سازنده قاب، انعطاف‌پذیرتر باشد، قطعا قاب گوشی مقاومت بیشتری خواهد داشت و با هرضربه‌ای که به آن وارد می‌شود، نمی‌شکند.

البته دقت داشته باشید که اگر قاب، از جنس پلاستیک ساخته شده باشد، به راحتی قابل شکستن است.

در نتیجه باید برای تعويض قاب و شاسي هواوي مجدد هزینه کنید.

لازم به ذکر است که اگر قاب به شدت ضربه دیده باشد، نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

همچنین وقتی قاب پلاستیکی باشد، هزینه تعویض آن معمولا کمتر است.

تعويض قاب و شاسي هواوي

ویژگی‎های مهم قاب و شاسی هواوی

جمع بندی

تعويض قاب و شاسي هواوي اگر به موقع انجام نشود، می‌تواند به سایر اجزای مهم گوشی مانند باتری لطمه وارد کند.

چون وقتی قاب شل باشد، به راحتی جدا می‌شود و بعد از آن باتری هم از گوشی جدا خواهد شد.

البته به غیر از موضوع حفاظت، شکستگی قاب، روی زیبایی ظاهری گوشی هم تاثیر دارد.

ما در سایت قطعه فروش سعی کردیم که درباره تعويض قاب و شاسي هواوي هم صحبت کنیم.

لازم به ذکر است که در حین تعويض قاب و شاسي هواوي حتما باید به آرامی مراحل را انجام دهید تا سایر قطعات آسیب نبینند.

راهکارهایی سریع برای تعمیر ویبره گوشی

ویبره یکی از آن ویژگی‌های جالب گوشی است که تا زمانی که کار نکند، به آن اهمیت نمی‌دهید. در صورت بروز مشکلات نرم‌افزاری تعمیر ویبره گوشی با چرخاندن یک سوئیچ در تنظیمات دستگاه یا راه‌اندازی مجدد آن برطرف می‌شود. در مقاله پیش رو برخی از راه‌حل‌های ممکن و سریع برای رفع این مسئله شرح داده شده است.

اگر مشکل از سخت‌افزار گوشی باشد، ممکن است که شما به تنهایی قادر به تعمیر ویبره نباشید. گاهی برای تعمیر ویبره موبایل باید موتور لرزش دستگاه را تعویض کنید. به همین دلیل به کمک متخصصین فعال در این حوزه مانند مرکز خدمات پارتاک سرویس نیاز دارید.

برای تعمیر ویبره گوشی تنها آن را ریبوت کنید

اولین ترفند برای تعمیر لرزش گوشی راه‌اندازی مجدد آن است. راه‌اندازی مجدد مشکل عدم لرزش گوشی با هر برندی را برطرف می‌سازد. برای انجام این کار دکمه خاموش و روشن گوشی را برای چند ثانیه نگه دارید.

تست ارتعاش را انجام دهید

پیش از اقدام به رفع مشکل مشخص کردن اینکه چرا سیستم لرزش گوشی کار نمی‌کند، موثر است.

با این ارزیابی تشخیص می‌دهید که آیا موتور لرزش درست است یا فقط باید تنظیماتی صورت بگیرد.

برای تست ارتعاش باید برنامه Vibrations-Test را از Play Store یا App iPhone بگیرید. این برنامه به شما در تشخیص مشکلات سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری یاری می‌رساند.

تعمیر ویبره گوشی

راهکارهای تعمیر ویبره گوشی چیست؟

حالت ویبره را به صورت دستی در گوشی روشن کنید

اگر با استفاده از برنامه تست ارتعاش مشخص شد که لرزش تلفن همراه به خوبی کار می‌کند، باید برخی تنظیمات را در گوشی مورد ارزیابی قرار دهید.

احتمال دارد که مشکل عدم ویبره برخی از ویژگی‌های دستگاه را غیرفعال کرده باشد.

تنظیمات لرزش در هر گوشی ممکن است که با دیگری متفاوت باشد. اما به طور کلی برای تعمیر لرزش گوشی در دستگاه اندروید مراحل زیر را انجام دهید:

 • به بخش Settings گوشی بروید
 • گزینه Accessibility را برگزینید
 • روی گزینه‌های Vibration & haptic کلیک کنید
 • در این قسمت لرزش زنگ، لرزش اعلان و بازخورد لمسی را فعال کنید.

ویبره را برای اپلیکیشن‌های شخصی فعال کنید

اگر لرزش برای تنها یک برنامه خاص کار نمی‌کند، باید برای تعمیر ویبره گوشی تظیمات مربوط به آن برنامه را مورد ارزیابی قرار دهید. مراحل زیر را برای فعال کردن مجدد ویبره برنامه‌های جداگانه به کار ببرید:

 • اپلیکیشن دارای مشکل را باز کنید
 • بخش Settings آن را برگزینید
 • به قسمت Notifications بروید
 • هر دسته را بررسی کنید و از روشن بودن ویبره آن‌ها مطمئن شوید
 • همچنین ویبره را خاموش و روشن کنید که از عدم وجود باگ اطمینان یابید.

سپس به تنظیمات اعلان‌های اندروید بروید و تنظیمات زیر را انجام دهید:

 • برنامه تنظیمات دستگاه خود را راه‌اندازی کنید
 • سپس گزینه Apps & Notifications را برگزینید
 • روی مشاهده همه برنامه‌ها ( در صورت نیاز) کلیک کنید
 • سپس روی برنامه دارای مشکل ضربه بزنید
 • در این قسمت به بخش Notifications بروید
 • در نهایت شما کانال‌های اطلاع‌رسانی مختلفی را مشاهده می‌کنید. کانال اعلان آسیب‌دیده را برگزینید و مطمئن شوید که ویبره آن روشن است یا خیر.

تعمیر ویبره گوشی

تعمیر ویبره گوشی چگونه انجام می‌شود؟

حالت سکوت گوشی و مزاحم نشوید را غیرفعال کنید

با فعال شدن حالت سکوت (silent) و مزاحم نشوید (Do Not Disturb) در گوشی‌های آیفون و اندرویدی ویبره گوشی از کار می‌افتد. برای تعمیر ویبره گوشی در این شرایط کار بسیار راحت است.

تنها کافی است که این دو قابلیت گوشی را غیرفعال کنید.

در صورتی که این دو ویژگی فعال باشند، علامت آن‌ها در نوار وضعیت بالای گوشی قابل مشاهده است.

مراحل زیر را برای غیرفعال کردن حالت سکوت و مزاحم نشوید در گوشی‌های اندرویدی دنبال کنید:

 • بعد از باز کردن گوشی خود روی صدا و لرزش (Sound & Vibration) کلیک کنید.
 • برای اطمینان از اینکه دستگاه در حالت لرزش نیست، صدای زنگ را افزایش دهید.
 • سپس گزینه مزاحم نشوید را برگزینید و آن را غیرفعال کنید.

برای خاموش کردن این دو ویژگی در گوشی‌های آیفون نیز اقدامات زیر را انجام دهید:

 • گزینه Do Not Disturb را برگزینید و آن را خاموش کنید.
 • ساده‌ترین راه برای خروج از حالت سکوت در آیفون استفاده از کلید زنگ/ سکوت است.
 • کلید سوئیچ آیفون خود را بیابید و آن را به سمت دیگر بچرخانید که رنگ نارنجی نشان داده نشود.
 • از سوی دیگر امکان خاموش کردن حالت سکوت از مرکز کنترل (Control Centre ) نیز وجود دارد.

ذخیره‌ساز باتری را خاموش کنید

در اکثر گوشی ها فعال کردن گزینه بهینه‌سازی باتری (Battery Saver) برخی عملکردها از جمله ویبره را به منظور افزایش عمر باتری گوشی خاموش می‌کند.

بنابراین با فعال بودن این گزینه یا شارژ کم باتری تلفن دچار لرزش نمی‌شود.

اگر مشکل فعال بودن این گزینه است، برای تعمیر ویبره گوشی به بخش باتری در تنظیمات گوشی خود بروید و گزینه Battery Saver را غیرفعال سازید.

تعمیر ویبره گوشی

روش‌‌های مختلف تعمیر ویبره موبایل

تنظیمات برگزیده برنامه (App Preferences) را بازنشانی کنید

راهی سریع برای تعمیر ویبره موبایل بازنشانی مجدد تنظیمات برنامه است. با این عمل تمامی اعلان‌های برنامه در گوشی شما از جمله لرزش آن دوباره فعال می‌شود.

بازنشانی App Preferences برنامه‌های غیرفعال، مجوزها و محدودیت‌های داده‌های پس‌زمینه را نیز دوباره فعال می‌کند.

مراحل ریست کردن تنظیمات پیش‌فرض برنامه‌ها در گوشی‌های اندرویدی به شرح زیر است:

 • بعد از باز کردن گوشی خود روی گزینه Systems کلیک کنید. سپس Reset options را برگزینید؛
 • در مرحله بعد برای بازنشانی App Preferences روی گزینه RESET APPS کلیک کنید؛
 • برای اطمینان از عملکرد خوب دستگاه یک بار آن را ری‌استارت کنید.

به طور مشابه اگر از آیفون استفاده می‌کنید، برای بازنشانی تنظیمات پیش‌فرض برنامه‌ها مراحل زیر را انجام دهید:

 • Settings گوشی آیفون خود را باز کنید؛
 • در بخش General روی گزینه Reset بفشارید؛
 • سپس گزینه Reset All Settings را بزنید. در این مرحله باید رمز عبور خود را تأیید کنید؛
 • دستگاه پس از انجام مراحل بالا راه‌اندازی مجدد می‌شود و به احتمال زیاد تعمیر ویبره گوشی با موفقیت به اتمام رسیده است.

تعمیر ویبره گوشی

آیا تعمیر ویبره گوشی امکان پذیر است؟

گوشی همراه خود را آپدیت کنید

اگر از نرم‌افزارهای قدیمی روی گوشی موبایل خود استفاده می‌کنید، احتمال بروز عدم ویبره وجود دارد. در این صورت برای تعمیر ویبره گوشی باید آن را دوباره به روز کنید. این کار را از بخش Settings و گزینه Systems گوشی خود انجام دهید.

جمع بندی

برای اینکه بتوانید تعمیر ویبره گوشی را انجام دهید، بهتر است که روش‌های مختلف که در سایت قطعه فروش بیان شده را انجام دهید و حواستان باشد که هر کدام را به ترتیب امتحان و اثر آن را چک کنید.

ویبره شاید به چشم نیاید، اما بسیار کاربردی است و برای رفع مشکل آن حتماً اقدام کنید. مطمئن باشید که این مشکل قابل حل است و نگرانی از این بابت نداشته باشید و با آرامش روش‌های تعمیر را تست کنید.

 

آشنایی با چگونگی تعمیر مشکل نرم‌افزاری موبایل

امروزه تقریباً همه مردم از گوشی موبایل استفاده می‌کنند. شاید این موضوع به‌دفعات برایتان اتفاق افتاده باشد که با موبایلتان به یک مشکل نرم‌افزاری بربخورید، اما هرچقدر سعی می‌کنید نتوانید آن را برطرف کنید.حتی ممکن است تلاش‌های شما نتیجه عکس داشته باشد و مشکل را بزرگ‌تر کند.در چنین شرایطی لازم است که به یک متخصص برای تعمیر مشکل نرم‌افزاری موبایل مراجعه کنید.

تعمیرکار متخصص با بررسی شرایط راهکارهای مختلفی را به شما پیشنهاد کند که مشکل نرم‌افزاری شما را برطرف می‌کند، ولی اگر خودتان بدون دانش و تخصص کافی برای تعمیر موبایل اقدام کنید ممکن است آسیب‌های بیشتری به آن بزنید و تعمیر سخت‌افزاری موبایل لازم شود.

برای آشنایی بیشتر با مشکلات نرم‌افزاری موبایل تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

تعمیر مشکل نرم‌افزاری موبایل

مشکلات نرم‌افزاری ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد

نکاتی در مورد تعمیر نرم‌افزاری موبایل

وقتی موبایل شما با مشکل نرم‌افزاری مواجه می‌شود، احتمالاً از مدتی قبل علائمی را به شما نشان داده است.

بعضی از این علائم عبارت‌اند از ری استارت شدن گوشی، کند شدن گوشی، خالی شدن بی‌دلیل باتری، هنگ کردن و موارد دیگر.

معمولاً وقتی برای تعمیر مشکل نرم‌افزاری موبایل به تعمیرگاه مراجعه می‌کنید مشکل شما به‌راحتی حل می‌شود و وقت و هزینه زیادی از شما نمی‌گیرد، اما در صورت بی‌توجهی به آن ممکن است آسیب‌های جدی‌تری به موبایل شما وارد شود.

95 درصد از مشکلات نرم‌افزاری موبایل به دلیل استفاده نامناسب کاربر از دستگاه اتفاق می‌افتد.

البته گاهی ممکن است این مشکلات تقصیر شرکت سازنده باشد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود همیشه سیستم‌عامل تلفن همراهتان را به‌روز نگه‌دارید تا این‌گونه مشکلات از طریق به‌روزرسانی‌ها حل شود.

توجه کنید که هرچه زودتر برای تعمیر مشکل نرم‌افزاری موبایل خود به تعمیرکار مراجعه کنید بهتر است.

مرکز خدمات پارتاک سرویس همیشه آماده است تا به شما در رفع مشکلات تلفن همراهتان کمک کند.

تعمیر مشکل نرم‌افزاری موبایل

درصورتی‌که خودتان متوجه دلیل مشکل نمی‌شوید حتماً به تعمیرکار مراجعه کنید

رایج‌ترین مشکلات نرم‌افزاری موبایل

باتوجه‌به امکانات زیادی که در گوشی‌های موبایل گنجانده شده است، مشکلات نرم‌افزاری ممکن است از هر جایی ناشی شوند.

در چنین شرایطی بهترین کار این است که برای تعمیر مشکل نرم‌افزاری موبایل به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید.

در ادامه با رایج‌ترین مشکلات نرم‌افزاری موبایل‌ها آشنا می‌شوید که در صورت بی‌توجهی می‌تواند مشکلات بزرگ‌تری را برای شما به همراه بیاورد.

 1. روشن نشدن موبایل

اگر موبایلتان روشن نمی‌شود اصلاً نترسید! روشن نشدن موبایل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

ساده‌ترین دلیل آن تمام شدن شارژ باتری است که به‌سادگی حل می‌شود، اما اگر دلیل آن مشکل جدی‌تری باشد، لازم است برای تعمیر مشکل نرم‌افزاری موبایل به فرد متخصص مراجعه کنید.

 1. هنگ کردن (فریز شدن) صفحه‌نمایش موبایل

ممکن است در چنین شرایطی اعصابتان خرد شود و بخواهید موبایلتان را به دیوار بکوبید، اما دست نگه‌دارید! ممکن است موبایل شما کمی قدیمی شده باشد، اما هنوز هم به کمک تعمیر مشکل نرم‌افزاری موبایل می‌توانید آن را نجات بدهید.

 1. زود تمام شدن باتری موبایل

ظرفیت باتری موبایل با استفاده‌های طولانی‌مدت به‌تدریج کاهش پیدا می‌کند که این مشکل سخت‌افزاری است و به‌احتمال زیاد با تعویض باتری حل می‌شود؛ اما مشکلات نرم‌افزاری هم ممکن است باعث تخلیه باتری شود که شناسایی و برطرف کردن آن به دانش و تخصص نیاز دارد.

 1. کند شدن برنامه‌ها و بسته شدن آن‌ها هنگام کار

معمولاً دلیل این مشکل قدیمی بودن موبایل شما است، اما لازم نیست فوراً برای خرید یک گوشی جدید اقدام کنید.

بیشتر مواقع این مشکلات از طریق تعمیر مشکل نرم‌افزاری موبایل حل می‌شوند و کلی در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی می‌شود.

 1. داغ شدن بیش از حد موبایل

بیشتر گوشی‌های اندرویدی موقع اجرای بازی‌ها و برنامه‌های سنگین داغ می‌شوند، اما اگر گوشی شما در حالت استندبای هم داغ است، یک جای کار مشکل دارد.

گاهی برنامه‌هایی در پس‌زمینه فعال هستند که باعث داغ شدن موبایل می‌شوند.

ممکن است تشخیص این برنامه‌ها و پیدا کردن راه‌حلی برای کنترل آن‌ها برایتان دشوار باشد، اما وقتی برای تعمیر مشکل نرم‌افزاری موبایل به مرکز تخصصی می‌روید، تعمیرکار موبایل به‌راحتی این مشکل را حل می‌کند.

تعمیر مشکل نرم‌افزاری موبایل

با مراقبت از تلفن همراه خود احتمال مواجهه با مشکلات نرم‌افزاری را کاهش دهید

چطور از مشکلات نرم‌افزاری موبایل پیشگیری کنیم؟

فرقی ندارد گوشی شما اندروید است یا آیفون، قدیمی است یا جدید؛ زیرا درهرصورت برای هر کاربر مشکلاتی پیش می‌آید که خودش نمی‌تواند آن‌ها را حل کند و باید به تعمیرکار مراجعه کند؛ اما اقداماتی وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید احتمال به‌وجودآمدن مشکلات نرم‌افزاری را کم کنید. این اقدامات در ادامه فهرست شده‌اند.

 • سیستم‌عامل و نرم‌افزارها را همیشه به‌روز نگه‌دارید.
 • از نصب کردن برنامه‌های ناشناس و مشکوک خودداری کنید.
 • برنامه‌هایی را که مدام هنگ می‌کنند و با موبایل شما سازگار نیستند حذف کنید.
 • برنامه‌های اضافی را ببندید و اجازه ندهید برنامه‌های زیادی به‌صورت هم‌زمان باز باشند.
 • چند روز یک‌بار گوشی موبایل خود را ری استارت کنید.
 • از کارت حافظه بی‌کیفیت و ارزان استفاده نکنید.
 • از کارت حافظه با حجم بالاتر از توان موبایل خود استفاده نکنید.
 • اگر کاربر حرفه‌ای موبایل نیستید گوشی خودتان را روت نکنید و از رام‌های متفرقه استفاده نکنید.
 • اجازه ندهید درصد شارژ باتری به کمتر از 15 درصد برسد.
 • وقتی تلفن همراه در حال شارژ شدن است از آن استفاده نکنید.
 • از لوازم جانبی تقلبی استفاده نکنید.

اگر همه این موارد را رعایت می‌کنید و باز هم به مشکلات نرم‌افزاری برخورد کرده‌اید، بهتر است برای تعمیر مشکل نرم‌افزاری موبایل به مرکز تخصصی تعمیرات موبایل مراجعه کنید.

اگر در مورد تنظیمات موبایلتان اطلاعات کافی ندارید سعی نکنید با تغییر دادن آن‌ها مشکل را حل کنید چون این کار باعث می‌شود وضع از قبل هم خراب‌تر شود.

تعمیر مشکل نرم‌افزاری موبایل

هرگز برای تعمیر موبایلتان خودسرانه اقدام نکنید

 

سخن پایانی

در این مقاله با تعدادی از مشکلات نرم‌افزاری و نکاتی در مورد تعمیر مشکل نرم‌افزاری موبایل آشنا شدید.

همچنین یاد گرفتید که برای پیشگیری از مشکلات نرم‌افزاری موبایل باید چه‌کارهایی انجام بدهید.

همیشه به یاد داشته باشید که اگر از دانش و مهارت لازم برای تعمیر دستگاهی برخوردار نیستید، لازم است آن را برای تعمیر به تعمیرکار متخصص بسپارید تا از وقوع مشکلات بزرگ‌تر جلوگیری کنید.

مرکز خدمات پارتاک سرویس با نیروهای متخصص و کارگاه‌های مجهز برای تعمیر مشکل نرم‌افزاری موبایل و سخت‌افزاری آماده خدمت رساندن به مشتریان عزیز است.

از مزایای این مرکز می‌توانیم به‌سرعت بالای خدمات، تضمین کیفیت کار، تضمین اصالت قطعات مورداستفاده، امنیت بالا و پشتیبانی از مشتری اشاره کنیم.

پس درصورتی‌که برای تعمیر تلفن همراه خود به کمک نیاز دارید، همین حالا تماس بگیرید.

تعمير موبايل خاموش یکی از مشکلات امروزه است. این حالت می‌تواند موقعیت بسیار ناامید کننده به وجود آورد، در این شرایط و زمانی که گوشی به‌طور خودکار خاموش می‌شود، نمی‌توانید کاری با آن انجام دهید.تمام کارهایی مانند ارسال پیامک، تماشای یوتیوب، گوش دادن به موسیقی، خواندن، بازی کردن و هر کار دیگری که با تلفن خود انجام می‌دهید، از دسترس خارج خواهد شد. برای اینکه بتوانید از این مشکل خارج شوید، به بررسی دلایل مختلف در ادامه مقاله پرداختیم.

چرا تلفن خودبه‌خود خاموش می‌شود و تعمير موبايل خاموش چگونه است؟

برخی از دلایل وجود دارد که باعث خواهد شد که نیاز به تعمیر موبایل خاموش  داشته باشید. در حقیقت مواردی که در ادامه بیان خواهد شد دلیلی برای خاموشی مکرر موبایلتان خواهد بود.

بازنشانی داخلی دستگاه

اولین چیزی که می‌تواند باعث خاموشی تلفن همراهتان شود، تنظیمات مجدد داخلی است. ممکن است سیستم گه گاه پس از استفاده طولانی‌مدت برای بارگیری مجدد حافظه خاموش شود و این طبیعی است، زیرا هیچ آسیبی به تلفن وارد نمی‌کند.

 

تعمير موبايل خاموش

تعمير موبايل خاموش

خوب است که هرازگاهی پس از چند روز استفاده، دستگاه خود را مجدداً راه‌اندازی و سیستم را بازنشانی کنید و حافظه پنهان برنامه‌ها را پاک کنید که باعث می‌شود دستگاهتان به‌خوبی کار کند.

معیوب بودن باتری

همان‌طور که همه می‌دانید از مهم‌ترین دلایل برای تعمیر موبایل خاموش  باتری خواهد بود. در شرایطی که باتری جریان کافی ندارد، می‌تواند دستگاه را به‌طور مکرر خاموش کند.

یکی از راه‌حل‌ها، شارژ کردن گوشی است، زیرا ممکن است انرژی باتری کم شده باشد. فقط کافی است که کابل USB و شارژر را بردارید، آن را به موبایلتان وصل کنید و آن را برای چند ساعت در شارژ قرار دهید. بعد از چند ساعت بررسی کنید که آیا موبایل روشن می‌ماند یا نه؟ بدین ترتیب می‌توانید گام مهمی در تعمیر موبایل خاموش  بردارید.

تعمير موبايل خاموش

تعویض باتری راهی برای تعمیر موبایل خاموش

اگر تلفن هنوز به‌خوبی کار نمی‌کند، به این معنی است که مشکل بزرگ‌تری در انتظارتان است. احتمالاً باتری معیوب است و باید آن را برای بررسی و تعویض به مراکز تعمیراتی ببرید. از اقدام برای اینکه تعویض باتری را خودتان انجام دهید، خودداری کنید؛ زیرا ممکن است منجر به آسیب رسیدن به دیگر قطعات سخت‌افزاری شود.

استفاده از CPU بالا

CPU گوشی قادر است تعداد زیادی برنامه را در پس زمینه اجرا کند. بااین‌حال، استفاده طولانی‌مدت از جریان بالا توسط یک برنامه، نیاز به تنظیم مجدد CPU و خاموش شدن خودکار تلفنتان دارد.

اگر بعد از نصب برنامه جدید متوجه کارکرد بالا شدید، می‌توانید برای تعمیر موبایل خاموش  برنامه را حذف و مجدد نصب کنید. حال قبل از باز کردن اپلیکیشن بهتر است که موبایل خود را خاموش و روشن کنید. سپس بعد از باز کردن برنامه مجدد میزان کارکرد گوشی را بسنجید.

از طرف دیگر، می‌توانید برخی از برنامه‌های خود را یکی، یکی دانلود و نصب کنید و تلفن خود را مجدداً راه‌اندازی کنید. حال زمان ارزیابی است که ببینید آیا مشکل برطرف شده است یا خیر.

روشن و خاموش کردن برنامه‌ریزی‌شده

روشن و خاموش کردن برنامه‌ریزی شده ویژگی مفید در تلفن‌ها است که کمک می‌کند تا به‌طور خودکار گوشی خود را در شب خاموش کنید و آن را در صبح بر اساس ترجیحات خود روشن کنید.

این برنامه می‌تواند دستگاه را در شب خاموش کرده و به‌صورت اتومات صبح آن را روشن کند. این اتفاق به‌صورت ساعتی نیز امکان‌پذیر است. به‌عنوان‌مثال، آن را طوری تنظیم کرد که دقیقاً ساعت 1 بعد از ظهر تلفن خاموش و در ساعت 5 روشن شود.

حتماً چک کنید که گوشی در حال اجرا این برنامه هست یا نه. این کار در مواقعی حتی می‌تواند به‌عنوان راه‌حلی برای جلوگیری از مراجعه به مراکز تعمیراتی جهت تعمیر موبایل خاموش باشد.

تعمير موبايل خاموش

اثر نرم‌افزارهای گوشی در تعمیر موبایل خاموش

یکی دیگر از مواردی که باید بررسی کنید، تنظیمات روشن و خاموش برنامه‌ریزی‌شده است.و به تعمير موبايل خاموش بپردازید.  ولی ممکن است ناخواسته آن را روشن کرده باشید یا توسط شخص دیگری روشن شده باشد و برای جلوگیری از خاموش شدن خودکار بیشتر باید آن را اکنون غیرفعال کنید.

برای انجام این کار، لطفاً برنامه Settings را باز کنید و به سیستم بروید و روی Schedule power on & off ضربه بزنید. بررسی کنید که آیا تنظیمات روشن است یا خیر. اگر روشن است، دلیل مشکل همین است و باید آن را خاموش کنید تا خاموش شدن گوشی خودبه‌خود برطرف شود.

دکمه روشن و خاموش کردن معیوب

اگر هر کدام از راه‌حل‌های بالا را امتحان کرده‌اید و تلفن مدام خاموش می‌شود، باید دکمه پاور سخت‌افزار را بررسی کنید.و به تعمیر موبایل خاموش روی ببرید.

به‌طورمعمول، اکثر تلفن‌های طوری طراحی شده‌اند که پس از 8 تا 10 ثانیه نگه داشتن دکمه پاور، مجدداً راه‌اندازی شوند؛ بنابراین، عملکرد نادرست دکمه روشن و خاموش می‌تواند باعث راه‌اندازی مکرر یا خاموش شدن خودکار دستگاهتان شود.

برای خلاص شدن از شر آن، اگر قاب گوشی را دارید، ابتدا برای مدتی آن را بردارید. سپس باید بررسی کنید که آیا کیس دکمه پاور را نگه داشته است یا خیر. اگر متوجه شدید که دکمه پاور معیوب است، کافی است آن را برای بررسی به کارگاه تعمیرات موبایل ببرید و تعمیر گوشی موبایل خاموش انجام دهید تا دستگاهتان دوباره کار کند.

اشکالات سیستم‌عامل و تعمير موبايل خاموش

جدا از نقص سخت‌افزاری، اشکالات نرم‌افزاری و اشکالات سیستم‌عامل نیز می‌توانند باعث خاموش شدن خودکار دستگاهتان شوند. موبایل‌ها همیشه در تلاش است که اشکالات سیستم‌عامل را که ممکن است باعث شود که باتری دستگاه خالی و حتی باعث بی‌ثباتی سیستم شود، برطرف کند. به همین دلیل است که باید به‌طور مرتب دستگاه خود را به‌روزرسانی کنید.

تعمير موبايل خاموش

اثر سیستم‌عامل در تعمیر موبایل خاموش

این روش ممکن است به تعمیر موبایل خاموش  کمک کند. پس از به‌روزرسانی نصب شده به‌طور خودکار خاموش می‌شود.

برای بررسی و نصب به‌روزرسانی روی دستگاهتان، لطفاً برنامه تنظیمات گوشی خود را از محل راه‌اندازی برنامه‌ها باز کنید و به قسمت System در پایین آن بروید و سپس روی «به‌روزرسانی سیستم» ضربه بزنید تا به‌روزرسانی‌ها را بررسی کنید.

مراحل نشان داده شده روی صفحه را دنبال کنید تا در صورت وجود هرگونه به‌روزرسانی ناتمام، به‌روزرسانی سیستم را دانلود و نصب کنید. ممکن است لازم باشد قبل از دانلود به Wifi خود وصل شوید تا داده‌های خود را ذخیره کنید.

مطمئن شوید که همان‌طور که در بالا توضیح داده شد فقط دستگاه خود را از برنامه به‌روزرسانی سیستم به‌روزرسانی می‌کنید، هرگونه تلاش برای نصب در جای دیگری ممکن است تلفن را خراب کند و موبایل را از گارانتی خارج کند.

سخن آخر

در صورت خاموش شدن خودکار گوشی، می‌توانید به پارتاک سرویس، مراجعه کرده و نسبت به تعمیر موبایل خاموش  اقدام کنید. همچنین می‌توانید قبل از مراجعه به مرکز از زمان بازگشایی و رزرو وقت اطلاع پیدا کنید.

تعمیر گوشی موبایل یک نیاز اساسی برای کاربران محسوب می‌شود. چراکه امروزه کمتر کسی یافت می‌شود که موبایل نداشته باشد. به‌طورکلی تعمیرات موبایل شامل دو بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شده و یک امر مهم و گسترده است. در این مقاله قصد داریم تا خلاصه‌ای مفید از انواع مشکلات و همچنین تعمیرات موبایل در تهران را به شما ارائه دهیم.

تعمیر موبایل تهران ؛ گوشی‌های هوشمند

 از زمان ارائه تلفن‌های هوشمند تا به امروز مشکلات زیادی در روند کارکرد این ابزارآلات ارتباطی هوشمند وجود داشته که باعث اختلال استفاده از آن‌ها شده است. از جمله مشکلات گوشی‌های هوشمند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عدم شناسایی سیم‌کارت

عدم شناسایی مموری حافظه

سیاه شدن صفحه‌نمایش

خراب شدن تاچ ال‌سی‌دی

تعمیر موبایل تهران

مراکز تعمیر موبایل تهران با دستگاه‌های پیشرفته

و … راه‌حل برطرف ساختن برخی از این مشکلات را می‌توان با خواندن مقاله‌های مرتبط حل کنید، اما همیشه راه‌حل‌های خانگی و ساده نمی‌توانند مشکلات را برطرف کنند. از سویی برطرف کردن مشکلات و اختلالات ایجاد شده درگوشی‌های هوشمند بنا بر مدل آن‌ها متفاوت خواهد بود. در چنین شرایطی باید گوشی خود را به یک مرکز تعمیرات موبایل در شهر تهران بسپارید.

منظور از اختلال گوشی هوشمند و تعمیر موبایل تهران

اگر برای اولین بار داشتن یک گوشی هوشمند را تجربه می‌کنید، ممکن است این مشکلات برای شما ناشناخته باشند. به‌طورکلی منظور از اختلال تلفن‌های هوشمند بروز مشکلات کوچک یا بزرگ در یکی از موارد نرم‌افزار یا سخت‌افزاری است. منظور از نرم‌افزار، سیستم‌عامل (اندروید، ios، مایکروسافت) و تمامی برنامه‌هایی است که به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم به آن ارتباط دارد، بنابراین اختلال نرم‌افزاری به معنی بروز هرگونه مشکل در دامنه سیستم‌عامل و برنامه‌های مرتبط با آن است. سخت‌افزار به مجموعه ابزارآلات گوشی‌های هوشمند گفته می‌شود، ابزاری مانند برد، ال‌سی‌دی، باتری و … هرگونه مشکل در این موارد اختلال سخت‌افزاری نامیده می‌شود.

تعمیر موبایل تهران

تعمیر موبایل تهران نسبت به سایر شهرها مجهزتر است

انواع مشکلات رایج در تلفن همراه

 زمانی که یک تلفن همراه خریداری می‌کنید باید بدانید ممکن است با گذر زمان و بروز حوادث، گوشی شما دچار مشکلات متعددی شود. در این زمان لازم است آن را به یک فرد متخصص بسپارید تا آن را به حالت اولیه خود بازگرداند در این بخش از مقاله قصد داریم مشکلات رایج گوشی‌های همراه را برای شما شرح دهیم.

کندی گوشی:

کند شدن روند کارکرد گوشی از جمله مشکلاتی است که همه ما حداقل یک‌بار آن را تجربه کرده‌ایم، این مشکل به عوامل مختلفی وابسته است اما به‌طورکلی هرچه از خرید گوشی زمان بیشتری گذشته باشد این مشکل ممکن است بیشتر رخ بدهد؛ اما این بدین معنا نیست که گوشی‌های جدید دچار کندی در عملکرد نمی‌شوند.

خرابی گوشی:

از دیگر مشکلات رایج گوشی‌های تلفن همراه مشکلات مربوط به باتری آن‌ها است. این مشکل معمولاً خود را به این صورت نشان می‌دهد که گوشی شما هیچ‌وقت به‌اندازه‌ای که باید شارژ ندارد (البته درصورتی‌که شما از آن استفاده چندانی نمی‌کنید)، در چنین شرایطی لازم است تا عوامل بروز این مشکل را بررسی کنید. این اختلال درگوشی‌های هوشمند ممکن است به علت نصب یک برنامه با مصرف زیاد انرژی باشد که در صورت پاک شدن آن برنامه مشکل حل می‌شود؛ اما گاهی ممکن است مشکل وسعت بیشتری داشته باشد که در این صورت باید نسبت به تعمیر تخصصی آن اقدام کنید.

تعمیر موبایل تهران

هرگونه از خرابی‌های گوشی در مراکز تعمیرات موبایل تهران قابل حل است

گرم شدن بیش از حد گوشی:

این مشکل تا حدودی به مورد قبلی ارتباط دارد، به این معنی که گرم شدن گوشی شما به مشکلات باتری مربوط می‌شود؛ اما این اختلال دلیلی دیگری نیز می‌تواند داشته باشد؛ دلایلی مانند ضعیف بودن گوشی، بازی و برنامه‌های سنگین و …

پر بودن حافظه و عدم وجود فضای کافی:

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که عکس، فیلم و فایل‌های متعددی را درگوشی خود نگه می‌دارید، در چنین حالتی پر بودن حافظه اختلال حساب نمی‌شود؛ اما درصورتی‌که اطلاعات و فایل‌های چندانی درگوشی خود ندارید و با پیام عدم حافظه کافی مواجه شده‌اید احتمال وجود ویروس و بدافزار درگوشی شما وجود دارد که باعث سنگین شدن گوش شما می‌شود در چنین شرایطی شما باید آن را به تعمیرکاران متخصص در زمینه تعمیر موبایل بسپارید.

عدم دانلود اپلیکیشن‌ها

این مشکل اغلب به دلیل خرابی حافظه پنهان گوشی شما رخ می‌دهد و شما می‌توانید آن را به افراد متخصص در زمینه تعمیر موبایل درتعمیر موبایل تهران بسپارید.

خیس شدن یا رها شدن از ارتفاع:

از رایج‌ترین مشکلات سخت‌افزاری گوشی‌های هوشمند، خیس شدن توسط مایعات و افتادن روی سطح سخت است. در صورت خیس شدن گوشی می‌توانید آن را در یک کیسه برنج قرار دهید و چند روز دست نگه دارید اگر مشکل حل نشد باید آن را به مراکز تعمیرات موبایل در تهران برسانید.

آسیب‌دیدن پورت گوشی:

سلامتی ابزار الکترونیک همیشگی نیست و گوشی شما نیز قطعاً روزی نیاز به تعمیر خواهد داشت. مشکل خرابی پورت گوشی از آن دسته مشکلاتی است که اغلب شما حداقل یک‌بار آن را تجربه کرده‌اید، بی‌احتیاطی افراد می‌تواند باعث تکرار چندباره این مشکل شود. اگر زمانی با خرابی پورت شارژ یا هدست مواجه شدید و درصورتی‌که ساکن شهرهای اطراف پایتخت هستید آن را به مرکز تعمیر موبایل تهران برسانید.

تعمیر موبایل تهران

تعمیرات موبایل در تهران در زمینه‌های گسترده‌ای ارائه می‌شود

انواع راه‌های تعمیر موبایل

 همان‌طور که در بخش‌های پیشین به آن اشاره کردیم تعمیر موبایل در شهر تهران و سایر شهرها شامل دو نوع تعمیرات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری است؛ متخصصان در زمینه تعمیرات موبایل نوع خرابی و مشکل گوشی هوشمند را شناسایی کرده و به رفع آن می‌پردازند. به‌طور مثال در تعمیرهای سخت‌افزاری تعمیرکار به باز کردن تلفن همراه، تعویض قطعه یا چک کردن اتصالات گوشی اقدام می‌کند.

زمانی که گوشی نیازمند تعمیرات نرم‌افزاری باشد، تعمیرکار به بررسی اطلاعات و داده‌های گوشی می‌پردازد، در چنین حالتی گاهی لازم است تمامی تنظیمات گوشی را به حالت پیش‌فرض کارخانه بازگرداند که به این عمل فلش کردن گوشی گفته می‌شود.

کلام آخر

به‌طورکلی درصورتی‌که تلفن‌های همراه با مشکلات و خرابی‌های وسیع مواجه باشند باید به فرد متخصص واگذار شوند تا با شناسایی مشکل به تعمیر آن بپردازد. افرادی که اسکن پایتخت هستند می‌توانند گوشی خود را به دست مغازه‌ها و مراکز تعمیرات تهران بسپارند که در نقاط مختلف و در هر منطقه‌ای وجود دارند.

تعمیر موبایل پاساژ علاءالدین موضوعی است که در مقاله امروز قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم. پاساژ علاء الدین یکی از پاساژهای معروف شهر تهران است که کلیه فروشندگان آن، در حوزه خرید، فروش و تعمیرات تلفن همراه فعالیت دارند. بیش از 1200 مغازه در این پاساژ وجود دارند و شما به هر خدماتی در زمینه تلفن همراه نیاز داشته باشید، می‌توانید آن در این پاساژ آن را رفع کنید.

برای تعمیر گوشی موبایل خود از مغازه‌ها و فروشندگان معتبر استفاده کنید؛ زیرا برخی از افراد خدمات خوبی را در این زمینه ارائه نمی‌دهند و آسیب‌های مادی زیادی به مشتری می‌زنند. درصورتی‌که قبل از مراجعه به این پاساژ مغازه خاصی را مدنظر نداشته باشید، انتخاب برایتان سخت خواهد بود و شما را سردرگم می‌کند.

پاساژ علاء الدین بزرگ‌ترین مرکز خرید و تعمیرات موبایل

اگر تاکنون موبایل شما خراب شده باشد، می‌دانید که در این‌گونه زمان‌ها افراد دستپاچه می‌شوند و نمی‌دانند باید چه کاری انجام دهند و به چه مغازه‌ای می‌توانند اعتماد کنند. این پاساژ به دلیل اینکه تنها در زمینه تلفن همراه فعالیت دارد، نمایندگی کلیه برندهای پرفروش و محبوب را دارد؛ به همین خاطر، با خیالی آسوده می‌توانید به آنجا مراجعه کنید. مغازه‌های تعمیر موبایل پاساژ علاءالدین، دسترسی بهتر و بیشتری به لوازم جانبی دارند و به همین دلیل می‌توانند نسبت به سایر مغازه‌ها در زمان کوتاه‌تری دستگاه شما را تعمیر کنند.

تعمیر موبایل پاساژ علاءالدین

پاساژ علاءالدین بزرگترین مرکز موبایل

خریدوفروش و تعمیرات موبایل در پاساژ علاالدین

به دلیل این که در این پاساژ مغازه‌های فراوانی پیدا می‌شوند، فعالیت آن‌ها حالت رقابتی دارد و حتی گاهی اوقات قیمت‌های این مغازه‌ها با هم تفاوت زیادی دارند. این فروشندگان خدمات برندهای مختلفی را انجام می‌دهند که این برندها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • خریدوفروش همچنین تعمیر کلیه دستگاه‌های تلفن همراه برند سامسونگ
 • تعمیر و خریدوفروش انواع مختلف گوشی‌های آیفون، به همراه لوازم جانبی آن‌ها
 • تعمیر کلیه مشکلات سخت‌افزاری هوآوی و خریدوفروش موبایل و لوازم جانبی آن‌ها
 • تعمیرات تخصصی موبایل برند شیائومی، همچنین خریدوفروش کلیه لوازم این برند
 • تعمیر و عیب‌یابی تلفن همراه اچ‌تی‌سی و ارائه کلیه لوازم این برند

تعمیرات برندهای محبوب شیائومی و سامسونگ

در ایران، ازآنجایی‌که اغلب مردم توان استفاده از محصولات برند اپل را ندارند، از گوشی‌ها و لوازم سایر برندها استفاده می‌کنند. دراین‌بین سامسونگ با فروش 40 درصدی، بیشترین سهم را در بازار ایران در اختیار دارد. براین‌اساس، اغلب کاربران به محصولات این برند نیاز دارند وتعمیر موبایل پاساژ علاءالدین نیز بیشتر روی این برندها صورت می‌گیرد.

البته، دستگاه‌های مختلف سامسونگ معمولاً خدمات‌دهی و امکانات خوبی دارند و علاوه بر این، طول عمر آن‌ها نیز زیاد است. این موبایل‌ها تنها درصورتی‌که در اثر فشار یا ضربه شدید دچار شکستگی شوند یا با آب تماس پیدا کنند، کارایی خود را از دست می‌دهند.

برند شیائومی نیز چند سالی است که سروصدای زیادی پیدا کرده است و طرفداران خاص خود را دارد. همان‌طور که گفتیم، از زمان روی کار آمدن این برند، مدت زیادی نمی‌گذرد. همچنین گوشی‌های شیائومی فناوری‌ها و امکانات بسیار جدید و به‌روزی دارند؛ به همین دلیل افرادی که واقعاً در تعمیر این گوشی‌ها تخصص دارند، زیاد نیستند. اگر از گوشی‌های شیائومی استفاده می‌کنید و برای آن‌ها مشکلی پیش‌آمده است، توصیه می‌کنیم، حتماً به این پاساژ رجوع کنید. تعمیر موبایل پاساژ علاءالدین می‌تواند یک تجربه خوبی برای شما باشد.

تعمیر موبایل پاساژ علاءالدین

تعمیر گوشی موبایل آیفون

برگزاری دوره‌های آموزشی تعمیر موبایل پاساژ علاءالدین

افرادی که قصد دارند، در حوزه تعمیرات موبایل فعالیت داشته باشند، باید در دوره‌های آموزشی متفاوتی در سطح شهر شرکت کنند. اما نکته‌ای که دراین‌رابطه وجود دارد، این است که همیشه این‌گونه دوره‌ها به‌صورت عملی، بیشتر از گذراندن دوره‌های تئوری به شما آموزش می‌دهند.

با انجام آموزش‌ها به‌صورت عملی، نکات در ذهن شما باقی می‌مانند. با شرکت در دوره‌های تعمیر موبایل پاساژ علاءالدین به صورت تجربی و عملی مهارت زیادی کسب می‌کنید. علاقه‌مندان می‌توانند با حضور در این مرکز ظرف مدت 3 تا 6 ماه در حوزه تعمیرات مهارت کافی را به دست آورند.

تعمیرات سخت‌افزاری در چه زمینه‌هایی انجام می‌شود؟

به دلیل طیف وسیع فروشندگان، در این مجموعه تعمیرات حوزه سخت‌افزاری موبایل با قیمت و کیفیت فوق‌العاده مناسبی انجام می‌شود. علت این موضوع آن است که فروشندگان پاساژ اجناس و لوازم را به‌صورت عمده خریداری می‌کنند؛ بنابراین قطعات علاوه بر برخورداری از قیمت مناسب، اورجینال نیز هستند. خدمات متنوعی که در زمینه سخت‌افزار در پاساژ علاءالدین انجام می‌شود، به‌صورت زیر هستند:

 • تعویض نمایشگر ال‌سی‌دی برندهای مختلف
 • رفع مشکلات برد گوشی
 • تعمیرات اسپیکر تلفن همراه انواع کمپانی‌ها
 • ایجاد شوک به باتری همچنین تعویض آن
 • تعمیر دوربین‌ها و یا تعویض کردن آن‌ها
 • تعمیر محل قرارگیری سیم‌کارت
 • بررسی افت ولتاژ باتری موبایل
 • تقویت میزان آنتن‌دهی گوشی موبایل

تعمیرات نرم‌افزاری نیز در این مجموعه به‌خوبی و باکیفیت بسیار بالایی صورت می‌گیرد. خدمات حوزه نرم‌افزاری این پاساژ نیز به شرح زیر است:

 • فلش کردن انواع گوشی‌های سامسونگ آیفون و شیائومی
 • باز کردن رمز موبایل در صورت فراموشی آن
 • رفع باگ‌های نرم‌افزاری موبایل
 • افزودن زبان فارسی یا زبان‌های دیگر
 • به‌روزرسانی انواع سیستم‌عامل‌های مختلف

تعمیر موبایل پاساژ علاءالدین

ارائه لوازم جانبی انواع برندها

مزایای انجام تعمیر موبایل پاساژ علاءالدین

مراجعه به این مجموعه برای انواع خدمات حوزه موبایل مزایای زیادی دارد که در ادامه چند مورد از آن‌ها را با هم بررسی می‌کنیم:

 • به دلیل خرید عمده لوازم جانبی، تعمیرات موبایل شما با قیمت مناسب‌تری انجام می‌شود.
 • کلیه لوازم جانبی فروشگاه‌ها به‌صورت اورجینال ارائه می‌شوند.
 • فروشندگان و تعمیرکنندگان این مجموعه در کار خود بسیار حرفه‌ای هستند.
 • به دلیل دسترسی سریع به قطعات، تعمیرات شما در زمان بسیار کمی انجام می‌شود.

مرکز خرید پارتاک سرویس، کلیه قطعات تعمیری تلفن همراه و تبلت را در اختیار تعمیرکاران و مشتریان قرار می‌دهد. قیمت‌های این فروشگاه بسیار مناسب هستند و تمامی قطعات به‌صورت اورجینال، در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما عزیزان ارسال می‌شوند. با خرید کردن از این سایت می‌توانید یک خرید بسیار لذت‌بخش را تجربه کنید.

تعمیر موبایل پاساژ علاءالدین

تعمیرات موبایل در پاساژ علاالدین

جمع‌بندی

تعمیر موبایل پاساژ علاءالدین موضوعی بود که در مقاله امروز به طور کامل به آن پرداختیم. عموماً خرید فروش یا تعمیرات تلفن همراه حساسیت‌های زیادی دارد و اگر دقت لازم به عمل نیاید، موجب خسارت مشتری می‌شود؛ بنابراین برای استفاده کردن از هرگونه خدماتی در این حوزه، باید پس از تحقیق فراوان، با چشم‌ باز وارد عمل شوید. متأسفانه برخی افراد سودجو از اعتماد مشتریان سو استفاده کرده و برای تعمیر موبایل از قطعات فیک استفاده می‌کنند؛ بنابراین نباید برای تعمیرات موبایل خود به هر فروشگاهی اعتماد کنید.

بیشترین تعداد خرابی‌هایی که برای بخش‌های مختلف گوشی پیش می‌آید به دلیل افتادن آن در آب است؛ به همین علت آمار تعمير گوشي كه در آب افتاده نیز افزایش پیدا کرده است. خیس شدن گوشی مشکلات زیادی را به همراه دارد که از رایج ترین آن‌ها به از کار افتادن تاچ گوشی، سوختن برد آن و بسیاری از موارد دیگر می‌توان اشاره کرد.

برخی از افراد به دلیل عدم آشنایی با تعمیرات گوشی پس از خیس شدن آن با وسایل گرمایشی همچون سشوار شروع به خشک کردن بخش‌ها و قطعات خیس دستگاه موبایل می‌کنند؛ در صورتی که عمل فوق نه تنها تاثیری در از بین بردن خیسی‌های درون دستگاه ندارد بلکه باعث زنگ زدن آن نیز می‌شود. این مقاله تمام نکات و مسائل مربوط به تعمير گوشي كه در آب افتاده را توضیح می‌دهد.

تعمير گوشي كه در آب افتاده

گوشی در آب افتاده

گوشی در آب افتاده

اکثر گوشی‌هایی که در آب می‌افتند، کارایی بخش‌های مختلف خود همچون تاچ، تصویر و غیره را از دست می‌دهند؛ زیرا در بیشتر مواقع برد‌های داخلی دستگاه آسیب می‌بینند. حتی در برخی موارد رطوبت حاصل از خیس شدن که به درون گوشی نفوذ می‌کند نیز باعث آسیب به دستگاه می‌شود.

تعمير گوشي كه در آب افتاده امر بسیار تخصصی بوده و با کار‌های ناآگاهانه‌ای همچون گرم کردن آن با سشوار انجام نخواهد شد. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که برخی از تلفن‌های همراه ضدآب بوده و با هیچ طریقی حتی سقوط در حجم عظیمی از آب نیز دچار آسیب نخواهند شد.

مشکلات گوشی در آب افتاده

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم‌، گوشی که در آب می‌افتد بسیاری از عملکرد‌های خود را از دست می‌دهد. همچنین در صورتی که بلافاصله گوشی خیس می‌شود نسبت به خشک کردن و تعمیر آن اقدام نشود دیگر بخش‌های موبایل نیز با آسیب جدی روبه‌رو خواهند داست. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است تمام مشکلات گوشی در آب افتاده را به طور کامل بیان می‌کند:

 • آسیب دیدن مدار آنتن
 • کار نکردن تاچ گوشی پس از مدتی
 • سوختن باتری
 • کار نکردن میکروفون و بخش‌های صوتی گوشی
 • هنگ کردن‌های پیاپی

تعمير گوشي كه در آب افتاده

مشکلات گوشی در آب افتاده

تعمیر گوشی که در آب افتاده

خراب شدن گوشی به عنوان یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که امروزه برای دستگاه‌های مختلف پیش می‌آید راه‌های بسیار زیادی برای تعمیر دارد. البته باید با دلایل خرابی گوشی نیز آشنا بود که عمده‌ترین آن‌ها به مدت زمان خیس ماندن گوشی، میزان رطوبت محیط و بسیاری از موارد دیگر وابسته است. گوشی‌های ضدآب به هیچ عنوان با رطوبت و خیس شدن دچار آسیب و سوختگی نمی‌شوند که این موضوع به قیمت آن‌ها می‌افزاید. یکی از موارد دیگر درباره خرابی موبایل پس از خیس شدن مدل و سال ساخت آن است.

به عبارتی برخی گوشی‌ها به دلیل قدمت بسیار زیاد و قدیمی بودن نسبت به گوشی‌های جدید با سرعت و سهولت بیشتری تعمیر می‌شوند. تعمير گوشي كه در آب افتاده و باتری غیر اتمی دارد بسیار سخت‌تر از دیگر گوشی‌ها است. به عبارتی باتری‌هایی که به آسانی از قاب درون گوشی خارج می‌شوند با سقوط در آب، رطوبت و خیسی را از درز‌های اطراف خود عبور می‌دهند که این موضوع نه تنها به خود باتری آسیب می‌رساند بلکه اتصالات درونی آن را نیز با مشکل روبه‌رو می‌کند.

در چنین مواقعی برای خرید قطعات آسیب دیده بهتر است به وبسایت مرکز خدمات پارتاک سرویس مراجعه کرده و قطعات موردنیاز خود را با هزینه‌ای بسیار مناسب و در زمانی کوتاه تهیه کنید.

تعمير گوشي كه در آب افتاده

تعمیر گوشی در آب افتاده

کار‌های نادرست برای خشک کردن رطوبت و خیسی گوشی

متاسفانه به دلیل برخی تفکرات نادرست که مردم با آن سروکار دارند در هنگام خیسی موبایل به جای نشان دادن آن به متخصصان، با روش‌های غیراستاندارد اقدام به خشک‌سازی دستگاه می‌کنند. این کار نه تنها در خشک کردن موبایل تاثیر ندارد بلکه آسیب‌های بیشتری به دستگاه وارد می‌کند. برای مثال یکی از تفکرات قدیمی و نادرست برای تعمير گوشي كه در آب افتاده قراردادن آن میان حجم عظیمی از برنج نپخته است. این کار نه تنها در خشک‌سازی دستگاه تاثیری ندارد بلکه باعث نفوذ غبار‌های حاصل از برنج به درون آن نیز می‌شود.

از دیگر موارد اشتباهی که بسیاری از مردم برای خشک‌ کردن گوشی موبایل از آن استفاده می‌کنند قرار دادن آن در دمای بسیار پایین است که این موضوع تنها یخ‌ زدگی رطوبت موجود در دستگاه و آسیب رسیدن به قطعات مختلف همچون تاچ و ال سی دی را به دنبال دارد. به عبارتی فرآیند فوق هزینه‌های تعمیر ناشی از تعمير گوشي كه در آب افتاده است را به شدت افزایش خواهد داد.

درست است که حرارت خیسی دستگاه‌های مختلف را از بین می‌برد اما مشکلات دیگری را به آن اضافه می‌کند که از مهم‌ترین آن‌ها زنگ‌زدگی قطعات داخلی دستگاه است. استفاده از ابزار حرارت دهنده همچون سشوار و غیره به هیچ عنوان برای خشک کردن رطوبت گوشی پیشنهاد نمی‌شود.

تعمير گوشي كه در آب افتاده

کار‌های نادرست برای تعمیر گوشی در آب افتاده

تعرفه‌های تعمیر گوشی که در آب افتاده

تعرفه‌های تعمير گوشي كه در آب افتادهبا توجه به عوامل مختلف متغیر است. یکی از موارد بسیار مهم در هزینه‌های تمام شده برای تعمیر گوشی رطوبت دیده گارانتی آن است. در صورتی که موبایل از گارانتی برخوردار باشد، هزینه‌های تعمیر آن به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت. همچنین نوع و مدل گوشی نیز بر روی هزینه تعمير گوشي كه در آب افتاده تاثیر دارد؛ زیرا هر چه مدل گوشی بالاتر بوده و از برند معتبرتری باشد هزینه‌های تعمیر آن افزایش خواهد یافت.

میزان خیس شدن گوشی از دیگر عوامل مهم برای تعمیر گوشی‌های مختلف است. در صورتی که قطعات اورجینالی برای تعمیر گوشی آسیب دیده به کار برده شود در نهایت میزان بیشتری هزینه صرف تعمیر آن خواهد شد. البته تعمیرکاران موبایل تا حد امکان سعی می‌کنند به جای استفاده از قطعات جدید در تعمير گوشي كه در آب افتاده، نوع اولیه آن را تعمیر کنند؛ زیرا قطعات اورجینالی که توسط شرکت‌های مختلف برای تولید دستگاه به کار برده می‌شوند از ارزش بالایی برخوردار هستند.

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم تمام نکات مهم درباره تعمير گوشي كه در آب افتاده است را به طور کامل توضیح دهیم. کسانی که به هر دلیل با این مشکل روبه‌رو می‌شوند باید قبل از هر اقدامی به مراکز تعمیر موبایل مراجعه کنند.

به عبارتی استفاده از روش‌های نادرست مانند خشک کردن گوشی با سشوار یا قرار دادن آن در حجم انبوهی از برنج راه‌حل مناسبی برای تعمير گوشي كه در آب افتاده نیست و باید توسط متخصصان حرفه‌ای انجام شود. مرکز خدمات پارتاک سرویس با ارائه تمام قطعات موبایل و تبلت در مدل‌ها و برند‌های مختلف با قیمت مناسب یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید قطعات مورد نیاز گوشی است.

گوشی‌های هوشمند علی‌رغم مزایای بی‌شمار خود معایبی نیز دارند. آسیب‌پذیری از جمله عیوب این وسایل ارتباطی به شمار می‌رود. از این رو آشنایی هر چند اندک با تعمیر گوشی ضربه خورده برای شما بسیار مفید است.

حتما برای شما نیز پیش آمده است که گوشی از دستتان رها شده و ضربه خورده باشد. در این شرایط برخی افراد نمی‌دانند که چه اقداماتی باید انجام دهند. در مقاله پیش رو کارهایی که باید بعد از افتادن گوشی روی زمین صورت گیرد، ارائه گردیده است. همچنین در ادامه نحوه تعمیر گوشی آسیب دیده را نیز می‌آموزید.

اقدامات لازم پیش از تعمیر گوشی ضربه خورده چیست؟

مراقبت و استفاده صحیح از گوشی همراه برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی و افزایش طول عمر آن بسیار مهم است. سوال این است که در صورت ضربه خوردن و خاموش شدن ناگهانی گوشی چه کارهایی باید صورت گیرد؟

تعمیر گوشی ضربه خورده

چگونگی تعمیر گوشی ضربه خورده

در صورت امکان باتری گوشی را از آن خارج کنید

باتری‌ها به دو صورت داخلی و بیرونی درون گوشی‌ها قرار می‌گیرند. در گوشی‌هایی که باتری داخلی دارند، امکان جداسازی باتری از آن‌ها نیست. اما گوشی‌های همراهی نیز وجود دارند که باتری با باز شدن قاب پشتی خارج می‌شود.

بنابراین پس از افتادن گوشی روی زمین در صورت امکان باتری را درآورید. پس از مدتی موبایل خود را روشن کنید. اگر گوشی همان زمان روشن شد، بلافاصله از اطلاعات موجود در آن بک‌آپ تهیه کنید.

در صورت عدم دانش لازم تعمیر گوشی ضربه خورده خود را به یک متخصص بسپارید

اگر در این زمینه دانش و آگاهی لازم را ندارید، توصیه می‌شود که تعمیر گوشی خود را به تعمیرگاهی معتبر مانند مرکز خدمات پارتاک سرویس بسپارید.

در ضمن اگر در این شرایط گوشی روشن نشد، آن را به برق وصل کنید. اتصال به برق گاهی به گوشی شوک وارد می‌کند و موجب روشن شدن آن می‌شود. سپس پشتیبان‌گیری از داده‌های داخل گوشی را انجام داده و تعمیر گوشی ضربه خورده را توسط خود یا تعمیرکار انجام دهید.

تعمیر گوشی ضربه خورده

تعمیر گوشی ضربه خورده چگونه است؟

نحوه تعمیر گوشی‌های آسیب‌دیده در اثر ضربه چگونه است؟

اگر قصد تعمیر گوشی ضربه خورده خود را دارید، مراحل زیر را به درستی و با دقت ادامه دهید. این مراحل به شما کمک می‌کنند که به یک تعمیرکار حرفه‌ای گوشی تبدیل شوید. برای شروع ابتدا گوشی خود را با یک پیچ‌گوشتی مناسب باز کنید.

چک کردن وضعیت سلامت برد گوشی

چک کنید که برد گوشی سالم است یا خیر. در صورتی که برد کاملا خمیده شده باشد، بهتر است که تعمیر آن را فراموش کنید. زیرا به احتمال زیاد سیم‌های مسی داخل برد در اثر خمیدگی پاره شده‌اند.

اگر برد دچار تغییر شکل نشده باشد، امکان تعمیر IC هایی مانند تغذیه حافظه و CPU برد وجود دارد. در صورتی که با یک IC کج یا شکسته مواجه شدید، آن را با استفاده از گرمای 380 درجه هیتر و یک پنس خارج سازید. سپس یک IC سالم را جایگزین قطعه خراب کنید.

بهتر است که یک برد سوخته پیدا کنید و IC های آن را در صورت سالم بودن به برد مورد نظر خود انتقال دهید.

مراقبت از عدم اتصالی پایه‌های IC ها

در حین کار با هیتر مراقب عدم اتصالی پایه‌های IC باشید. در صورت بروز اتصالی هیتر را روی پایه‌ها نگه دارید و با نوک پنس آن‌ها را از هم جدا کنید. همچنین اگر پایه‌های IC کنده شده باشند، باید آن‌ها را شابلون بزنید.

به خاطر سپردن علامت‌های روی هر IC

روی هر IC علامتی وجود دارد. به یاد داشته باشید که موقعیت این نقطه را به منظور نصب نکردن اشتباه پایه‌های IC جدید در هنگام تعمیر گوشی ضربه خورده به خاطر بسپارید.

مراقبت از عدم تماس دست با پایه‌های IC

در صورتی که دست شما با پایه‌های IC تماس برقرار کند، موجب سوختن تعدادی از قطعات می‌شود. زیرا این امر موجب انتقال الکتریسیته ساکن بدن شما به IC است. به دلیل سوختگی نباید آن IC  در مدار مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین بهتر است که دستکش‌های تخلیه الکتریسیته استاتیکی مخصوص را به کار برید.

تعمیر گوشی ضربه خورده

مراحل تعمیر گوشی ضربه خورده

تعویض نمایشگر گوشی در صورت شکستگی

اگر صفحه نمایش گوشی ترک خورده یا شکسته بود، موجب خاموش شدن ناگهانی گوشی می‌شود. بنابراین LCD را جدا کرده و یک نمایشگر جدید به جای آن نصب کنید.

جایگزینی قطعات آسیب‌دیده درون برد

در صورتی که قطعاتی مانند مقاومت در برد گوشی شما شکسته یا به طور کل کنده شده است، به جای آن قطعه از جامپر استفاده کنید. بهتر است که مقاومتی را از بردی با مدل یکسان جایگزین سازید.

برای این منظور ابتدا با هیتر قطعه مورد نظر را با حرارت بسیار زیاد ذوب کرده و آن را با پنس خارج کنید. سپس مجددا با استفاده از گرمای شدید هیتر قطعه سالم را در جای خود قرار دهید.

اگر قطعاتی همچون خازن در برد مشکلاتی دارند، به هیچ وجه از جامپر برای جایگزینی آن‌ها استفاده نکنید؛ زیرا این قطعات معمولا بدون پلاریته هستند. در مدارهایی مانند آنتن که با فرکانس سروکار دارند، باید مشابه همان خازن را از یک برد سوخته ولی با مدلی یکسان جایگزین قبلی سازید. در این وضعیت نیز مشابه ICها با هیتر جایگزینی را انجام دهید.

تعویض قطعات پلاستیکی گوشی

تعمیر گوشی ضربه خورده در صورتی که قطعات پلاستیکی شکسته باشند، آسان است. در این شرایط باید همان بخش پلاستیکی را به منظور ذوب شدن قلع آن حرارت دهید و سپس قطعه سالم را جایگزین کنید.

تعویض باتری و قاب گوشی

در صورتی که قاب موبایل شکسته یا ترک خورده باشد، قطعه جدید در بازار یافت می‌شود. باتری نیز قطعه‌ای است که احتمال خرابی یا کج شدن در اثر ضربه دارد. در این صورت از باتری‌های موجود در بازار برای تعویض استفاده کنید.

 

تعمیر گوشی ضربه خورده

تعمیر گوشی ضربه خورده توسط متخصص

تست موفقیت‌آمیز بودن تعمیرات

در نهایت گوشی را به منبع تغذیه 3.7 ولتی وصل کنید. اگر پیش از فشردن کلید پاور گوشی جریان برق منتقل شد، باید داغ شدن هر یک از IC ها را مورد ارزیابی قرار دهید. برای مثال در صورت داغ شدن IC تغذیه به معنی نیاز به تعویض آن است. در غیر این صورت تعمیرات با موفقیت انجام شده است.

جمع بندی

سعی کردیم که در این مقاله راهکارهای تعمیر گوشی ضربه خورده را برایتان تا حد امکان بیان کنیم. بهتر است که در صورت رفع نشدن مشکل یا وجود هر گونه سوال از خدمات پارتاک سرویس استفاده کنید. بهترین مرجع برای رفع مشکل گوشی در خدمتتان خواهد بود.

گوشی‌های هوشمند باعث ارتباط ما با سایر نقاط جهان می‌شوند. هر تعمیر گوشی خراب از بررسی ریشه مشکل شروع می‌شود و به تعمیر آن پرداخته می‌شود. اگر خرابی گوشی شامل هر موردی مانند صفحه نمایش گوشی، تعویض ال‌سی‌دی، تشخیص آب‌خوردگی یا هر یک از خدمات حرفه‌ای باشد، ماهرترین تکنسین‌های پارتاک سرویس آن را به‌دقت مورد بررسی قرار می‌دهند.

تعمیر گوشی خراب

تعمیر گوشی خراب با مرکز خدمات پارتاک سرویس

بنابراین تعمیر گوشی  خراب را انجام می‌دهیم. هر نوع برند تلفن سامسونگ، اپل، سونی، ال‌جی و غیره را به دست پارتاک سرویس بسپارید.

انواع آسیب و تعمیر گوشی موبایل خراب

کار نکردن اسپیکر گوشی

علاوه بر مشکلات مکالمه، بلندگوی شکسته می‌تواند هنگام تماشای ویدیو یا گوش دادن به پادکست نیز مشکل به وجود بیاورد. ابتدا گوشی خود را به‌دقت بررسی کنید تا ببینید آسیب خارجی نداشته باشد. اگر چیزی قابل مشاهده نیست، مطمئن شوید که آخرین به‌روزرسانی نرم‌افزار روی دستگاه شما انجام شده است. علاوه بر این، برخی از عیب‌یابی‌های اولیه با روشن و خاموش کردن گوشی درحالی‌که آن را از برق جدا می‌کنید، حل می‌شود.

گوشی آب‌خورده

هنگامی‌که تلفن آب‌خورده شد، از نشت کوچک تا غوطه‌ور شدن کامل در مایع، معمولاً راه‌حل آسانی وجود ندارد. در اولین قدم باید بررسی کنید آیا نشانگر تماس گوشی هوشمند شما فعال شده است یا خیر. اکثر مدل‌ها از جمله اپل، ال‌جی و سامسونگ، دارای نشانگرهای کوچک قابل مشاهده هستند تا نشان دهند آیا آب‌خورده است یا خیر. در صورت آب‌خوردگی، تنها راه تعمیر گوشی خراب مراجعه به تعمیرگاه موبایل است.

تعمیر گوشی خراب

مشکل آب‌خوردگی گوشی همراه

بیش از حد داغ شدن گوشی

دمای بالا و نور مستقیم خورشید می‌تواند آسیب جدی و همیشگی به گوشی هوشمند وارد کند. گرمای شدید می‌تواند به اجزای داخلی گوشی هوشمند آسیب برساند و منجر به کاهش سرعت یا حتی از دست رفتن اطلاعات شود و اغلب آسیب از بیرون قابل مشاهده نیست.

شارژ نگه نداشتن موبایل

احتمالاً پورت شارژ یکی از پرکاربردترین و در نتیجه آسیب‌پذیرترین قسمت‌های گوشی است. به‌طورکلی، مشکلات آسیب‌دیدگی پورت شارژ یا باتری است که شارژ را نگه نمی‌دارد. دلایل متعددی مانند آب خوردگی یا گیر کردن یک شی کوچک در داخل آن، درگاه شارژ را آسیب می‌زند.

از شارژر اصلی گوشی استفاده کنید و اگر با این حال گوشی شما هنوز شارژ نمی‌شود، ممکن است زمان آن رسیده باشد که باتری آن را عوض کنید.

تعمیر صفحه نمایش موبایل

حتی گوشی‌هایی که گلس دارند ممکن است در صورت افتادن دچار شکستگی صفحه نمایش شوند. با استفاده از گزینه‌های محافظت از دستگاه، می‌توانید این نوع تعمیرات را به حداقل برسانید.

 

تعمیر گوشی خراب

تعمیر صفحه نمایش گوشی

روشن نشدن گوشی

تلفن شما به دلیل آسیب دیدن روشن نمی‌شود، آب‌وهوا را بررسی کنید. در سرمای شدید، باتری تلفن شما ممکن است خاموش شود تا زمانی که آن را به دمای اتاق برگردانید. در مواقع دیگر، تلفنی که روشن نمی‌شود (اما آسیب خارجی ندارد) ممکن است مشکل باتری یا نرم‌افزاری داشته باشد.

ترک بدنه گوشی

بدنه محکم و درعین‌حال سبک وزن یک گوشی هوشمند ممکن است آسیب ببیند. در برخی موارد، یک بدنه ترک خورده می‌تواند فقط به تعمیر ساده نیاز داشته باشد. با این حال، بدنه ترک خورده می‌تواند باعث آسیب داخلی یا پورت شود، به این معنی که شما نیاز به تعویض دارید. یکی از گزینه‌ها این است که گوشی آسیب‌دیده را با یک دستگاه از قبل تائید شده تعویض کنید.

هنگ کردن مکرر گوشی

هنگ تلفن معمولاً نشانه استفاده بیش از حد از رم دستگاه است. یا برخی از برنامه‌های بدافزار موجود در تلفن وجود دارد.

برای جلوگیری از این مشکل، نکات زیر را برای رفع مشکلات هنگ گوشی امتحان کنید.

به‌طور منظم داده‌های کش را حذف کنید.

از دانلود برنامه‌ها از منابع غیرمجاز خودداری کنید. یا به‌سادگی، فقط از فروشگاه Google Play برای دانلود یک برنامه استفاده کنید.

افرادی که گوشی‌هایی با رم پایینی دارند (مانند ۲/۳ گیگابایت) باید از بازی‌های گرافیکی سنگین مانند PUBG اجتناب کنند.

سیستم تلفن و برنامه‌های خود را همیشه به روز نگه دارید.

هر هفته یا بیشتر، فایل‌های استفاده نشده (تصاویر، فیلم‌ها، pdf) و برنامه‌ها را پیدا و حذف کنید. در حالت ایده‌آل، یک گوشی هوشمند باید حدود ۳۰ درصد فضای رم خالی داشته باشد.

وقتی تلفن شما شروع به قطع کرد، اجازه دهید عیب‌یابی با حذف برنامه‌های مشکوک تازه نصب شده شروع شود. سپس رم را پاک کنید. در صورت نیاز، ریست فکتوری را انجام دهید و اگر مشکل همچنان وجود داشت، تعمیر گوشی خراب را به یک مرکز تعمیرات قابل اعتماد بسپارید.

کار نکردن فلاش دوربین گوشی

مطمئن شوید که فلاش روشن است. حتی در حالت خودکار، اگر روشنایی کافی وجود داشته باشد، فلاش کار نمی‌کند.

حالت دوربینی که استفاده می‌کنید باید از فلاش پشتیبانی کند. در برخی از حالت‌های دوربین مانند Time-lapse و Light painting، فلاش به‌صورت خودکار غیرفعال می‌شود.

مطمئن شوید که باتری برای استفاده از فلاش کافی است. در چندین مدل گوشی، فلاش در لحظه‌ای که شارژ به زیر ۱۵ یا ۱۰ درصد می‌رسد غیرفعال می‌شود.

استفاده زیاد از فلاش ممکن است باعث داغ شدن بیش از حد آن شود و از کار بیفتد. در این صورت، یک لحظه صبر کنید و دوباره تلاش کنید.

نیازهای تعمیر موبایل خراب را بررسی کنید.

وقتی از رفع ترک‌های روی صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند صحبت می‌شود. باید بدانید اغلب، صفحه نمایش واقعی به هیچ وجه ترک نمی‌خورد. ممکن است هنگام خرید گوشی یک گلس نصب کرده باشید. گلسی که جلوی دستگاه را می‌پوشاند با احتیاط جدا کنید. احتمال اینکه صفحه نمایش زیر آن کاملاً سالم باشد، وجود دارد.

تعمیر گوشی خراب در مقابل تعویض آن

ممکن است بتوانید به‌جای تعویض گوشی به تعمیر گوشی خراب بپردازید.

به‌عنوان‌مثال، آیا صفحه نمایش به دلیل استفاده اشتباه شما از مایعات تمیزکننده خشن یا دستمال‌کاغذی درشت برای تمیز کردن صفحه، کدر شده یا آسیب‌دیده است؟ اگر چنین است، راه‌حلی برای آن وجود دارد.

آیا صفحه نمایش صرفاً ترک خورده یا کاملاً شکسته است؟ می‌توانید شکستگی صفحه نمایش تلفن یا رایانه را راحت‌تر تعمیر کنید. یک صفحه نمایش کاملاً ترک خورده در هر نوع دستگاه تعویض آن است.

 

تعمیر گوشی خراب

تعمیر گوشی خراب در مقابل تعویض آن

نتیجه‌گیری

در این مقاله به بررسی خرابی‌های گوشی موبایل پرداختیم. تعمیر گوشی خراب را باید به متخصص بسپارید ازاین‌رو مرکز خدمات پارتاک سرویس آماده ارائه خدمات تعمیر هر نوع گوشی خراب است.

نکاتی درباره تعمیر غیر حضوری موبایل

در اینجا تعمیر غیر حضوری موبایل به کمک شما می‌آید و می‌توانید با خیالی آسوده از این خدمات بهره ببرید.

امروزه و در دنیای نو، خدمات غیر حضوری نقشی اساسی را در زندگی بشر ایفا می‌کنند.

با توجه به کمبود وقت و همچنین ترافیک در مسیرهای شهری، افراد بیشتر به سمت خدمات آنلاین و غیر حضوری کشیده شده‌اند.

این فعالیت‌ها در زمینه‌های مختلفی وجود دارند که برخی از آن‌ها برای زندگی ما اهمیت بسیاری دارند.

شاید برای شما نیز پیش بیاید که موبایلتان دچار خرابی شود و نخواهید مسیر زیادی را برای پیدا کردن یک تعمیرکار مورد اعتماد طی کنید.

تعمیر غیر حضوری موبایل

تعمیر غیر حضوری موبایل، امکانی ارزنده

نکاتی برای اعتماد به مراکز غیر حضوری

شاید شما نیز از خودتان بپرسید که چرا باید به این مراکز غیر حضوری اعتماد کنیم یا چطور می‌شود به این مراکز اعتماد کرد؟

این سؤال‌ها می‌توانند در ذهن هر فردی شکل گیرند.

از دلایلی که می‌توان به آن‌ها برای اعتماد به مراکز تعمیر غیر حضوری موبایل اشاره کرد این است که با استفاده از خدمات این مراکز شما می‌توانید در وقت و هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

اعتماد به این مراکز نیز برای شما می‌تواند امری مهم باشد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

اگر موبایلتان خراب شده باشد و قصد استفاده از خدمات مراکز تعمیر غیر حضوری موبایل را داشته باشید،

باید به نکات زیر توجه کنید:

 • به نماد دریافتی آن‌ها از مراکز معتبر ملی توجه کنید
 • وب‌سایت یا پلتفرمی را که در آن به ارائه خدمات مشغول هستند بررسی کنید
 • خدمات آن‌ها به همراه تضمین‌های ارائه شده را بررسی کنید
 • قیمت‌های آن‌ها را با سایر تعمیرکاران مقایسه کنید

ما در این بخش برای تعمیرات غیر حضوری تلفن همراه، مرکز خدمات پارتاک سرویس را به شما معرفی می‌کنیم که در زمینه ارائه خدمات تعمیرات غیر حضوری گوشی موبایل می‌تواند به شما کمک شایانی بکند.

تعمیر غیر حضوری موبایل

حساسیت تعمیرات گوشی موبایل

مزایای استفاده از خدمات غیر حضوری تعمیر موبایل

به احتمال بسیار زیاد شما عزیزانی که این مقاله را مطالعه می‌کنید با مشکلات شهری از قبیل ترافیک و هزینه‌های بالای حمل و نقل آشنا هستید.

این مشکلات می‌توانند برای هر فردی آزار دهنده باشند.

تعمیر غیر حضوری موبایل این امکان را به شما می‌دهد تا از ترافیک آزار دهنده شهرها راحت شوید و ساعت‌ها وقت خود را پشت چراغ قرمز تلف نکنید.

از طرفی این امکان برای شما وجود دارد تا از هزینه‌های گزاف رفت و آمد نیز خلاص شوید.

از دیگر مزایای تعمیر غیر حضوری موبایل می‌توان به این نکته اشاره کرد که شما با سپردن گوشی موبایل خود به این مراکز می‌توانید از خدمات حرفه‌ای و ارزان‌تر نسبت به دیگر تعمیرکاران بهره‌مند شوید.

این مراکز به علت حجم بالای کاری خود می‌توانند قیمت‌های مناسب‌تری را به مشتریان خود ارائه دهند که می‌تواند برای شما بسیار سودمند باشد.

شما می‌توانید با سپردن موبایل خود به مراکز تعمیرات غیر حضوری تلفن همراه از تمامی این مزایا بهره‌مند شوید.

خدمات ارائه شده توسط مراکز غیر حضوری

مراکز تعمیرات غیر حضوری گوشی موبایل می‌توانند خدمات بسیار زیاد و متنوعی به شما عزیزان ارائه دهند.

این خدمات می‌توانند از خدمات فنی تا خدمات نرم افزاری و سخت افزاری را شامل شوند.

بسته به نوع خدمات مورد نیاز شما، این مراکز می‌توانند به صورت غیر حضوری به شما سرویس‌هایی را ارائه دهند.

اگر قصد تعمیر غیر حضوری موبایل خراب شده خود را دارید، این مراکز می‌توانند به خوبی شما را یاری دهند.

برخی از خدمات ارائه شده در این مراکز را بازگو می‌کنیم:

 • تعمیر گوشی‌های آسیب دیده در اثر ضربه یا برخورد چیزی به آن‌ها
 • تعمیر صفحات شکسته گوشی‌های موبایل
 • تعمیر هر گونه سخت افزار خراب
 • تعویض قطعات خراب یا سوخته
 • تعویض باطری‌های آسیب دیده یا خراب
 • تعویض یا تعمیر پایه شارژ گوشی‌های آسیب دیده
 • عیب یابی دستگاه‌های موبایل
 • رفع هر گونه مشکل نرم افزاری
 • نصب هر گونه نرم
 • رفع خرابی‌های سیستمی

تعمیر غیر حضوری موبایل

تعمیر و تعویض قطعات خراب شده

چه زمانی باید برای تعمیر گوشی خود اقدام کنیم؟

گوشی‌های موبایل معمولاً دچار خرابی‌های بسیار متنوعی می‌شوند که هر کدام از آن‌ها می‌توانند زنگ خطری برای شما باشند تا به داد آن موبایل برسید.

اما به صورت کلی برخی از علائم برای هر نوع گوشی موبایل می‌توانند زنگ خطر باشند که در هنگام مشاهده آن‌ها باید به تعمیر کار مراجعه کرد.

برای تعمیر غیر حضوری موبایل ما به شما مرکز خدمات پارتاک سرویس را پیشنهاد می‌دهیم که هم‌زمان می‌تواند به شما حرفه‌ای بودن و امن بودن را ارائه دهد و شما عزیزان با خیالی راحت از خدمات این مرکز استفاده کنید.

برخی از نشانه‌های خطرناک برای گوشی‌های موبایل

 • اگر گوشی موبایل شما سیم کارت درون دستگاه را شناسایی نمی‌کند باید به تعمیرکار مراجعه کنید
 • اگر گوشی موبایل شما هر گونه حافظه جانبی را شناسایی نمی‌کند
 • اگر صفحه گوشی موبایل شما به یکباره سیاه شد و در همان حالت ماند
 • اگر در هنگام روشن شدن گوشی موبایل، لوگوی شرکت سازنده در حالت خود روی صفحه باقی ماند
 • اگر lcd گوشی موبایل شما دچار مشکل شد
 • اگر یکی از دکمه‌های گوشی موبایل شما خراب شده باشد
 • اگر گوشی موبایل شما بیش از حد گرم می‌شود
 • اگر گوشی موبایل شما مدت زمان زیادی برای شارژ شدن نیاز دارد
 • اگر گوشی موبایل شما به سرعت شارژ خالی می‌کند
 • اگر گوشی موبایل شما هنگ می‌کند

تعمیر غیر حضوری موبایل

تعمیرات تخصصی موبایل

چه مشکلاتی در گوشی‌های موبایل نرم افزاری هستند؟

همواره برای مشکلات گوشی موبایل خود دنبال تعمیر قطعات نباشید.

گاهی این مشکلات می‌توانند نرم افزاری باشند و راهکارهای دیگری برای رفع آن‌ها وجود داشته باشد.

مرکز خدمات پارتاک سرویس با ارائه خدمات تعمیر غیر حضوری موبایل می‌تواند شما را در این زمینه یاری دهد.

برخی از مشکلات نرم افزاری را بازگو می‌کنیم:

 • اگر گوشی موبایل شما کند شده باشد
 • اگر گوشی موبایل شما در اجرای برنامه‌های مختلف مشکل داشته باشد
 • اگر برنامه‌ای روی گوشی موبایل شما نصب نشود

کلام آخر

ما در سایت قطعه فروش سعی کردیم شما را با نکاتی درباره تعمیر غیر حضوری موبایل آشنا کنیم.

این یک کار حساس است اما می‌تواند برای شما به آسانی انجام شود.

آسانی در انجام این کار بستگی به مراجعه شما به مراکز معتبر دارد.

ما در این مطلب به شما مرکز خدمات پارتاک سرویس را معرفی کردیم که جزو بهترین مراکز غیر حضوری در این حوزه به شمار می‌رود.

تعمير صداي گوشي سامسونگ

در این مقاله، مراحل تعمیر صدای موبایل سامسونگ را در مواقعی که کار نمی‌کند، توضیح می‌دهیم.

اسپیکر کار نمی‌کند و نمی‌دانید چرا.

این مشکلی است که بسیاری از کاربران سامسونگ تجربه کرده‌اند و کاملاً آزاردهنده است.

روش‌های تعمیر صدای موبایل سامسونگ

صدای بلندگو را تا آخر بالا ببرید

ممکن است کار کردن خیلی ساده به نظر برسد، اما گاهی تنها کاری که باید انجام دهید این است که صدای بلندگو را تا انتها بالا ببرید.

ممکن است به‌طور تصادفی گوشی خود را بی‌صدا کرده باشید یا صدا را خیلی کم کنید. به‌راحتی قادر به تعمیر صدای موبایل سامسونگ هستید.

تنظیمات را باز کنید و روی Sounds and Vibrations -> Volume ضربه بزنید که تنظیمات صدا خود را پیدا کنید.

لغزنده‌های کنترل صدا را به سطح دلخواه خود تنظیم کنید.

تعمير صداي گوشي سامسونگ

تعمير صداي گوشي سامسونگ و تنظیم صدا

توصیه می‌کنیم هر نوار لغزنده را تا آخر بالا ببرید که بتوانید بلندگوی خود را آزمایش کنید.

به لغزنده‌های مختلف توجه جداگانه انجام دهید؛ زیرا هر کدام حجمی از دسته متفاوتی را کنترل می‌کنند.

به‌عنوان‌مثال، میزان صدای زنگ تنها زمانی که شخصی با شما تماس می‌گیرد، صدای زنگتان را کنترل می‌کند.

اگر در حال تماشا ویدئوها هستید یا سعی می‌کنید به محتوایی در تلفن خود گوش دهید که تماس تلفنی نیست، صدای رسانه را افزایش دهید.

با این کار قادر هستید که به‌راحتی تعمیر صدای موبایل سامسونگ را انجام دهید.

برای تعمیر اسپیکر گوشی سامسونگ، راه‌اندازی مجدد کنید

برای تعمیر صدای موبایل سامسونگ راه‌اندازی مجدد گوشی Samsung می‌تواند اشکال نرم‌افزاری جزئی را که باعث می‌شود بلندگو آن به‌درستی کار نکند، برطرف کند.

به‌سادگی دکمه پاور را نگه‌دارید که گزینه‌های پاور نمایش داده شوند.

روی Restart ضربه بزنید و ببینید وقتی دوباره روشن می‌شود، بلندگو دوباره شروع به کار می‌کند یا خیر.

تعمير صداي گوشي سامسونگ

تعمير صداي گوشي سامسونگ و راه‌اندازی مجدد

خاموش‌کنید

مطمئن شوید که تلفن به دستگاه بلوتوث متصل نیست. تلفنتان را از طریق بلوتوث به برخی از هدفون‌های بی‌سیمی که در باشگاه استفاده می‌کنید و همچنین سیستم صوتی در خانه وصل کرده‌اید.

این اتفاق می‌تواند باعث شود که از کارکرد گوشی خودتان ناامید شوید.

راه‌حل برای تعمیر صدای موبایل سامسونگ ساده خواهد بود.

تنظیمات را باز کنید و روی Connections -> Bluetooth ضربه بزنید. مطمئن شوید که Samsung به دستگاه بلوتوث متصل نیست.

تعمير صداي گوشي سامسونگ

تنظیمات بلوتوث گلکسی سامسونگ و تعمير صداي گوشي سامسونگ

پرونده را حذف کنید

اگر بلندگو گوشی کار نمی‌کند، سعی کنید قاب خود را بردارید. برخی از قاب‌ها، به‌ویژه قاب‌های «جهانی»، برای گوشی‌های Samsung طراحی نشده‌اند و می‌توانند بلندگو را خفه کنند. کیس را بردارید و ببینید بلندگو کار می‌کند یا خیر. در غیر این صورت مراحل تعمیر صدای موبایل سامسونگ را باین انجام دهید.

اسپیکر را پاک کنید

اگر اسپیکر Samsung کار نمی‌کند و مراحل عیب‌یابی قبلی را امتحان کرده‌اید، سعی کنید اسپیکر خود را با برس ضد الکتریسیته ساکن یا مسواک جدید تمیز کنید. با این کار تعمیر صدای موبایل سامسونگ رخ خواهد داد.

برس‌های ضد الکتریسیته ساکن را می‌توان به‌صورت آنلاین از سایت‌ها با قیمت بسیار پایین خریداری کرد.

اگر نمی‌خواهید برس ضد الکتریسیته ساکن تهیه کنید، به فروشگاه مواد غذایی محلی خود بروید و مسواک کاملاً جدید بردارید.

به‌آرامی از برس برای تمیز کردن هرگونه پرز، گردوغبار، ضایعات و سایر مواد زائد از بلندگوی تلفن استفاده کنید.

با این کار قادر به تعمیر صدای موبایل سامسونگ هستید.

جک هدفون خود را بررسی کنید

اگر یکی از معدود خوش شانس‌هایی هستید که جک هدفون را در گوشی قدیمی‌تان دارید، ممکن است مقداری کثیفی یا زباله در آن وجود داشته باشد که گوشی را فریب دهد و فکر کند هدفون وصل شده است.

سعی کنید آن را با دقت با یکی از آن‌ها تمیز کنید. از روش‌های آسان برای تعمير صداي گوشي سامسونگ است.

اگر می‌خواهید از ابزار دیگری مانند خلال دندان استفاده کنید، مراقب باشید. اگر با پین‌های داخل پورت خیلی خشن هستید، ممکن است آن‌ها را بشکنید.

از گوشی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

وقتی از داده‌های تلفن خود با استفاده از Samsung Cloud پشتیبان‌گیری و بازیابی می‌کنید، می‌توانید فایل‌ها و تنظیمات قدیمی را که ممکن است باعث کار نکردن بلندگوی موبایلتان شوند، بازیابی کرده باشید.

برای پشتیبان گیری دستی از اطلاعات خود، به تنظیمات بروید، روی Accounts and Backup کلیک و سپس Samsung Cloud را انتخاب کنید.

به پایین اسکرول بروید تا پشتیبان‌گیری از این تلفن را ببینید و روی آن کلیک کنید.

در صفحه بعد، همه را انتخاب و مطمئن شوید که فایل‌های مناسب برای بلندگوی خود را بازیابی می‌کنید.

سپس روی Back up کلیک کرده و پس از اتمام آن Done را بزنید.

تعمير صداي گوشي سامسونگ

تعمير صداي گوشي سامسونگ و بک‌آپ

تنظیم مجدد کارخانه

اگر همه چیز در تعمیر صدای موبایل سامسونگ شکست خورد، بازنشانی کارخانه‌ای را در تلفن خود انجام دهید.

در صورت انجام این کار، هشدار داده می‌شود که بازیابی همه داده‌ها، از جمله حساب Google، داده‌های سیستم و برنامه، تنظیمات، برنامه‌های بارگیری شده و رسانه را حذف می‌کند.

بنابراین فقط درصورتی‌که تمام گزینه‌های دیگر را تمام کرده باشید، بازنشانی کارخانه را انجام دهید. برای انجام بازنشانی کارخانه، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • گوشی خود را خاموش‌کنید.
 • به‌طور هم‌زمان دکمه روشن و خاموش، افزایش صدا و Bixby را فشار داده و نگه‌دارید تا بوت شدن بازیابی در قسمت سمت چپ بالای صفحه نمایش داده شود.
 • از صفحه بازیابی سیستم اندروید گزینه Wipe Data/Factory Reset را انتخاب کنید.
 • بله را انتخاب کنید.

سپس تمام داده‌های کاربر را حذف کنید و چند ثانیه صبر کرده تا بازیابی کارخانه تکمیل شود.

 • روی Reboot System Now ضربه بزنید. چند دقیقه به گوشی خود فرصت دهید تا بازیابی کارخانه کامل شود.

سپس باید گوشی خود را دوباره فعال و راه‌اندازی کنید.

گزینه‌های تعمیر صدای موبایل سامسونگ

پس از امتحان همه گزینه‌های عیب‌یابی و اگر اسپیکر تلفن هنوز کار نمی‌کند، قدم بعدی باید استفاده از خدمات تعمیر یا خرید گوشی هوشمند جدید باشد.

پس از انجام مراحل بالا، اسپیکر کار می‌کند. اکنون می‌دانید که اگر بلندگو دوباره کار نکند، چه کاری انجام دهید.

سخن آخر

در صورت عدم افزایش صدا گوشی، می‌توانید به پارتاک سرویس، مراجعه کرده و نسبت به تعمیر صدای موبایل سامسونگ اقدام کنید.

همچنین می‌توانید قبل از مراجعه به مرکز از زمان بازگشایی و رزرو وقت اطلاع پیدا کنید.

این نکته را مدنظر قرار دهید که تمام روش‌های بیان شده در سایت قطعه فروش ، گزینه‌هایی بودند که مرتبط با سخت‌افزار داخلی گوشی نمی‌شد و در صور وجود عیب در این زمینه باید به تعمیرات مراجعه کنید.

از هرگونه اقدام خودسرانه پرهیز کنید که می‌تواند باعث خرابی بیشتر و آسیب رسیدن به سایر قطعات گوشی شود.

بررسی ویژگی‌های تاچ و ال سی دی+ Galaxy note 10 سامسونگ

تاچ ال سی دی+Galaxynote10 یکی از مهم‌ترین اجزا و بخش‌های گوشی گلکسی 10 پلاس سامسونگ است که نیاز به نقد و بررسی دارد.

در مجموع یکی از مهم‌ترین گزینه‌هایی که افراد در هنگام خرید یک گوشی موبایل هوشمند به آن توجه می‌کنند، کیفیت تاچ صفحه و کیفیت ال‌سی‌دی نمایشگر گوشی است.

تاچ ال سی دی+Galaxynote10 یکی از باکیفیت‌ترین بخش‌های این گوشی پرچم‌دار سامسونگ است.

ما در این مقاله قصد داریم با جزئیات بیشتری از کیفیت تاچ و ال‌سی‌دی نمایشگر گلکسی نوت 10 صحبت کنیم.

تاچ ال سی دی+Galaxynote10

بررسی ویژگی‌های تاچ و ال سی دی+ Galaxy note 10 سامسونگ

تفاوت نمایشگر Galaxy note 10+ با Galaxy note 10

در سال 2019 شرکت سامسونگ تصمیم گرفت گوشی‌های سری نوت 10 خود را این بار در سه نوع:

نوت 10، نوت 10 پلاس و نوت 10 پلاس 5G به بازار عرضه کند.

تنها تفاوت نوت 10 پلاس و نوت 10 پلاس 5G در پشتیبانی از نسل 5 اینترنت است؛

اما دو نوع نوت 10 و 10 + تفاوت‌های جزئی با هم دارند که نخستین تفاوت را می‌توان در اندازه نمایشگر آن‌ها دانست.

درحالی‌که نمایشگر گلکسی نوت 10 6.3 اینچ است، نمایشگر گلکسی نوت 10+ دارای یک نمایشگر 6.8 اینچی است.

گلکسی نوت 10 پلاس سامسونگ یک نمایشگر تمام صفحه دارد.

این گوشی تمام صفحه هیچ نوع حاشیه و کناره­ای ندارد و تنها در قسمت پایین با یک نوار بسیار باریک فلزی احاطه شده است.

به همین دلیل نمایشگر گلکسی نوت 10 پلاس بیش از هر مدل دیگری شایسته عنوان گوشی تمام صفحه سامسونگ است؛

اما Galaxy note 10 یک نمایشگر 6.3 اینچی دارد و از این لحاظ از نوت 10 پلاس کوچک‌تر است.

از لحاظ طراحی ظاهری نمایشگر گلکسی نوت 10 کاملاً شبیه گلکسی نوت 10 پلاس است.

به جز تفاوت در اندازه نمایشگر، وضوح تصویر در این دو مدل گوشی پرچم‌دار سامسونگ نیز با هم متفاوت است.

وضوح تصویر پلکسی نوت 10، 2280 در 1080 و تراکم پیکسلی آن 401 پیکسل بر اینچ است؛

درحالی‌که تراکم پیکسلی گلکسی نوت 10 پلاس وضوح تصویری برابر 3040 در 1440 دارد و تراکم پیکسلی آن 498 پیکسل بر اینچ است.

هر دو مدل نوت 10 و نوت 10+ دارای تأییدیه HDR10+ هستند و حسگر اثر انگشت برای هر دو مدل درون صفحه نمایشگر قرار دارد.

تاچ ال سی دی+Galaxynote10

تفاوت نمایشگر Galaxy note 10+ با Galaxy note 10

تاچ و ال سی دی Galaxy note 10+ چه ویژگی‌هایی دارد؟

تاچ ال سی دی+Galaxynote10 بسیار روان و با وضوح تصویر و کیفیت بالا طراحی شده است.

نمایشگر تمام صفحه گلکسی نوت 10 پلاس با پوشش خمیده گوریلاگلس 6 محافظت می‌شود.

یکی از عیوب نمایشگر گلکسی نوت 10 پلاس همانند نمونه‌های دیگری که انحنا و خمیدگی به سمت پایین دارند آن است که در حین لمس تصادفی لبه‌ها ممکن است در حالت تاچ صفحه نمایشگر اختلال ایجاد شود. البته این حالت موقتی است.

سامسونگ برای رفع این مشکل بر شیب خمیدگی کناری گوشی گلکسی نوت 10+ افزوده است.

سامسونگ در این مدل ماژول دوربین سلفی را داخل نمایشگر داخلی حفره کوچک در قسمت بالایی صفحه‌نمایش جای‌داده است که علت قراردادن ماژول متقارن ساختن طراحی عنوان شده است.

فریمی که نمایشگر در آن قرار گرفته است مانند دیگر نمونه‌های گوشی سامسونگ از جنس آلومینیوم است.

این فریم بر خلاف مدل‌های قبلی سامسونگ که در قسمت‌های بالایی و پایین دارای انحنا بودند اینک، صاف دارند.

بزرگی نمایشگر نوت 10 پلاس اجازه نمی‌دهد که گوشی را با یک‌دست استفاده کنیم؛

بنابراین به جز قسمت‌های مرکزی و کمی از اطراف با یک‌دست قابل‌دسترسی و استفاده نیست و اگر بخواهیم قسمت بالایی و یا انتهایی گوشی را لمس کنیم به‌ناچار باید دست را کاملاً جابه‌جا کرده و اغلب نیاز است از دست دیگر برای استفاده از کل صفحه کمک بگیریم.

صفحه نمایشگر OLED

صفحه نمایشگر OLED تکنولوژی جدیدی است که اکثر تولیدکنندگان و پرچم‌داران در تولید گوشی هوشمند از آن بهره می‌برند.

شرکت سامسونگ نیز از این تکنولوژی در طراحی نمایشگر گوشی‌های هوشمند خود بهره گرفته است و برای طراحی تاچ ال سی دی+Galaxynote10  از فناوری Dynamic AMOLED استفاده کرده است.

نمایشگر گلکسی نوت 10 پلاس تمام صفحه و چیزی حدود 92 درصد در قسمت جلوی گوشی را پوشش می‌دهد.

نسبت تصویر در این مدل 19:9 است که در این سری از گوشی‌های خانواده گلکسی سامسونگ بزرگ‌ترین نمونه است.

همچنین نمایشگر نوت 10 پلاس پشتیبانی طیف رنگی بسیار بالایی دارد و نمونه‌ای خاص از گوشی‌های سامسونگ است که قابلیت پشتیبانی از محتوای HDR را داراست.

در پنل جلویی و قاب پشت‌گوشی سامسونگ گلکسی نوت 10 پلاس از شیشه بسیار باکیفیت گوریلاگلس 6 استفاده شده است.

این شیشه مقاومت بالایی در برابر خط‌وخش و خراش و ضربه دارد.

به همین جهت این مدل سامسونگ را به یکی از مقاوم‌ترین مدل‌های سامسونگ تبدیل کرده است.

تاچ ال سی دی+Galaxynote10

تاچ و ال سی دی Galaxy note 10+ چه ویژگی‌هایی دارد؟

قابلیت‌های تکمیلی تاچ و ال سی دی Galaxy note 10+

یکی از ویژگی‌های تاچ ال سی دی+Galaxynote10  ضد آب بودن آن است و می‌تواند به مدت 30 دقیقه تا عمق 1 و نیم متری دوم آورد.

یکی از اجزای پرکاربرد برای نمایشگر این گوشی هوشمند برخورداری آن از s pen یا قلم است که نسبت به نمونه‌های قبلی کاربردی‌تر شده و می‌تواند بسیار ظریف کار کند.

این قلم در قسمت کناری نمایشگر در یک جایگاه در قسمت راست در پایین گوشی قرار می‌گیرد.

یکی از مشکلات در تماشای محتوا بر روی نمایشگر گوشی موبایل هنگام قرار گرفتن در زیر نور آفتاب است که محتوا تاریک شده و قابل دید نیست.

گلکسی نوت 10+ این مشکل را حل کرده است؛

به‌نحوی‌که اگر در هنگام قرارگیری در محیط‌های پرنور و زیر نور آفتاب روشنایی نمایشگر نوت 10 + را به 70 درصد برسانیم به‌راحتی می‌توان محتوای نمایش‌داده‌شده بر روی صفحه را تماشا کنیم.

تاچ ال سی دی+Galaxynote10

قابلیت‌های تکمیلی تاچ و ال سی دی Galaxy note 10+

تعویض تاچ ال سی دی گلکسی نوت 10+

در مواردی که آسیب زیادی به تاچ ال سی دی+Galaxynote10 وارد شده باشد احتمالاً نیاز به تعویض پیدا می‌کند.

تاچ و ال سی دی مقاومت بالایی دارند و به‌سادگی خراب نمی‌شوند؛

اما ممکن است گاهی بر روی نمایشگر جسم سنگینی بیفتد که همه یا بخشی از تاچ نمایشگر را از کار بیندازد و همچنین ممکن است گوشی شما از فاصله زیادی بر زمین بیفتد و صفحه نمایشگر آن آسیب ببیند.

در شرایط این‌چنینی باید گوشی خود را نزد تعمیرکار برده تا میزان آسیب به صفحه نمایشگر را تشخیص دهد و نسبت به تعمیر و یا تعویض آن اقدام کند.

در مواردی ممکن است تاچ صفحه دچار مشکل نشده باشد و تنها ترک‌های جزئی بر روی ال‌سی‌دی ایجاد شده باشد.

در این شرایط با هزینه کم و تعویض یک گلس صفحه می‌توان مشکل را حل کرد؛

اما اگر صفحه نمایشگر به‌طورکلی آسیب دیده باشد، امکان کار کردن تاچ نمایشگر کم می‌شود.

در مواردی ممکن است نمایشگر به‌طور کامل سیاه شده و هیچ تصویری را نمایش ندهد.

در این حالت نیز نمایشگر سامسونگ گلکسی شما سوخته است و در چنین شرایطی نیز لازم است صفحه تاچ گوشی تاچ ال سی دی+Galaxynote10 شما به‌طور کامل تعویض شود.

یکی دیگر از مواردی که ممکن است منجر به سوختن نمایشگر گلکسی نوت 10+ شما شود این است که بیش از مدت‌زمان تعیین شده توسط شرکت سامسونگ یعنی 30 دقیقه و در عمقی بیشتر از مقدار ذکر شده یعنی 1.5 متر در آب بماند.

تاچ ال سی دی+Galaxynote10

تعویض تاچ ال سی دی گلکسی نوت 10+

هزینه تعویض تاچ و ال سی دی Galaxy note 10+

تاچ ال سی دی+Galaxynote10 بسیار قیمت بالایی دارد.

ازآنجایی‌که این مدل گوشی سامسونگ به نسبت دیگر گوشی‌های خانواده سامسونگ و هم‌رده‌های خود قیمت نسبتاً بالایی دارد بنابراین هزینه نمایشگر و صفحه ال‌سی‌دی آن نیز بسیار بالاست.

دو نوع صفحه ال‌سی‌دی برای گوشی سامسونگ نوت 10 پلاس در بازار موجود است.

نمونه اورجینال و اصلی که توسط شرکت سازنده گوشی یعنی سامسونگ کره تولید شده است و هیچ تفاوتی با اصل آن ندارد و قیمت آن نیز نسبتاً بالاست.

نمونه دوم کپی‌های موجود در بازار که اغلب چینی هستند و کیفیت پایینی دارند و خیلی زود نیز خراب شده و کیفیت نوع اورجینال را نیز ندارند،

اما از لحاظ قیمت نسبت به نوع اصل ارزان‌قیمت‌تر هستند؛

اما اگر با گوشی هوشمند سامسونگ خود فیلم و سریال زیادی تماشا می‌کنید و روان بودن تاچ برایتان اهمیت دارد و همچنین نور و وضوح تصویر بالا برایتان مهم است باید نوع اصل آن را تهیه کنید.

چگونه از تاچ و ال سی دی Galaxy note 10+ خود مراقبت کنیم؟

همان‌طور که در سایت قطعه فروش گفته شد هزینه تعویض و تعمیر تاچ ال سی دی+Galaxynote10 بالاست

پس بهتر است از نمایشگر این گوشی هوشمند به‌خوبی مراقبت کنیم تا نیاز به تعمیر و تعویض را در آن از بین ببریم از مهم‌ترین کارها برای مراقبت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب یک گلس و محافظ باکیفیت و اورجینال بر روی صفحه‌نمایش
 • استفاده از قاب سیلیکونی باکیفیت برای گرفتن ضربه در هنگام برخورد اتفاقی گوشی موبایل با زمین
 • دورنگه داشتن تلفن همراه از دسترس کودکان و نوزادان برای جلوگیری از آسیب احتمالی

تاچ ال سی دی+Galaxynote10

چگونه از تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 10+ خود مراقبت کنیم؟

جمع‌بندی

گلکسی نوت 10 پلاس یکی از گوشی‌های پرچم‌دار شرکت سامسونگ است که باظرافت بالا ساخته شده است.

نمایشگر 6.8 اینچی این گوشی هوشمند آرزوی طرف‌داران گوشی‌های سامسونگ را مبنی بر یک گوشی بزرگ برآورده کرده است.

گلکسی نوت 10 پلاس یک نمایشگر درخشان و با وضوح تصویر بالا دارد و برای افرادی که نور و شفافیت نمایشگر برایشان اهمیت بالایی دارد بسیار مناسب است.

تاچ و ال سی دی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های این غول از برند سامسونگ است که نیاز به مراقبت بالایی دارد؛

چون در صورت سوختن و خراب‌شدن هزینه زیادی برای تعمیر و تعویض برای دارندگان آن ایجاد خواهد کرد.

یکی از بخش‌های حساس در گوشی‌های موبایل صفحه رویی یا همان ال سی دل گوشی است که احتمال آسیب دیدن بسیار وجود دارد. اگرچه علم پیشرفت زیادی کرده و LCD هایی باکیفیت و مقاومت بالایی طراحی و تولیدشده‌اند؛ اما همچنان مشکلات آسیب‌پذیری بالای صفحات برطرف نشده است. تاچ ال سی دی گلگسی نوت۲۰اولترا یک صفحه‌نمایش 6.9 اینچی مخصوص گوشی هوشمند سامسونگ سری الترا 20 است و برای تعویض lcd های آسیب‌دیده مورداستفاده قرار می‌گیرد.

ویژگی‌های تاچ و ال سی دی الترا Galaxy note 20

صفحه تاچ ال سی دی گلگسی نوت۲۰اولترا اورجینال و شرکتی تهیه‌شده باشد، بهترین کیفیت و کارایی را خواهد داشت. البته اگر به‌درستی و توسط افراد معتبر تعویض انجام گردد؛ بنابراین، حتماً از وب‌سایت ما که به‌طور رسمی قطعات گوشی‌های هوشمند را ارائه می‌کند، با خیال راحت قطعه اورجینال را خریداری نمایید.

تاچ ال سی دی گلگسی نوت۲۰اولترا

تاچ ال سی دی گلگسی نوت۲۰اولترا اورجینال

سؤالی که پیش می‌آید این است که چرا باید تاچ و lcd این گوشی را خریداری کنیم؟

باتوجه‌به قیمت بالای این سری از گوشی‌های هوشمند سامسونگ، مقرون به‌صرفه‌ترین راه خرید و تعویض تاچ ال سی دی گلگسی نوت۲۰اولترا است. شما به‌راحتی می‌توانید با قیمت شرکتی و مصوب این قطعه را خریداری و با تعویض از گوشی آسیب‌دیده خود مجدد استفاده کنید. این قطعه همانند قطعه اصلی گوشی الترا 20 از گلس گوریلا نسخه ویکتوس شرکت کورنینگ ساخته‌شده که دارای مقاومت و کیفیت بسیار بالایی نیز است.

دلایل نیاز به تعویض تاچ و LCD گوشی سامسونگ نوت Ultra 20

از اصلی‌ترین دلایل نیاز به تعویض تاچ ال سی دی گلگسی نوت۲۰اولترا آسیب شدید ازجمله شکستگی، ضربه شدید، خط ‌و خش، نفوذ آب و سیاهی صفحه‌نمایش این گوشی هوشمند است. اگر صفحه گوشی به‌طور ناگهانی سیاه‌رنگ شد یا خاموش روشن شد و یا براثر ضربه شدید ال سی دی به‌طور کامل شکست، تنها راه تعویض آن است.

تاچ ال سی دی گلگسی نوت۲۰اولترا

تعویض تاچ ال سی دی گلگسی نوت۲۰اولترا

در برخی مواقع براثر شکستگی صفحه ترک می‌خورد؛ اما در عملکرد گوشی اختلالی ایجاد نمی‌کند؛ یعنی تمام تصاویر به‌درستی نمایش داده‌شده و تاچ صفحه عمل می‌کند. در این حالت می‌توانید همچنان از گوشی خود استفاده کنید؛ اما اگر ضربه به‌قدری شدید باشد که تاچ صفحه عمل نکند، یا تصاویر به‌درستی نمایش داده نشوند و بخشی یا تمام صفحه مشکی‌رنگ شود، باید به فکر تعویض تاچ ال سی دی گلگسی نوت۲۰اولترا خود باشید.

 

مشکلات افراد در تعویض ال سی دی گوشی

زمانی که افراد تصمیم به تعویض تاچ ال سی دی گلگسی نوت۲۰اولترا خود دارند، برخی مشکلات بر سر راهشان قرار دارد که می‌تواند منجر به پشیمانی و فروش گوشی به همان صورت آسیب‌دیده شود. این مشکلات عبارت‌اند از:

عدم اطمینان به فروشگاه‌های موبایل فروشی و تعمیرکاران در خصوص استفاده اورجینال از تاچ ال سی دی گلگسی نوت۲۰اولترا خود که برای حل این معضل حتماً از فروشندگان مجاز و معتبر شرکتی که قطعات را با ضمانت اورجینال شرکتی به شما ارائه می‌کنند، خریداری کنید.

تاچ ال سی دی گلگسی نوت۲۰اولترا

شکستن صفحه گوشی سامسونگ گلگسی نوت۲۰اولترا و تعمیر آن

مورد بعدی جایگذاری نامناسب صفحه ال سی دی جدید است که اگر به‌درستی انجام نشود، می‌تواند به‌طورکلی گوشی هوشمند شما را دچار مشکل کند. استفاده از چسب باکیفیت و جایگذاری صحیح باید توسط افراد معتبر و متخصص مورد تأیید فروشندگان مجاز انجام گردد.

یکی دیگر از معضلات تعویض تاچ ال سی دی گلگسی نوت۲۰اولترا قیمت‌های نجومی است که برخی از فروشگاه‌ها به مشتریان ارائه می‌کنند. شما می‌توانید با خیال راحت از ما با قیمت مصوب شرکتی که پایین‌ترین و درواقع قیمت اورجینال تاچ و ال سی دی است، خرید خود را انجام دهید.

هزینه‌های مازاد تعمیر و تعویض تاچ و ال سی دی که کاملاً متغیر بوده و مراکز معتبر با قیمتی مناسب و منصفانه این کار را برای شما انجام می‌دهند.

نکات مهم در نگهداری از تاچ و ال سی دی گوشی

تقریباً برای هرکسی این اتفاق افتاده که گوشی براثر افتادن دچار خط ‌و خش یا شکستگی شود، یا براثر خوردن شیء تیز یا سنگین بر روی صفحه گوشی  باعث شکستگی تاچ ال سی دی گلگسی نوت۲۰اولترا میشود بنابراین، با رعایت چند نکته ساده می‌توانید از صفحه گوشی موبایل خود به‌خوبی مراقبت کنید:

تاچ ال سی دی گلگسی نوت۲۰اولترا

مراقبت‌های لازم از صفحه‌نمایش گوشی گلگسی نوت۲۰اولترا

حتماً از گلس محافظ صفحه متناسب با تاچ ال سی دی گلگسی نوت۲۰اولتراخود که از مقاومت بالایی برخوردار باشد، استفاده کنید.

از قاب محافظ گوشی به‌منظور کاهش ضربات وارده به بدنه و لبه‌های صفحه‌نمایش گوشی‌های خمیده حتماً استفاده کنید. این قاب‌ها محافظت بالایی بر روی بدنه گوشی نیز دارند.

هرگز از قاب‌های پلاستیکی لغزنده استفاده نکنید؛ چراکه خود این قاب‌ها امکان رها شدن گوشی از دست یا سرخوردن بر روی سطوح را افزایش می‌دهند. حتماً از قاب‌های سیلیکونی که حالت چسبندگی ایجاد می‌کنند استفاده کنید.

از قرار دادن گوشی موبایل خود در دست کودکان خودداری کنید.

هرگز گوشی ضدآب خود را برای مدت بسیار طولانی در معرض رطوبت و آب قرار ندهید. این گوشی‌ها تا عمق و زمان تعیین‌شده‌ای قابلیت ضد آب داشته و پس‌ازآن به داخل گوشی نفوذ و صفحه‌نمایش می‌سوزد.

تاچ ال سی دی گلگسی نوت۲۰اولترا

روشن نشدن گوشی سامسونگ گلگسی نوت۲۰اولترا

هرگز اشیای فلزی و تیز مانند دسته‌کلید را در کنار گوشی موبایل خود در جیب یا کیف قرار ندهید. این اشیا به‌راحتی سطح ال سی دی را دارای خط ‌و خش می‌کنند.

جمع‌بندی پایانی

درعین‌حال که دارای کیفیت بسیار بالایی است و از گلوریگلس تشکیل‌شده که یکی از مقاوم‌ترین صفحه‌نمایش در بین گوشی‌های هوشمند است، ممکن است در شرایطی خاص دچار مشکلاتی شود که نیاز به تعویض و جایگزینی داشته باشد؛ بنابراین، در وهله اول باید یک تعمیرکار مجاز که دارای تعمیرکار باتجربه، حرفه‌ای و آموزش‌دیده باشد، پیدا کنید.

درصورتی‌که تاچ و LCD گوشی خود را توسط فرد باتجربه‌ای انجام دهید، هیچ تفاوتی با اصل گوشی نخواهد کرد و برای سال‌ها به شما کار می‌دهد؛ اما اگر این تعویض و جایگذاری به‌درستی انجام نشود، ممکن است در همان ابتدا مشکلاتی در عملکرد گوشی خود احساس کنید که به‌مرور نیز بدتر هم خواهد شد.

تاچ ال سی دی گلگسی نوت۲۰اولترا

تعویض صفحه‌نمایش و تاچ گوشی گلگسی نوت۲۰اولترا

در مرحله دوم، حتماً از فروشندگان مجاز شرکتی اقدام به خرید تاچ ال سی دی گلگسی نوت۲۰اولتراخود کنید؛ چراکه نسخه‌های تقلبی و بی‌کیفیت از این صفحه‌نمایش وجود دارد؛ بنابراین، حتماً نوع اورجینال آن را خریداری نمایید. شما عزیزان می‌توانید اورجینال این قطعه را با قیمت شرکتی از ما خریداری کنید.

در این مقاله قصد داریم تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9 را مورد بررسی قرار دهیم و درمورد سؤالات و مشکلاتی که ممکن است در اسکرین تاچ این گوشی پیش بیاید صحبت کنیم. صدالبته که پاسخ و راه‌های مختلفی را نیز ارائه خواهیم داد. به‌طورکلی گوشی‌های سامسونگ طرف‌داران بسیار زیادی دارند، مخصوصاً در ایران. یکی از مزیت‌های اصلی گوشی‌های سامسونگ صفحه و اسکرین آن بوده است که ما در این مقاله بر روی تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9 تمرکز می‌کنیم.

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9

گوشی‌های گلکسی نوت سامسونگ

مقدمه‌ای بر گوشی‌های نوت سامسونگ

گوشی‌های گلکسی نوت سامسونگ همیشه در این برند بیشتر موردتوجه بوده‌اند. صفحه‌نمایش بزرگ‌تر، باتری بیشتر، مشخصات بیشتر، قدرت بیشتر، ویژگی‌های بیشتر. تمام اینها باعث این محبوبیت شده. به‌طورکلی همیشه اگر چیز بیشتری می‌خواهید، Note سامسونگ بهترین گوشی است. این گوشی هوشمند برای کاربران قدرتمندی که به هیچ‌چیز کمتری رضایت نمی‌دهند، طراحی و ساخته شده است.

گوشی نوت 9 جدید بیشتر از هر گوشی نوت دیگر ویژگی‌های بیشتری را به شما می‌دهد. بزرگ‌ترین صفحه‌نمایش، سریع‌ترین پردازنده، بزرگ‌ترین باتری، بزرگ‌ترین فضای ذخیره‌سازی و درکل بیشترین ویژگی‌ها را در خود دارد. البته همچنین تقریباً بیشترین هزینه را هم نسبت به خصوصیاتش دارد – Note 9 از 3 میلیون و سیصد هزار تومان شروع می‌شود و تا 9 میلیون نیز افزایش می‌یابد.

این مورد به‌راحتی یکی گران‌ترین گوشی‌های هوشمند سامسونگ است که تاکنون در سراسر جهان فروخته شده است و جزو گران‌ترین تلفن اندرویدی موجود در بازار در حال حاضر است. البته طبیعی است که برای به‌دست‌آوردن بیشتر، باید هزینه بیشتری هم بپردازید.

چیزی که نوت 9 ارائه نمی‌دهد کمی عجیب است. برخلاف گوشی‌های نوت سال‌های قبل، هیچ فناوری یا ایده طراحی جدیدی را ارائه نمی‌کند. البته به بررسی تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9 هم خواهیم پرداخت. اما اگر تمام جنبه‌های آن را مورد بررسی قرار دهیم بهتر می‌توانید تصمیم‌گیری کنید.

من فکر نمی‌کنم این کمبود چیزهای جدید لزوماً چیز بدی باشد. به‌طورکلی سامسونگ نوت 9 یکی از بهترین گوشی‌هایی است که سامسونگ تا کنون ساخته است. این محصول مسلماً یکی از بهترین گوشی‌های اندرویدی است که می‌توانید در حال حاضر بخرید. اما شاید برای همه مناسب نباشد و همه آن را نپسندند.

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9

ال‌سی‌دی نوت 9 سامسونگ

ال‌سی‌دی دی گلکسی نوت 9

اندازه تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9 به‌طورکلی از جمله بزرگ‌ترین‌ها در مدل‌های مختلف گوشی‌های نوت سامسونگ هستند. پنل 6.4 اینچی آن بزرگ‌تر از هر صفحه‌نمایشی در گوشی‌های سامسونگ در قبل از آن است. این مورد تنها کمی بزرگ‌تر از پنل 6.3 اینچی نوت 8 است.

اما سامسونگ توانست حاشیه‌های بالا و پایین صفحه‌نمایش را حتی کوچک‌تر از قبل کند؛ بنابراین نوت 9 علی‌رغم نمایشگر بزرگ‌تر، به طور چشمگیری از گوشی نوت سال گذشته سامسونگ بزرگ‌تر نیست. همچنین بریدگی یا بریدگی در بالای صفحه نمایشگر قبلی را ندارد که مطمئناً برخی از افراد را خوشحال می‌کند.

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9 دقیقاً همان چیزی است که ما از سامسونگ انتظار داریم: این صفحه‌نمایش OLED روشن، رنگارنگ و با تراکم پیکسلی متراکم همراه با رنگ مشکی و زوایای دید عالی است. این مورد به‌راحتی جزو بهترین صفحه‌نمایش‌های موجود در تلفن‌های هوشمند در حال حاضر است و برای کاربران آن چه در داخل و چه در خارج از کشور بسیار زیبا است.

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9

قلم نوری گلکسی نوت 9

 رابطه قلم نوری با ال‌سی‌دی نوت 9

درمورد رابطه قلم نوری مخصوص گوشی‌های گلکسی نوت با تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9 می‌توان این‌طور گفت که نوت 9 با قلم S Pen خود کمی خود را از خط S9 جدا می‌کند. مانند هر گوشی نوت قبل از خود، می‌توانید از قلم نوت 9 برای یادداشت کردن یادداشت‌های خود، doodle یا پیمایش در رابط گوشی استفاده کنید.

ویژگی جدید این گوشی امکان استفاده از دکمه روی آن به‌عنوان کنترل از راه دور برای گرفتن عکس، پرش از آهنگ در پخش‌کننده موسیقی یا حتی پیشبرد یک اسلاید مثلاً در یک ارائه کلاسی است. از نظر کارشناسی این مورد شیک است. اما به‌عنوان کسی که واقعاً هیچ‌وقت از S Pen استفاده زیادی نکرده است، چیزی نیست که خیلی مفید باشد. قلم مخصوص یا همان pen  گوشی سامسونگ مورد مهمی در تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9 است که بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد.

نوت 9 همچنین بهبودهایی را در ویژگی DeX سامسونگ به ارمغان آورده است که به شما امکان می‌دهد گوشی را به مانیتور کامپیوتر متصل کنید و از آن مانند یک کامپیوتر رومیزی استفاده کنید. به‌جای نیاز به یک داک مخصوص، می‌توانید DeX را با یک آداپتور ساده USB-C به HDMI روی Note 9 بارگذاری کنید.

باید گفت که راه‌اندازی و اجرای آن را نسبت به S9 کمی آسان‌تر می‌کند. تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9 می‌تواند به‌عنوان صفحه‌نمایش بزرگ‌تری استفاده شود، یا می‌توانید با قلم S Pen آن را doodle کنید و نقاشی‌هایتان را روی صفحه‌نمایش بزرگ‌تری تست کنید.

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9

صفحه‌نمایش گلکسی نوت 9

بررسی دقیق صفحه‌نمایش نوت 9

در این قسمت به بررسی بسیار دقیق‌تر تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9 می‌پردازیم. گلکسی نوت 9 از دقت رنگ بالایی برخوردار است. پنل OLED Note 9 ظاهراً در همه چیز یک‌سروگردن بهتر است. سامسونگ برای سال‌ها پیشرو در تولید صفحه‌نمایش‌های OLED بوده که آن‌ها را در Super AMOLED به بازار عرضه می‌کند.

در روزهای اولیه، مشکلات آشکاری در مورد فناوری OLED وجود داشت، از جمله رنگ‌ها، روشنایی کم و کیفیت ناهموار پنل گوشی در آن. چند سال پیش همه چیز تغییر کرد و اکنون OLED تقریباً در همه چیز بهتر از IPS LCD است. سامسونگ همچنان پیشروترین تولیدکننده OLED برای موبایل است و صفحه‌نمایش‌های آن بهترین هستند. پس تا اینجای کار متوجه شدیم که تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9 از نوع OLED است.

صفحه‌نمایش 6.4 اینچی OLED نوت 9 بهترین کالیبراسیون رنگ را در بین نمایشگرهای موجود در بازار دارد. نوت 9 در واقع چندین حالت نمایش دارد که هرکدام به یک طیف رنگی خاص گره‌خورده است. برای مثال می‌توان به حالت پایه sRGB و حالت AMOLED Photo Adobe RGB اشاره کرد.

DisplayMate دقت رنگ را با استفاده از سیستم Just Noticeable Color Difference (JNCD) اندازه‌گیری می‌کند. هر چیزی که کمتر از ضریب خطای “3” باشد، در بیشتر موقعیت‌ها از نظر بصری قابل تشخیص نیست. هنگامی که دورنگ با هم لمس می‌شوند، برای اطمینان از کیفیت، درجه‌بندی “1” یا کمتر ضروری است. نوت 9 امتیاز JNCD 0.5 را کسب کرد، بنابراین به طور مؤثری در این زمینه عالی است.

چگونه مشکلات Sensitivity تاچ گلکسی نوت 9 را برطرف کنیم

یکی دیگر از مشکلات ناامیدکننده‌ای که ممکن است با آن مواجه شوید مربوط به صفحه‌نمایش لمسی است. برخی از کاربران گزارش می‌دهند که تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9 ضربه‌ها یا تاچ‌هایی را در مناطق خاصی حس نمی‌کند یا مشکلات حساسیتی دارند. گزارش‌های مشابهی را در Reddit با گلکسی‌اس 9 و اکنون نوت 9 در انجمن رسمی سامسونگ شاهد هستیم.

برای حل آن ابتدا به Settings > Advanced Features > بروید و کمی پایین بروید و Touch sensitivity را انتخاب کنید. این کار باعث افزایش حساسیت صفحه‌نمایش و ممکن است موجب رفع مشکل شما می‌شود. این امر به‌ویژه اگر از لیبل محافظ صفحه استفاده می‌کنید، صادق است. اگر مشکلات دیگری در صفحه‌نمایش لمسی خود دارید یا صفحه‌نمایش گوشی‌تان معیوب است، برای استفاده از گارانتی با سامسونگ تماس بگیرید.

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9

نمایشگر OLED

نمایشگرهای OLED چیست

همان‌طور که گفتیم تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9 از نوع OLED است. این مخفف عبارت Natural Light-Emitting Diode است، نوعی از LED که در آن نور توسط مولکول‌های آلی ساخته می‌شود که باعث می‌شود LEDها روشن‌تر بدرخشند. از این ال‌ای‌دی های ارگانیک جهت طراحی و ارائه مناسب‌ترین پنل‌های نمایشگر در دنیا بهره برده‌اند. برای اطلاعات بیشتر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

از OLEDها می‌توان برای ساخت نمایشگرهای تابشی استفاده کرد که به این معنی است که هر پیکسل را می‌توان کنترل کرد و نور خود را ساطع کرد. در نتیجه نمایشگرهای OLED کیفیت تصویر بسیار خوبی دارند. رنگ‌های روشن‌تر، حرکت سریع‌تر و مهم‌تر از همه کنتراست بسیار بالایی دارند. طراحی ساده OLEDها همچنین ایجاد نمایشگرهای انعطاف‌پذیری را آسان می‌کند.

مقایسه با نوت 8

در مقایسه با نمایشگر گلکسی نوت 8، صفحه‌نمایش نوت 9، 27 درصد روشنایی بیشتر و 32 درصد کنتراست بیشتر تولید می‌کند. نوت 9 تا 710 نیت روشنایی ارائه می‌دهد. دقت رنگ صفحه‌نمایش نوت 9 بهتر از گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، نوت‌بوک‌ها، مانیتورهای رایانه شخصی و تلویزیون‌های UHD موجود است. همچنین 100 درصد طیف رنگی DCI-P3 را پشتیبانی می‌کند.

پس تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9 و به‌طورکلی صفحه‌نمایش آن فوق‌العاده است. حالت سینمایی دیجیتال که معمولاً در تلویزیون‌های UHD که از وضوح 4K پشتیبانی می‌کنند یافت می‌شود، در Note 9 نیز موجود است. فیلتر نور آبی آن می‌تواند به طور مؤثری نور آبی ساطع شده از صفحه‌نمایش را کاهش دهد.

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9

جمع‌بندی و کلام آخر

در این مقاله به تحلیل و بررسی تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 9 پرداختیم و همچنین برای حل مشکل ضعیف شدن حساسیت تاچ این گوشی، راهکارهای تخصصی و کاربردی برای شما را ارائه دادیم. همچنین قبل از آن در مقدمه‌ای بر گوشی گلکسی نوت 9 به مزیت‌ها و خصوصیاتی که این گوشی به مخاطبان ارائه می‌دهد، پرداختیم. امیدواریم که از این مقاله لذت برده باشید و برای شما مفید واقع شده باشد.

همه چیز درباره تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8، تاج جواهر گوشی هوشمند شما است!

عنصر کلیدی برای یک گوشی هوشمند همیشه یک نمایشگر نوآورانه و با کارایی بالا بوده است.

و بهترین گوشی‌های هوشمند نمایشگرهای فوق‌العاده با تکنولوژی خاص خود را به رخ می‌کشند.

این عملکرد نمایشگر است که تعیین می‌کند همه چیز روی تلفن هوشمند ازجمله عکس‌های دوربین و همه برنامه‌های شما و همچنین میزان خوانایی و استفاده صفحه‌نمایش در نور محیطی خوب و زیبا به نظر برسد.

مقایسه تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8 با  Galaxy S8

گلکسی نوت 8 جز یکی از گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار سامسونگ با پیشرفته‌ترین صفحه‌نمایش OLED همراه با طراحی جدید صفحه‌نمایش است.

این نمایشگر تقریباً تمام صفحه جلوی گوشی را پر می‌کند و صفحه‌نمایش قابل‌توجهی را بدون افزایش ابعاد نمایش می‌دهد.

هر نسل جدید OLED پیشرفت‌های قابل‌توجهی را ارائه کرده است.

بنابراین آن‌ها به‌سرعت پیشرفت می‌کنند و به طور منظم در عملکرد نمایشگر از یکدیگر جهش می‌کنند.

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8 نسبت به گلکسی‌اس 8 که در مارس 2017 آزمایش شده است .

بسیار نوآورانه است و گسترش بهبودیافته است.

در ادامه به مقایسه ال‌سی‌دی این دوگوشی برند سامسونگ پرداخته می‌شود

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8

 • صفحه‌نمایش 6.3 اینچی از نظر مساحت صفحه 20 درصد از گلکسی‌اس 8 و 14 درصد از نمایشگرهای قبلی گلکسی نوت بزرگ‌تر است،

بدون این‌که اندازه گوشی افزایش یابد. با کاهش حاشیه‌های اطراف نمایشگر انجام می‌شود.

 • یکی دیگر از پیشرفت‌های بسیار قابل‌توجه و عمده برای گلکسی نوت 8 این است که ال‌سی‌دی آن 22 درصد روشن‌تر از گلکسی‌اس 8 است.

با حداکثر روشنایی صفحه‌نمایش بیش از 1200 نیت، یک رکورد جدید برای گوشی‌های هوشمند است.

که عملکرد نمایشگر و خوانایی صفحه‌نمایش را به طور قابل‌توجهی در سال تولید این گوشی بهبود بخشیده است.

شرایط مشاهده نور محیط داخلی و خارجی در این صفحه‌نمایش بسیار زیاد است.

Galaxy note 8 دارای جدیدترین نمایشگر منحنی دو لبه OLEDهای انعطاف‌پذیر است.

که همچنان توسط Samsung Display توسعه‌یافته و تولید می‌شود.

آن‌ها برای اولین‌بار در Galaxy Note4 Edge در سال 2014 توسط Samsung Electronics که گوشی‌های هوشمند گلکسی را تولید می‌کند، معرفی شدند.

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8 چه ویژگی‌هایی دارد؟

درحالی‌که صفحه‌نمایش OLED خود انعطاف‌پذیر است،

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8 در زیر یک شیشه سخت بیرونی که گرما به یک صفحه منحنی سفت تبدیل شده است، سفت‌وسخت باقی می‌ماند.

صفحه منحنی، دو ناحیه اضافی Edge Screen را قابل تنظیم برای کاربر می‌کند که می‌توان آن‌ها را هم از جلو و هم از طرفین و حتی زمانی که گوشی رو به پایین قرار می‌گیرد مشاهده کرد.

با حالت نمایشگر همیشه روشن، Edge Screen حتی می‌توان در شب به‌عنوان میز کار استفاده شود.

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8 چه ویژگی‌هایی دارد؟

در این مقاله به آزمایش، اندازه‌گیری، تجزیه‌وتحلیل و ارزیابی عمیق تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8  می‌پردازیم.

گلکسی نوت 8 جدیدترین مدل از نسل جدید گوشی‌های هوشمند OLED در سال 2017 است که طراحی نمایشگر تمام صفحه دارد.

این صفحه‌نمایش نوآورانه‌ترین نمایشگر تلفن هوشمندی است که تا سال 2017 میلادی بالاترین درجه A+ دیس پلی میت را کسب کرده است.

برخی از نکات برجسته صفحه‌نمایش گلکسی نوت 8

 • ال‌سی‌دی Galaxy note 8 با وضوح بالای 2960 1440* ، تقریباً تمام صفحه جلوی تلفن را از لبه به لبه پر می‌کند.

در نتیجه نمایشگر 6.3 اینچی با نسبت ابعاد 15 درصد ارتفاع به عرض 18.5: 9 = 2.05 ایجاد می‌کند.

 • یک گستره رنگ کامل 100% DCI-P3 که برای تلویزیون‌های 4K  نیز استفاده می‌شود در  ال‌سی‌دی Galaxy note 8 استفاده شده است.

به‌علاوه این صفحه‌نمایش گواهی UHD Alliance for Mobile HDR Premium  را دریافت کرده است.

که به آن اجازه می‌دهد، آخرین محتوای تولید شده برای تلویزیون‌های 4K UHD Premium  را پخش کند.

 • گستره رنگ اصلی گلکسی نوت 8، نتیجه اشباع بالای OLED آن به نام «Deep Red» است که منجر به 112 درصد DCI-P3 و 141 درصد از وسعت sRGB / Rec.709 می‌شود.

رنگ‌های بهتر روی صفحه در نور محیطی بالا یکی از ویژگی‌‌های خاص این ال‌سی‌دی است.

 • گلکسی نوت 8 با حداکثر روشنایی صفحه‌نمایش بیش از 1200 نیت تا 22 درصد روشنایی صفحه‌نمایش بالاتری نسبت به گلکسی‌اس 8 ارائه می‌کند.

در ادامه این مقاله بیشتر در مورد تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8 برای شما خواهیم گفت پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8

نکات برجسته صفحه‌نمایش گلکسی نوت 8

هرآنچه باید در مورد ال‌سی‌دی Galaxy note 8 بدانید

 • یک صفحه‌نمایش تمام صفحه 6.3 اینچی که تقریباً تمام صفحه جلویی Galaxy Note8 را از لبه به لبه پر می‌کند.

صفحه‌نمایش آن 20 درصد بزرگ‌تر از گلکسی‌اس 8 و 14 درصد بزرگ‌تر از صفحه‌نمایش گلکسی نوت قبلی است.

دکمه Home و دکمه‌های ناوبری در صفحه‌نمایش لمسی گنجانده شده‌اند.

 • یک ضریب صفحه‌‌نمایش با نسبت ابعاد به عرض 18.5 : 9 = 2.05 که 15 درصد بزرگ‌تر از 16 : 9 = 1.78 در اکثر تلفن‌های هوشمند و تلویزیون‌های عریض است. زیرا صفحه‌نمایش شکل کلی یکسانی دارد.

کل گوشی در حالت پرتره بلندتر و در حالت افقی عریض‌تر است.

این فضای اضافی برای اعلان‌ها و برای نمایش چندین برنامه و محتوا به طور هم‌زمان بر روی صفحه در کنار هم فراهم می‌کند.

 • صفحه‌نمایش 3K با وضوح بالاتر 2960 x 1440 Quad HD+ با 521 پیکسل در هر اینچ از دیگر مزایای این ال‌سی‌دی به شمار می‌رود.
 • پشتیبانی از 4 حالت صفحه‌نمایش و 3 گستره رنگ استاندارد بادقت رنگ بالا بر اساس اندازه‌گیری‌های آزمایشگاهی.
 • گلکسی نوت 8 دارای گواهینامه UHD Alliance for Mobile HDR Premium است .

که به آن اجازه می‌دهد همه محتوای 4K با محدوده دینامیکی بالا را که برای تلویزیون‌های 4K UHD Premium تولید شده است پخش کند.

 • یک تقویت‌کننده ویدئوی در این صفحه‌نمایش وجود دارد که محدوده دینامیکی گسترده‌ای مانند HDR را برای عکس‌ها و ویدئوهایی که کدگذاری HDR ندارند ارائه می‌دهد.
 • حداکثر روشنایی با بیش از 1200 نیت که دید صفحه‌نمایش را در نور محیطی بسیار بالا بهبود می‌بخشد و روشنایی بالای صفحه موردنیاز برای HDR را فراهم می‌کند.
 • سنسورهای نور محیطی دوگانه جلو و عقب برای بهبود قابل‌توجه تنظیمات روشنایی خودکار در این ال‌سی‌دی تعبیه شده است.
 • وجود یک حالت شب جدید با فیلتر نور آبی که به کاربر اجازه می‌دهد تا میزان نور آبی نمایشگر را برای مشاهده بهتر در شب و خواب بهتر تنظیم و کاهش دهد.

بهبودیافته‌ها در تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8

گلکسی نوت 8 همچنین دارای ویژگی‌های بهبودیافته عملکرد صفحه‌نمایش و عملکردهای نمایشگر زیر است.

که بسیاری از آن‌ها را با گلکسی‌اس 8 یکسان است

که در طول مقاله به‌تفصیل آن‌ها می‌پردازیم:

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8

بهبودیافته‌ها در تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8

 • روشنایی صفحه‌نمایش بالاتر که تا 22٪ روشن‌تر از Galaxy S8 است.
 • وسعت رنگ بومی بزرگ‌تر با 112% DCI-P3 برای نمایش بهتر رنگ‌ها در نور محیطی بالا
 • بهبود دقت رنگ مطلق
 • بهبود عملکرد زاویه دید
 • لبه قابل‌تنظیم پیشرفته برای صفحه‌نمایش‌های جانبی منحنی
 • حالت نمایش همیشه روشن پیشرفته که با سخت‌افزار آی سی به‌جای نرم‌افزار برنامه عمل می‌کند
 • کنترل شخصی روشنایی خودکار پیشرفته
 • پردازشگر تصویر پیشرفته برای روشنایی پویا تطبیقی و گسترش دامنه کنتراست
 • حالت‌های عملکرد پیشرفته و حالت‌های ذخیره انرژی
 • گوریلاگلس 5 منحنی قوی‌تر که از نمایشگر محافظت می‌کند

مواردی که در بالا گفته شد مواردی به شمار می‌رود که در تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8 نسبت به سری‌های قدیمی‌تر بهبودیافته است.

بررسی عملکرد نمایشگر OLED گلکسی نوت 8

برای بررسی عملکرد تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8 گلکسی نوت 8، مجموعه‌ای از آزمایش‌ها و اندازه‌گیری‌های آزمایشی و اندازه‌گیری فناوری نمایشگر تلفن همراه به وجود آمده است.

این آزمایش‌ها به‌منظور تعیین چگونگی بهبود آخرین نمایشگرهای OLED در سال 2017 انجام شده است. کیفیت نمایش مهم است.

حالت‌های صفحه‌نمایش چندگانه و مدیریت رنگ

یکی از قابلیت‌های بسیار مهم تلفن‌های هوشمند گلکسی که اغلب توسط بسیاری از مصرف‌کنندگان و بازبین‌ها نادیده گرفته می‌شود، مجموعه حالت‌های صفحه قابل انتخاب توسط کاربر است.

این قابلیت در زیر تنظیمات صفحه‌نمایش موجود است.

اکثر گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها تنها یک صفحه‌نمایش ثابت کارخانه و گستره رنگ و کالیبراسیون رنگ را ارائه می‌کنند.

کاربر هم هیچ راهی برای تغییر آن بر اساس محتوا، ترجیحات شخصی، برنامه‌های در حال اجرا یا سطوح نور محیطی ایجاد نمی‌کند.

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8

بررسی عملکرد نمایشگر OLED گلکسی نوت 8

یکی از قابلیت‌های بسیار مهم ارائه شده توسط گوشی‌های هوشمند OLED Galaxy، پیاده‌سازی مدیریت رنگ است.

موبایل تعدادی حالت صفحه‌نمایش قابل انتخاب توسط کاربر را ارائه می‌دهد که هرکدام دارای طیف رنگ‌های مختلف و سطوح اشباع رنگ و کالیبراسیون نمایشگر بر اساس اولویت‌های کاربر و برنامه هستند.

مدیریت رنگ با گاموت‌های رنگی متعدد و متفاوت، قابلیتی بسیار مفید و مهم است که همه تولیدکنندگان باید آن را ارائه دهند.

دقت رنگ مطلق بالا برای هر یک از حالت‌های صفحه‌نمایش

همه گوشی‌های هوشمند Galaxy OLED اخیراً از چندین استاندارد گستره رنگ از جمله DCI-P3، AdobeRGB  و sRGB/Rec.709 پشتیبانی می‌کنند.

برای هر یک از حالت‌های صفحه، دقت رنگ مطلق را با استفاده از یک سری پیشرفته ارائه می‌دهند.

رنگ‌ها از اندازه‌گیری‌های طیف رادیومتر با 41 رنگ مرجع که نقشه دقیقی از دقت رنگ را در کل وسعت رنگ برای هر حالت صفحه ارائه می‌دهد، به‌دقت اندازه‌گیری شده است.

دقت رنگ مطلق بر حسب تفاوت‌های رنگی قابل‌توجه،JNCD  اندازه‌گیری شده است.

برای مشاهده دقت رنگ بالا، تنظیمات نمایش برای حالت صفحه باید با وسعت رنگ محتوایی که در حال مشاهده است مطابقت داشته باشد.

همه بررسی‌کنندگانی که همچنان درباره دقت رنگ ضعیف نمایشگرهای OLED  گلکسی ناله می‌کنند، نتوانسته‌اند حالت صفحه‌نمایش مناسب را برای محتوای خودتنظیم کنند.

همان‌طور که در آزمایش‌ها اندازه‌گیری و مشاهده آزمایشگاهی نشان‌داده‌شده است، بسیار دقیق است.

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8

دقت رنگ مطلق بالا برای هر یک از حالت‌های صفحه‌نمایش

 

نتیجه‌گیری:

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8، جواهر گوشی هوشمند شما است.

گلکسی نوت 8 جز یکی از گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار سامسونگ با پیشرفته‌ترین صفحه‌نمایش OLED همراه با طراحی جدید صفحه‌نمایش است.

این نمایشگر تقریباً تمام صفحه جلوی گوشی را پر می‌کند و صفحه‌نمایش قابل‌توجهی را بدون افزایش ابعاد نمایش می‌دهد.

تاچ و ال‌سی‌دی Galaxy note 8 دارای ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فردی است که در این مقاله به‌صورت کامل در مورد آن توضیح داده شد.

 

 

اگر در حال خواندن این مقاله هستید به احتمال زیاد یا موبایلتان بریک شده یا قصد دارید اطلاعات خودتان را در این زمینه بالا ببرید. درهرصورت جای درستی آمده‌اید؛ چون قرار است اینجا با بریک شدن گوشی و انواع آن آشنایی بیشتری پیدا کنید. بریک شدن دستگاه‌های الکترونیکی به این معنی است که دستگاه به دلیل مشکل نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری از کار افتاده است. در چنین حالتی لازم است برای تعمیر گوشی بریک شده به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید؛ زیرا این کار به دانش و تخصص بالایی نیاز دارد.

تعمیر گوشی بریک شده

اگر موبایل شما هارد بریک شده باشد به محیط ریکاوری هم وارد نمی‌شود

بریک شدن گوشی یعنی چه و به چه دلایلی اتفاق می‌افتد؟

بریک (Brick) در لغت به معنی آجر است و بریک شدن موبایل به این معنی است که گوشی کاملاً از کار افتاده و نمی‌توان از آن استفاده کرد مثل اینکه به یک آجر تبدیل شده باشد! اما نگران نباشید؛ زیرا مرکز خدمات پارتاک سرویس می‌تواند با تعمیر گوشی بریک شده موبایل شما را نجات بدهد و شما را از خرید گوشی جدید که هزینه زیادی روی دستتان باقی می‌گذارد، بی‌نیاز کند.

بریک شدن دستگاه‌های الکترونیکی از قبیل موبایل، تبلت، آی‌پاد و غیره به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. بیشتر وقت‌ها بریک شدن هنگام آپدیت دستگاه رخ می‌دهد. فرایند آپدیت به صورتی است که نباید هیچ وقفه یا اختلالی در آن ایجاد شود؛ زیرا این موضوع باعث می‌شود نصب به‌صورت کامل و درست صورت نگیرد و دستگاه بریک شود. به همین دلیل است که بعضی از موبایل‌ها قبل از نصب آپدیت از شما درخواست می‌کنند که دستگاه را تا درصد مشخصی (مثلاً 80 درصد) شارژ کنید تا موقع آپدیت خاموش نشود.

بریک شدن ممکن است به دلایل دیگری هم اتفاق بیفتد؛ مثلاً اگر در زمینه روت کردن موبایل تخصص نداشته باشید و به این کار اقدام کنید ممکن است به گوشی موبایل خود آسیب بزنید. نصب رام‌های غیراستاندارد یا ناسازگار با دستگاه هم می‌تواند باعث بریک شدن آن شود. دلیل دیگر بریک شدن موبایل، آلوده شده آن به بدافزار است. بدافزارها برنامه‌های مخربی هستند که برای آسیب رساندن به دستگاه شما طراحی شده‌اند؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌شود برنامه‌هایتان را فقط از منابع قابل‌اعتماد دانلود کنید.

تعمیر گوشی بریک شده

هنگام آپدیت یا فلش کردن دستگاه اجازه ندهید اخلالی در فرایند پیش بیاید

سافت بریک و هارد بریک به چه معنی است؟

بریک شدن به دو شکل سافت بریک (Soft Brick) و هارد بریک (Hard Brick) اتفاق می‌افتد. سافت بریک زمانی است که موبایل شما پشت‌سرهم ری استارت شده و وارد محیط کاربری نمی‌شود. به این حالت بوت لوپ (Boot Loop) گفته می‌شود. گیرکردن در حالت بوت لوپ مشکلی نرم‌افزاری است و با فلش کردن رام اصلی دستگاه حل می‌شود. برای تعمیر گوشی سافت بریک شده می‌توانید به مرکز خدمات پارتاک سرویس مراجعه کنید تا دراسرع‌وقت مشکل موبایل شما برطرف شود.

هارد بریک به حالتی گفته می‌شود که دستگاه هیچ‌گونه علائم حیاتی از خودش نشان نمی‌دهد و اصلاً روشن نمی‌شود. در بیشتر مواقع هارد بریک به دلیل فلش کردن رام یا کرنل (Kernel) ناسازگار با دستگاه اتفاق می‌افتد. وظیفه کرنل این است که بین نرم‌افزار و سخت‌افزار دستگاه ارتباط برقرار کند. همه اطلاعات ضروری برای بوت شدن موبایل شما در کرنل ذخیره می‌شود. برای تعمیر گوشی هارد بریک شده لازم است حتماً به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید؛ زیرا این کار به دانش تخصصی بالایی نیاز دارد.

تعمیر گوشی بریک شده

قبل از آپدیت سیستم‌عامل از پر بودن شارژ باتری اطمینان حاصل کنید

چطور از بریک شدن گوشی موبایل جلوگیری کنیم؟

اگر از تلفن همراه خود در حد انجام کارهای روزمره استفاده می‌کنید، نیازی نیست نگران بریک شدن آن باشید. فقط کافی است موقع انجام به‌روزرسانی‌ها، از کامل بودن شارژ باتری موبایل مطمئن شوید و موقع انجام آپدیت‌ها دستگاه را خاموش نکنید. اگر از کاربران حرفه‌ای موبایل هستید و قصد دارید موبایل خود را روت کنید یا رام سفارشی روی آن نصب کنید، توجه به نکات زیر به شما کمک می‌کند از بریک شدن گوشی موبایل خود جلوگیری کنید و از تعمیر گوشی بریک شده بی‌نیاز شوید.

قبل از هر چیزی توجه داشته باشید که هنگام فلش کردن رام سفارشی یا کرنل، فقط از فایل‌هایی استفاده کنید که با دستگاه شما سازگار هستند؛ در غیر این صورت دستگاه شما بریک می‌شود و برای تعمیر گوشی بریک شده باید به تعمیرگاه مراجعه کنید. نکته دوم اینکه اگر به‌تازگی گوشی خود را روت کرده‌اید، هر برنامه‌ای را که به نظرتان جالب می‌آید روی موبایل خود نصب نکنید؛ زیرا بعضی از این برنامه‌ها می‌توانند باعث بریک شدن دستگاه شما بشوند.

هنگام فلش کردن موبایل یا روت کردن آن صبور باشید. وقتی فرایند در حال پیشرفت است گوشی خود را خاموش نکنید یا کابل اتصال را جدا نکنید. این کار باعث هارد بریک شدن موبایل شما می‌شود و اگر مجبور به خرید موبایل جدید نشوید، حداقل مجبور می‌شوید برای تعمیر گوشی هارد بریک شده هزینه کنید. در آخر توجه داشته باشید که قبل از انجام هر کاری لازم است خوب در مورد آن تحقیق کنید. دستورالعمل‌ها و نظرات را بادقت بخوانید و از آن‌ها پیروی کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

تعمیر گوشی بریک شده

اگر در زمینه موبایل تخصص ندارید خودتان اقدام به روت کردن گوشی نکنید

جمع‌بندی و کلام پایانی

در این مقاله با معنی و مفهوم بریک شدن و انواع آن آشنا شدید. همچنین یاد گرفتید که بریک شدن موبایل به چه دلایلی اتفاق می‌افتد و چگونه می‌توان از آن جلوگیری کرد. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر در حوزه موبایل از تخصص کافی برخوردار نیستید، خودتان برای نصب رام سفارشی یا روت کردن گوشی اقدام نکنید. همچنین در صورت بریک شدن گوشی خودتان سعی نکنید آن را تعمیر کنید.

تعمیر گوشی سافت بریک شده نسبت به گوشی هارد بریک شده راحت‌تر است و شانس درست شدن گوشی موبایل بیشتر است؛ اما این بدان معنا نیست که خودتان می‌توانید از پس این کار بر بیایید. بهترین کار این است که به مرکز تعمیرات تخصصی مراجعه کنید. مرکز خدمات پارتاک سرویس با تعمیرکارهای متخصص و تجهیزات به‌روز برای تعمیر گوشی بریک شده شما آماده است؛ پس اگر با مشکل بریک شدن موبایل مواجه هستید همین حالا با ما تماس بگیرید.

تعمیر کارت حافظه گوشی موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته می‌شود. همانطور که همه ما می‌دانیم، کارت SD یا همان کارت حافظه نقش اساسی در به کارگیری داده‌ها و افزایش فضای ذخیره‌سازی در تلفن‌های اندرویدی دارد که آن را به دستگاه ذخیره‌سازی ضروری برای اکثر کاربران اندروید تبدیل می‌کند.

با این حال، هنگامی که مشکلی برای کارت SD اندروید رخ می‌دهد، احتمال از دست دادن اطلاعات وجود خواهد داشت. در صورتی که نتوانستید مشکل را حل کنید، حتما کار را به متخصصان پارتاک سرویس بسپارید.

 

به دلیل اهمیت داده‌های ذخیره شده تعمیر کارت حافظه گوشی مهم است

راهنمای سریع – برای تعمیر کارت حافظه گوشی چه باید کرد؟

 1. از تمام اطلاعات روی کارت یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 2. کارت را با استفاده از کامپیوتر فرمت کنید.
 3. کارت را دوباره در گوشی یا تبلت قرار دهید.
 4. اگر کارت شناسایی نشد، کارت را در خود دستگاه فرمت کنید.
 5. کارت را وارد کامپیوتر کرده و داده‌ها را بازیابی کنید.
 6. کارت را در دستگاه قرار دهید.

نشانه‌های خرابی کارت حافظه گوشی

مشکلات ذکر شده در زیر به این معنی است که کارت SD شما خراب شده است:

دیدن پیام‌های خطا

 • کارت SD به طور غیرمنتظره‌ای حذف شد.
 • کارت SD آسیب دیده است. دوباره فرمتش کنید.

علائم بدون هشدار

 • کارت SD در گوشی نشان داده نمی‌شود.
 • کارت حافظه در گوشی غیرقابل شناسایی/غیرقابل تشخیص می‌شود.
 • کارت SD با داده‌های ذخیره شده به صورت 0 بایت در گوشی نشان داده می‌شود.
 • کارت SD را نمی‌توان با تلفن یا رایانه شخصی خواند.

گاهی اوقات کارت SD در گوشی دچار اختلال می‌شود و در نتیجه مشکلاتی مانند این موارد  ایجاد می‌شود: کارت SD توسط تلفن قابل دسترسی نیست، خراب شده یا شناسایی نمی‌شود. برای تعمیر کارت حافظه گوشی، باید آن را مرحله به مرحله تعمیر کنید. انتقال دادن داده، فرمت سریع، اجرای chkdsk و تعمیر خرابی سیستم فایل شامل این مراحل می‌شوند.

استخراج/بازیابی اطلاعات از کارت SD خراب

برای ذخیره داده‌های روی کارت SD خراب، به شدت توصیه می‌شود ابتدا داده‌ها را از کارت استخراج یا بازیابی کنید. نرم‌افزار حرفه‌ای بازیابی کارت SD می‌تواند کمک کند اطلاعات را از کارت SD غیرقابل دسترس به راحتی بازیابی کنید. به سادگی می‌توانید یکی از نرم افزارهای بازیابی کارت حافظه را به صورت رایگان بر روی رایانه دانلود و نصب کنید و سپس دستورالعمل‌های پارتاک سرویس را برای بازیابی اطلاعات دنبال کنید.

 

 

تعمیر کارت حافظه گوشی

برای بازیابی اطلاعات می‌توان از نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات استفاده کرد

مرحله 1: نصب نرم‌افزار بازیابی کارت SD برای ویندوز در رایانه

اولین کار برای تعمیر کارت حافظه گوشی این بوده که کارت SD را با کارت‌خوان یا با وصل کردن دستگاه حاوی آن به رایانه وصل کنید. با اجرای نرم‌افزار، کارت SD را از لیست دیسک ارائه شده در رابط مشاهده کرده و کارت SD را انتخاب و روی “اسکن” کلیک کنید.

مرحله 2

در این مرحله از تعمیر کارت حافظه موبایل، فرآیند اسکن باید به سرعت اجرا شود تا فایل‌هایی که اخیراً حذف شده‌اند، مواردی که از سطل بازیافت خالی شده‌اند و فایل‌هایی که گم شده‌اند را پیدا کند.

 

مرحله 3

در این مرحله از تعمیر کارت حافظه گوشی، دو بار کلیک بر روی یک فایل به شما امکان می‌دهد محتوای آن را پیش‌نمایش کنید. در نهایت، فایل‌های مورد نظری را که می‌خواهید بازیابی کنید انتخاب کرده و روی دکمه Recover کلیک کنید تا همه آن‌ها برگردند. هنگامی که از شما خواسته می‌شود مکانی را برای ذخیره فایل‌های بازیابی شده انتخاب کنید، از کارت SD یا درایو دیگری استفاده کنید.

آیا به خدمات تخصصی بازیابی اطلاعات نیاز دارید؟

ممکن است برای شرایط سخت از دست دادن اطلاعات مانند فرمت مجدد درایو، دیسک RAW، از بین رفتن پارتیشن، خرابی پارتیشن مجدد و خطای بوت سیستم، به کمک بیشتری نیاز داشته باشید. با کارشناسان پارتاک سرویس برای خدمات بازیابی مقرون بصرفه مشورت کنید. آن‌ها می‌توانند خدمات زیر را در جهت تعمیر کارت حافظه گوشی ارائه دهند:

 • درایو را از حالت فرمت خارج کنید
 • RAID، دیسک RAW یا سیستم عامل را تعمیر کنید
 • بازیابی پارتیشن از دست رفته (پارتیشنی که توسط نرم‌افزار قابل بازیابی نیست)

کارت SD را به FAT32 فرمت کنید

برای یک گوشی یا تبلت، سیستم فایل سازگار حافظه خارجی FAT32 یا exFAT است. هنگامی که کارت حافظه خراب شد، قالب‌بندی مجدد مشکل را برطرف می‌کند. سه روش معمولی برای فرمت کارت حافظه، درایو فلش USB یا HDD وجود دارد که شامل ابزارهای داخلی ویندوز، CMD و ابزار قالب‌بندی کارت SD رایگان شخص ثالث می‌شود. به‌عنوان مثال Windows Explorer را در نظر بگیرید:

 • کارت SD را به رایانه شخصی خود متصل یا وارد کنید.
 • File Explorer را باز کنید و کارت SD خراب را پیدا کنید.
 • روی آن کلیک راست کرده و Format را انتخاب کنید.
 • سیستم فایل کارت SD را به FAT 32 بازنشانی کنید و روی Start کلیک کنید تا فرمت کارت شروع شود.
 • منتظر بمانید تا فرآیند قالب‌بندی کامل شود و سپس روی OK کلیک کنید تا همه تغییرات حفظ شوند.

تعمیر کارت حافظه گوشی

پاک شدن بی دلیل اطلاعات از روی کارت حافظه از نشانه‌های خرابی آن است

تعمیر کارت حافظه گوشی خراب با دستور CHKSDK

احتیاط: دستور CHKDSK می‌تواند در تعمیر کارت حافظه موبایل کارآمد باشد، اما همه داده‌های ذخیره‌شده را برای همیشه حذف می‌کند. قبل از شروع این فرآیند، مطمئن شوید که تمام فایل‌های کارت SD را با نرم افزار بازیابی می‌کنید:

 • کارتSD را به رایانه شخصی وصل کنید.
 • روی Start کلیک راست کرده و Command Prompt Admin را انتخاب کنید.
 • به‌عنوان یک مدیر وارد شوید، سپس تایپ کنید: diskpart و Enter را بزنید.
 • تایپ کنید: chkdsk f: /r/f و Enter را بزنید. (حرف درایو کارت SD را جایگزین f کنید.)

رفع سیستم فایل

در آخرین مرحله از تعمیر کارت حافظه گوشی صبر کنید تا فرآیند تکمیل شود و سپس می‌توانید بررسی کنید که آیا رایانه کارت SD را باز می‌کند یا خیر. در غیر این صورت، برای عیب‌یابی بیشتر  کار را ادامه دهید. اکنون می‌توانید کارت SD را در گوشی تلفن همراه خود قرار دهید و دوباره از آن برای ذخیره فایل‌های مهم و داده‌های شخصی استفاده کنید.

 

تعمیر کارت حافظه گوشی

پارتاک سرویس آماده ارائه خدمات تخصصی تلفن همراه است

نتیجه‌گیری

تعمیر کارت حافظه گوشی به دلیل اهمیتی که داده‌های ذخیره شده بر روی آن دارد، از موارد بسیار تخصصی و حساس است و باید در انجام آن دقت کافی در نظر گرفته شود. پارتاک سرویس متخصصانی دارد که می‌تواند در این امر کمک‌های زیادی بکنند.

تعمیر موبایل هارد سوخته سوال خیلی از آنهایی است که از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند. اینها می‌خواهند بدانند آیا می‌توان هارد گوشی را در صورت خرابی درست کرد؟ آیا اطلاعات روی آن قابلیت بازیابی دارد یا خیر؟ البته باید گفت برخی از مشکلات هارد در بین تمامی‌ گوشی‌ها یکسان است؛ به‌عنوان مثال اگر هارد گوشی بسوزد، آن گوشی یا روشن نمی‌شود و یا کلا کار نمی‌کند. در ادامه درباره هارد سوخته و این موضوع که چه کارهایی می‌توان کرد صحبت می‌کنیم.

تعمیر موبایل هارد سوخته

گوشی هارد سوخته نیاز به تعویض هارد دارد

هارد گوشی (EMMC)

در بحث تعمیر موبایل هارد سوخته بهتر است ابتدا در مورد سیستم گوشی تلفن همراه قدری صحبت کنیم. گوشی‌های تلفن همراه نیز مانند رایانه‌ها دارای سیستم هستند. یعنی پردازنده، حافظه‌ فلش و رم دارند. حافظه فلش همان هارد است که سیستم عامل و دیگر برنامه‌های گوشی روی آن نصب می‌شوند. این هارد نیز از نوع SSD است. پردازنده و یا همان سی پی یو به پردازش اطلاعات می‌پردازد. رم گوشی هم مانند رم رایانه‌هاست و به‌عنوان حافظه کوتاه مدت کارایی دارد و سرعت انجام برنامه‌ها را بالا می‌برد.

هارد اما به‌عنوان حافظه بلندمدت استفاده می‌شود و در صورت خرابی، عملکرد گوشی دچار اختلال می‌شود و سیستم عامل بالا نمی‌آید و یا کاملا گوشی خاموش می‌شود.

 

آیا می‌توان با تعمیر موبایل هارد سوخته اطلاعات آن را بازیابی کرد؟

در گوشی‌های تلفن همراه باید حالت‌های مختلف را بررسی کرد تا بتوان علت خرابی هارد را دانست. بعد از اینکه علت خرابی هارد گوشی مشخص شد باید آن را ریکاوری کنیم. با کمک دستگاه‌های مخصوصی می‌توان هارد گوشی را ریکاوری کرد. از فناوری‌های پیشرفته مانند PC3000 می‌توان استفاده کرد البته استفاده از این ابزارها نیاز به دانش ویژه‌ای دارد. در این مقاله می‌خواهیم به حالت‌هایی که گوشی می‌سوزد بپردازیم.

تعمیر موبایل هارد سوخته

هارد گوشی‌های هوشمند یا همان EMMC به‌عنوان حافظه بلندمدت است که سیستم عامل و برنامه‌ها روی آن اجرا می‌شود

در صورتی که هارد گوشی (EMMC) بسوزد باید چه کرد؟

EMMC مخفف “MultiMediaCard” است؛ این کارت یک کارت حافظه داخلی است و بر روی گوشی‌های هوشمند، تبلت، لپ تاپ و … نصب می‌شود. وقتی می‌گوییم هارد گوشی سوخته است به این معناست که این قطعه روی برد از کار افتاده است. در ادامه حالت‌هایی که در آن هارد گوشی می‌سوزد و باید به فکر تعمیر موبایل هارد سوخته باشیم، ارائه شده است:

 

خاموشی گوشی بدون اینکه علتی داشته باشد

گاهی پیش می‌آید که گوشی تلفن همراه بدون اینکه علتی داشته باشد یا ضربه‌ای بخورد و یا خیس شود، خاموش می‌شود. در صورتی که چنین چیزی اتفاق بیفتد، احتمال اینکه هارد خراب شده باشد هست. البته شاید گوشی چندین ماه قبل ضربه خورده باشد و یا خیس شده باشد اما در حال حاضر این خاموشی اتفاق افتاده باشد. در اینجا باید به سراغ تعمیر هارد سوخته موبایل برویم.

 

گوشی روشن شده و تنها لوگوی شرکت تولید کننده روی صفحه می‌آید و یا در این حالت به صورت مداوم ریست می‌شود

در این مورد ابتدا باید رام گوشی را نصب کرد. البته چنین کاری را باید به افراد متخصص سپرد. اگر مشکل را از طریق راه‌حل‌های نرم‌افزاری نتوان برطرف کرد قطعا مشکل از هارد است. به‌عنوان مثال گوشی‌های تلفن  مرتب ویبره می‌خورد، این مشکل مطمئنا از هارد است.

 

گوشی روشن می‌شود اما اطلاعات خوانده نمی‌شود

یکی دیگر از مواقعی که باید به فکر تعمیر موبایل هارد سوخته باشیم زمانی است که گوشی تلفن همراه روشن می‌شود اما اطلاعات روی گوشی خوانده نمی‌شود و یا نمی‌توان اطلاعات جدیدی را روی آن دخیره کرد. در این حالت حتما گوشی تلفن همراه مشکل هارد دارد و خراب است.

 

تشخیص هارد خراب از طریق اتصال به رایانه

از روش‌هایی که می‌توان تشخیص داد که هارد گوشی یا همان (EMMC) خراب است و یا به اصطلاح سوخته است، این است که در حالت خاموش آن را به رایانه متصل کنیم. در صورتی که هارد گوشی را به یک متخصص مانند متخصصان پارتاک سرویس بسپارید، با انجام برخی تعمیرات این مشکلات حل خواهد شد، اما اگر مشکل حل نشود باید آن را تعویض کرد. البته اگر بخواهیم هارد را تعویض کنیم هزینه بیشتری را باید بپردازیم.

با اعتماد به پارتاک سرویس و سپردن گوشی خود به متخصصان دقیق و کاربلد می‌توانید گوشی خود را مانند روز اول تحویل بگیرید. در واقع دقت و تخصص کارشناس بسیار اهمیت دارد و اوست که باید تشخیص دهد نیاز به تعمیر هارد موبایل سوخته داریم یا باید آن را تعویض کنیم. در صورتی که با برخی تعمیرات مشکل حل شود اما فرد به شما بگوید که هارد باید عوض شود، هزینه زیادی را متحمل خواهید شد و همچنین اطلاعات خود را نیز از دست خواهید داد.

 

تعمیر موبایل هارد سوخته

یکی از نشانه‌های نیاز به تعویض هارد گوشی این است که بدون هیچ علت مشخصی خاموش می‌شود

 

خدماتی که برای هارد گوشی تلفن همراه وجود دارد

وقتی نیاز تعمیر موبایل هارد سوخته دباشد، مهم‌ترین مسئله از دست دادن اطلاعات است. در واحدهای ریکاوری هارد گوشی به کمک افراد حرفه‌ای و متخصص خدمات زیر قابل انجام است:

 • برگرداندن عکس‌ها و تصاویر
 • برگرداندن فیلم‌ها و کلیپ‌ها
 • برگرداندن آهنگ‌ها
 • برگرداندن اسناد
 • برگرداندن عکس‌ها و فیلم‌هایی که با گوشی گرفته شده است
 • برگرداندن فایل‌هایی که از کامپیوتر به گوشی انتقال داده شده است
 • برگرداندن فایل‌های حافظه SD داخل گوشی
 • اسکن و انتخاب فایل‌ها برای بازیابی
 • ریکاوری رام
 • ریکاوری رم
 • بازگرداندن عکس‌های حذف شده
 • برگرداندن اطلاعات هارد
 • برگرداندن فایل‌های حذف شده و مخدوش شده
 • بازگرداندن اطلاعات روی گوشی و تبلت
 • برگرداندن پیام‌ها
 • برگرداندن مخاطبین

 

تعمیر موبایل هارد سوخته

پارتاک سرویس آماده ارائه خدمات تعمیر گوشی‌های تلفن همراه و تعویض قطعات آنهاست

 

نتیجه‌گیری

کارشناسان پارتاک سرویس با استفاده از تخصص و تجربه، به راحتی علل خرابی هارد گوشی را تشخیص می‌دهند و با کمک برنامه‌ها و ابزارهایی که دارند آن را ریکاوری می‌کنند و یا در صورت نیاز به تعمیر موبایل هارد سوخته می‌پردازند. البته در صورتی که هارد گوشی سوخته باشد باید هارد تعویض شود. در پایان پیشنهاد می‌شود در صورتی که گوشی شما دچار مشکلات ذکرشده شد، بدون هیچ تردیدی به افراد متخصص مراجعه کنید تا با مشکلات و دردسرهای بیشتری روبرو نشوید.

تعمیر فلت گوشی از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع فلت، بخش بسیار مهم و جدایی‌ناپذیر هر گوشی هوشمند یا تبلت است. اگرچه امکانات استفاده از آن بسیار گسترده است، اما در موبایل‌ها از کابل فلت عمدتاً برای اتصال مادربرد به صفحه نمایش LCD استفاده می‌شود.

تعمیر فلت گوشی

فلت گوشی موبایل برای اتصال مادربرد به صفحه نمایش LCD به کار می‌رود

 

چرا فلت در معرض آسیب است؟

کابل فلت یک قطعه مسطح بسیار انعطاف‌پذیر است که برای اتصال دو قسمت دستگاه در فضایی بسیار محدود ساخته شده است. احتمالا بهترین مثال گوشی‌های هوشمند مدرن هستند. در تلاش برای ایجاد نازک‌ترین دستگاه‌های ممکن، سازندگان مجبور به ارائه راه‌حلی شده‌اند که می‌تواند بدون نیاز به فضای زیاد، داده‌ها را به طور قابل اعتماد از صفحه نمایش به مادربرد (و بالعکس) منتقل کند. در صورت خرابی، تعمیر فلت موبایل ضرورت پیدا می‌کند.

چگونه علت خرابی فلت گوشی را متوجه شویم؟

بهترین نشانه‌ آسیب دیدن فلت گوشی کابل، خرابی صفحه نمایش یا قطع شدن تصادفی آن است. چنین وسیله‌ای البته غیرقابل استفاده است؛ بنابراین بسیار مهم است که در هر عملیاتی که شامل باز کردن دستگاه می‌شود نهایت دقت را به عمل آورید.

تعمیر فلت گوشی

کابل‌های فلت در تلاش برای نازک‌تر کردن گوشی‌های موبایل طراحی شده‌اند

 

شایع‌ترین علل خرابی فلت گوشی

پارتاک سرویس به‌عنوان متخصص حرفه‌ای با سال‌ها تجربه در تعمیر دستگاه‌های تلفن همراه، بر این نکته واقف است که به راحتی کابل فلت می‌تواند آسیب ببیند؛ بنابراین، اگر نمی‌خواهید پول خود را برای خرید قطعات و قطعات یدکی هدر دهید، توصیه می‌شود هنگام تعمیر فلت گوشی از اشتباهات زیر اجتناب کنید:

 • قرارگیری نامناسب کابل فلت در دستگاه
 • کنترل نادرست کابل فلت
 • آسیب ناشی از فشار روی کابل
 • استفاده از ابزار نادرست
 • تماس کابل فلت با چسب

رایج‌ترین دلایل آسیب دیدن کابل فلت، نگهداری نامناسب این قطعه و استفاده از ابزار نادرست است. برای جابجایی صحیح و ایمن توصیه می‌شود همیشه از ابزارهای حرفه‌ای ارائه شده استفاده کنید و حتما از استفاده از ابزار فلزی خودداری کنید. کابل‌های فلت می‌توانند به راحتی به کل نمایشگر و دستگاه آسیب بزنند و آن‌ها را از کار بیندازند؛ پس تعمیر فلت گوشی را به تعویق نیندازید.

فرض کنید نمایشگر را با موفقیت تعویض کرده‌اید. آن را از طریق یک کابل فلت به مادربرد متصل کرده‌اید و می‌خواهید دستگاه را دوباره وصل کنید. با این حال، اغلب در این نقطه است که کابل آسیب می‌بیند؛ زیرا هنگام ذخیره آن مکان اشتباهی را انتخاب می‌کنید و کابل می‌شکند یا در صورت بسته شدن دستگاه آسیب می‌بیند.

بنابراین اگر تجربه کافی در انجام چنین تعمیری ندارید، پارتاک سرویس توصیه می‌کند ابتدا از دستگاه باز شده عکس بگیرید تا بعد از تعویض، راهنمای ساده‌ای در مورد نحوه نگهداری مجدد کابل داشته باشید.

تعمیر فلت گوشی

کابل فلت ممکن است به دلیل فشار بیش از حد روی گوشی موبایل آسیب جدی ببیند

تعمیر فلت گوشی

در صورت خرابی فلت گوشی، باید هر چه سریع‌تر دست به تعمیر آن بزنید. تعمیر فلت موبایل نیازمند پشت سر گذاشتن مراحل مختلفی است که در ادامه آن‌ها را برای شما شرح خواهیم داد.

مرحله 1: تعمیر کابل فلت شکسته برای تجهیزات الکترونیکی

ابزار و لوازم مورد نیاز: خمیر لحیم کاری، قیچی، لحیم کاری، فتیله لحیم کاری، نوار پوششی، تیغه تک لبه، پیچ درایور با تیغه تخت

مرحله 2

در این مرحله از تعمیر فلت گوشی با قیچی قسمت پاره شده را به طور کامل از دو لبه مستقیم ببرید. اگر برش، طول بیش از حد را از بین می‌برد و شرایط را برای شما بسیار دشوار می‌کند، به همان اندازه صاف برش دهید یا پاره کنید.

مرحله 3

با تیغه یک لبه، قسمت بالایی کابل را جدا کنید و مس خالی را در معرض دید قرار دهید. مراقب باشید مس را جدا نکنید؛ زیرا ممکن است پاره شود، دقت کنید که این روندی کند است. سپس نیمه دوم کابل را به سمت پشت برگردانید و آن را جدا کنید تا مس خالی ظاهر شود. حدود 1/8 تا 3/16 اینچ تمام چیزی است که برای هر نیمه لازم است.

مرحله 4

در این مرحله از تعمیر فلت گوشی با دو طرف مسی به سمت بالا، یک لایه نازک از خمیر لحیم کاری را روی تمام مس‌های در معرض پخش کنید. نگران قرار دادن آن در قسمت‌های دیگر کابل نباشید. با استفاده از لحیم‌کاری خمیر را گرم کنید تا به قسمت مسی کابل بچسبد.

این کار را برای هر دو طرف انجام دهید. خمیر باقیمانده باید در این مرحله با یک حلال یا پاک‌کننده پاک شود. با لحیم‌کاری، یک فتیله روی مس لحیم شده قرار دهید و سطح لحیم اضافی را جدا کنید، پس از اتمام باید فقط یک لایه نازک داشته باشد.

مرحله 5

در این مرحله از تعمیر فلت گوشی با استفاده از نوار ماسک، ابتدا قسمت بالای فویل در معرض دید را محکم بچسبانید. آن‌ها سمت مسی را تا نیمه از لبه به سمت پایین به سمت نوار قرار می‌دهند تا جایی که ممکن است به اندازه 1/8 اینچ با هم همپوشانی داشته باشند. نوار ماسک را نیز بمالید.

برای نگه داشتن آن، مقدار کمی خمیر لحیم کاری را در محل اتصال دو قطعه بمالید. فویل بالایی را گرم کنید تا مقداری از خمیر لحیم کاری زیر دو لایه کشیده شود.

سپس در ادامه تعمیر فلت گوشی با استفاده از یک پیچ گوشتی یا تیغه صاف، لایه بالایی را پایین نگه دارید و در حالی که هویه لحیم کاری را بیرون می‌کشید، تیغه را در جای خود قرار ‌دهید تا لحیم 30 ثانیه خنک شود. اتصالات را بررسی کنید؛ اگر خوب است خمیر لحیم باقیمانده را پاک کنید.

اگر محل اتصال خوب به نظر نمی‌رسد دوباره گرم کنید و دو لایه را از هم جدا کنید و در صورت لزوم عمل را تکرار کنید. اگر مقدار لحیم کاری زیاد است، از فتیله لحیم استفاده کنید و اگر به اندازه کافی نیست، خمیر لحیم کاری بیشتری بمالید و محل اتصال را مانند قبل گرم کنید.

تعمیر فلت گوشی

تعمیر فلت موبایل با مجموعه پارتاک سرویس

 

نتیجه‌گیری

تعمیر فلت گوشی از جمله تخصص‌های پارتاک سرویس است. این قطعه نقش مهمی در تلفن‌های همراه ایفا می‌کند؛ بنابراین در صورت خرابی باید در اسرع وقت تعمیر شود. این قطعه برای اتصال مادربرد به صفحه نمایشگر ال سی دی استفاده می‌شود.

تعمير گلس گوشي به یکی از مشکلات رایجی تبدیل شده است که همه مردم با آن‌ مواجه می‌شوندتعمير گلس گوشي مشکلات زیادی را به همراه دارد که مهم‌ترین آن‌ از کار افتادن حسگر‌های گوشی است. به همین دلیل در صورتی که متقاضی با این مشکل روبه‌رو شود باید به سرعت تلفن همراه خود را به متخصصان فعال در زمینه تعمیرات گوشی نشان دهد. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است راه‌های تعمیر گلس گوشی را به طور کامل توضیح می‌دهد.

شکستگی گلس و ال سی دی گوشی

گلس بیرونی‌ترین بخش گوشی است که تا حد امکان از شکستگی و ضربه دیدن تعمیر گلس گوشی جلوگیری می‌کند. تعمیر ناشی از شکستن گلس گوشی هزینه زیادی را برای افراد به دنبال ندارد ولی اگر ضربه به حدی قوی باشد که برای ال سی دی گوشی مشکلاتی را ایجاد کند، هزینه‌های آن بیشتر خواهد شد.

تعمیر گلس گوشی که با مشکلاتی همچون عدم نمایش تصویر و غیره همراه است با ضربات سنگین، تماس با مایعات ممنوعه همچون الکل و بسیاری از موارد دیگر به وجود می‌آید. تعمیرات گلس گوشی هزینه‌های بیشتری را نسبت به ال سی دی به دنبال دارد، به همین دلیل قبل از افزایش مشکلات ناشی از آن باید برای این کار اقدام شود.

تعمير گلس گوشي

شکست گلس و ال سی دی گوشی

مشکلات ناشی از شکستگی ال سی دی گوشی

از آنجایی که عمده کار‌هایی که با موبایل انجام می‌شود به ال سی دی گوشی وابسته است، خرابی آن مشکلات زیادی را برای افراد به وجود خواهد آورد. در صورتی که تعمیر گلس گوشی و ال سی دی آن به موقع انجام نشود، مشکلات ناشی از آن افزایش یافته و به دیگر بخش‌های موبایل نیز آسیب وارد می‌کند. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است، مشکلاتی را که خرابی ال سی دی گوشی به وجود خواهد آورد، توضیح می‌دهد.

 • تایپ نادرست و سرعت کاهش تایپ
 • عملکرد ضعیف حسگر‌ها
 • هنگ کردن گوشی
 • توقف عملکرد حسگر‌ها در شرایط مختلف آب‌و‌هوایی

تعمير گلس گوشي

مشکلات ناشی از شکستگی ال سی دی گوشی

تعمیر گلس و ال سی دی گوشی

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم، تعمير گلس گوشي یکی از مهم‌ترین و اصلی‌‌ترین تجهیزات یک تلفن همراه به شمار می‌آيد. زمانی که گلس گوشی آسیب می‌بیند با هزینه‌ای بسیار مناسب قابل تعویض است ولی اگر آسیب وارد شده به موبایل به حدی زیاد باشد که علاوه بر گلس، ال سی دی گوشی نیز صدمه ببیند، هزینه‌های لازم برای تعمیر آن با توجه به نوع و مدل گوشی بیشتر خواهد بود.

همچنین باید به این نکته اشاره کرد که تعمیر گلس گوشی و ال سی دی آن در صورتی ممکن خواهد بود که حسگر‌های گوشی و عملکرد آن از کار نیفتاده باشد. به عبارتی اگر ضربه وارد شده به موبایل قابلیت‌های مختلف و حسگر‌های آن را از کار انداخته باشد، باید به طور کامل تعویض شود. تعمیر گلس گوشی بسیار حساس بوده و باید با دقت بالایی انجام شود. به طوری که متخصصان فعال در این زمینه از تجهیزات مختلفی که صفحه ال سی دی را کاملا صاف و مسطح بکند، استفاده می‌کنند. تعویض گلس گوشی و تعمیر ال سی دی آن شرایط خاصی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم.

تعمير گلس گوشي

تعمیر گلس و ال سی دی گوشی

شرایط تعمیر گلس و ال سی دی گوشی

بیشترین تعداد مشکلاتی که برای تلفن‌های همراه افراد پیش می‌آید، خرابی گلس و ال سی دی گوشی است که راهکار‌های بسیاری برای تعمیر دارد. با توجه به اینکه مدل‌های زیادی از تلفن همراه وجود دارند، هزینه تعویض و تعمیر گلس گوشی و ال سی دی آن‌ها متفاوت خواهد بود.

متخصصان برای تعویض و تعمیر گلس ال سی دی گوشی از تجهیزات عالی و مرغوبی همچون چسب OCA استفاده می‌کنند. البته این کار زمانی امکان پذیر است که فقط گلس ضربه دیده و هیچ آسیبی به لمس و تصویر موبایل وارد نشده باشد.

مزایای تعمیر گلس و ال سی دی گوشی

شاید برای شما نیز سوال پیش آمده است که چرا تعمیرکاران موبایل در هنگام تعمیر گلس گوشی و ال سی دی آن به طور کامل آن را تعویض نمی‌کنند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت با وجود دردسرهای کمتری که تعویض گلس و ال سی دی گوشی به همراه دارد ولی متخصصان به دلیل ارزشی که قطعات اولیه گوشی به خود اختصاص داده‌اند اقدام به تعمیر آن می‌کنند. مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است، مزایای تعمیر گلس و ال سی دی گوشی را توضیح می‌دهد.

 • یکی از مزایای تعمیر ال سی دی تلفن همراه به جای تعویض آن، ارزش بالای قطعه اولیه گوشی است. قطعه‌هایی که برای اولین بار توسط شرکت سازنده در موبایل تعبیه می‌شوند، ارزش بالایی دارند.
 • هزینه تعمیر گلس گوشی بسیار کمتر از هزینه‌های تعویض آن است.
 • کیفیت گلس و ال سی دی گوشی تعمیری بسیار بیشتر از به کار بردن قطعات نو در آن است.
 • افت قیمت گوشی در هنگام تعمیر قطعات آن همچون گلس ال سی دی بسیار کمتر از تعویض قطعات آن است.
 • ایمنی گوشی در هنگام تعمیر قطعات به جای تعویض آن‌ها بیشتر است که این موضوع یک مزیت مهم به شمار می‌آید.

تعمير گلس گوشي

مزایای تعمیر گلس و ال سی دی گوشی

کلام آخر

تعمير گلس گوشي آن از اهمیت زیادی میان قطعات موبایل برخوردار هستند به طوری که هر گونه آسیب و صدمه‌ای به آن مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد. مشکلات ناشی از تعمير گلس گوشي که باعث از کار افتادن دیگر قسمت‌های موبایل نیز می‌شود به همین دلیل باید با سرعت بالایی نسبت به تعمیر آن اقدام شود. تعمیر گلس گوشی موبایل نسبت به تعویض آن هزینه‌های کمتری را به دنبال دارد.

همچنین قطعات اولیه‌ای که شرکت‌ها از آن برای تولید موبایل استفاده می‌کنند از ارزش بیشتری برخوردار هستند. به همین دلیل تعمیرکاران فعال در این زمینه در اکثر مواقع به جای تعویض ال سی دی آن را تعمیر می‌کنند. مرکز خدمات پارتاک سرویس یکی از بهترین مراکز برای تهیه ابزار لازم در راستای تعمیر ال سی دی موبایل، تاچ، تعمیر گلس گوشی و بسیاری از خدمات دیگر است. متقاضیان با مراجعه به وبسایت این مجموعه می‌توانند قطعات گوشی مورد نیاز خود را با کمترین هزینه و با سرعت بالایی سفارش دهند.

 تعمیرگاه گوشی مکانی مناسب برای تعمیر موبایل آسیب دیده است. هر نوع گوشی اعم از آیفون، سامسونگ، ال‌جی، اچ‌تی‌سی، موتورولا، بلک‌بری، نوکیا، سونی یا هر دستگاه دیگر را می‌توانید به تعمیرگاه بسپارید. اگر گوشی‌تان دچار مشکلاتی از قبیل شکستگی صفحه نمایش یا تاچ، شارژ نشدن باتری گوشی، ترک بدنه و غیره شد، به جای تعویض به مراکز تعمیر تلفن همراه مراجعه کنید.

حواستان باشد که قطعات اصل را در هنگام تعویض قطعه بکار ببرید. متخصص تعمیر تلفن همراه فردی است که دانش و تجربه عملی دارد و می‌تواند این کار را به نحو احسن انجام دهد. شما می‌توانید با مراجعه به مرکز خدمات پارتاک سرویس به تعمیر گوشی خود بپردازید.

تعمیرگاه گوشی

نیاز به تعمیر گوشی هوشمند خراب

مشکلات عمده برای تعمیر تلفن‌های همراه

 • روشن نشدن گوشی

شارژر دیگری را امتحان کنید تا ببینید وضعیت شارژ گوشی به چه صورتی است. دستگاه را به شارژر وصل کنید و سعی در روشن کردن گوشی داشته باشید. اگر تلفن روشن می‌شود، اما بدون اتصال به برق روشن نمی‌ماند، گوشی مشکل سخت افزاری دارد. اگر با استفاده از شارژرهای مختلف دستگاه روشن نشود، به احتمال زیاد باتری شارژ نمی‌شود و باید به مرکز تعمیرات گوشی پارتاک سرویس مراجعه کنید.

 • عمر کم باتری گوشی

یکی از رایج‌ترین دلایل مشکلات باتری، برنامه‌هایی است که در پس زمینه اجرا می‌شوند. به تنظیمات گوشی بروید و برنامه‌هایی را که نیازی به اجرا در پس زمینه ندارید، خاموش کنید. روشنایی نمایشگر را کاهش دهید یا از تنظیم روشنایی خودکار استفاده نمایید.

وقتی از دستگاه خود برای دسترسی به داده‌ها استفاده می‌کنید، اتصال Wi-Fi انرژی کمتری نسبت به داده‌ها مصرف می‌کند؛ بنابراین Wi-Fi خود را همیشه روشن نگه دارید. مکان‌یابی را برای هر برنامه‌ای که در حال اجراست خاموش کنید.

اگر این نکات را امتحان کرده‌اید و همچنان مشکل باتری دارید، لطفاً برای تشخیص مشکل به یکی از مراکز تعمیرگاه گوشی مراجعه کنید.

 • صفحه نمایش ترک خورده

صفحه نمایش‌های ترک خورده نیاز به تعمیر در تعمیرگاه گوشی دارند. از قطعات اصل به طور مستقیم برای تعمیر صفحه نمایش‌های ترک خورده و بسیاری از مشکلات دیگر استفاده کنید.

تعمیرگاه گوشی

تعمیر صفحه نمایش ترک خورده گوشی

تعمیر نرم‌افزاری موبایل

تلفن‌های همراه بخش جدایی‌ناپذیری از سبک زندگی مدرن هستند. به عبارت دیگر در حال حاضر افرادی که می‌خواهند بدون تلفن همراه در جامعه امروزی حضور داشته باشند، آسیب‌های زیادی خواهند دید؛ زیرا نیازهای عصر جدید و انسان امروزی بیشتر از ارتباط گرفتن و مکالمه تلفنی به موبایل احتیاج دارد. اما این دستگاه‌ها همیشه مستعد خرابی هستند و از این حیث تعمیر نرم‌افزاری موبایل در تعمیرگاه گوشی یکی از بهترین روش‌ها در این حالت است.

موبایل‌ها همیشه انواع و اقسام مشکلات نرم افزاری را دارند، بعضی از آن آسیب‌ها به آسانی و در زمان کوتاهی حل می‌شود، اما بعضی ایرادات نرم افزاری نیاز به زمان و کار بیشتری دارند. حتی برخی از این اشکالات شناسایی نمی‌شوند و قابل رفع نیستند.

مشکلات در نصب و راه‌اندازی نرم افزار، خرابی و هنگ کردن، به روز نبودن سیستم عامل، درست کار نکردن رابط کاربری، دانلود نشدن فایل‌ها، عدم اتصال تلفن همراه‌ به اینترنت، خاموش شدن یا ریست ناگهانی گوشی و غیره از انواع مشکلاتی است که افراد در بخش نرم‌افزاری تلفن همراه خود با آن مواجه هستند.

تعمیر سخت‌افزاری موبایل در تعمیرگاه گوشی

‌عدم اطلاع از نحوه صحیح استفاده از تلفن همراه دلیل اصلی خرابی‌ها وآسیب‌هایی است که به آن وارد می‌شود. دانلود انواع برنامه‌ها بدون اطلاع از درست و مضر نبودن آن‌ها، می‌تواند پای بدافزارها را به گوشی‌تان باز کند و سبب شروع بسیاری از مشکلات نرم‌افزاری در تلفن‌ همراه شما ‌شود.

یک دستگاه موبایل دارای اجزاهای مختلف سخت افزاری است که می‌تواند به صورت جداگانه آسیب ببیند. در بسیاری از موارد، آسیب رساندن به سخت‌افزار و مراجعه به تعمیرگاه گوشی می‌تواند هزینه بسیار بیشتری برای شما داشته باشد. پس برای محافظت از تلفن همراه خود به خصوص اگر گران است، دانش لازم را داشته باشید و آن‌ را بکار ببرید.

تعمیرگاه گوشی

تعمیر سخت‌افزاری موبایل

بیشترین مشکلاتی که در سخت‌افزار موبایل رخ می‌دهد، به موارد زیر مربوط می‌شود

بیشتر مشکلات سخت‌‌افزاری مربوط به تعمیر و تعویض صفحه حسگر، ال‌سی‌دی، گلس، بلندگو، میکروفون، قاب، بدنه و باتری است. برخی اوقات می‌توان یک مشکل را با یک روش‌ آسان حل کرد، اما همچنان به تخصص نیاز است. همانطور که مطلعید قطعات موبایل بسیار کوچک هستند، کارکردن و قرار دادن آن‌ها در مکانی مناسب نیاز به حساسیت و دقت بالایی دارد؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود موبایلتان را خودتان تعمیر نکنید و از تعمیرگاه گوشی مورد اعتماد خود بخواهید که این کار را انجام دهند.

علاوه بر این، گاهی اوقات کارهای سخت‌تری مانند تعویض یا تعمیر مدار، برد، خازن، دوربین و لنز برای تعمیر سخت‌افزار موبایل مورد نیاز است. این اقدامات نیز نیاز به مهارت دارد. به طور کلی می‌گویند که دانش سخت‌افزاری موبایل برای یک تعمیرکار سخت‌افزار موبایل ضروری است؛ زیرا گوشی هوشمند مانند یک کامپیوتر برای مردم کار می‌کند و کارآمد است.

چرا تعمیرات موبایل را باید به یک مرکز تخصصی سپرد؟

فرض کنید تلفن همراه شما پس از مدتی خراب می‌شود یا در اثر ضربه‌ای آسیب می‌بیند. گوشی خرابتان ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در برخی از کارها و فعالیت‌های روزانه شما شود که به تلفن همراه نیاز دارد، اما اگر جدیدا این موبایل را خریده باشید، دچار ناامیدی و ناراحتی خواهید شد. در این مواقع می‌خواهید یک تکنسین متخصص و حرفه‌ای در حوزه تعمیرات موبایل پیدا کنید. اما مشکل زمانی به وجود می‌آید که انتخاب مناسبی نکرده باشید و تعمیرگاه گوشی خود را به کسانی واگذار کنید که ادعاهای دروغین داشته باشند. در این صورت عواقب بد این اتفاق بر عهده شما خواهد بود.

اما اگر بدانید مرکز خدمات پارتاک سرویس با افراد متخصص در محیطی مجهز به بهترین تجهیزات و لوازم تعمیرات موبایل ایجاد شده، خیالتان از جانب تعمیر گوشی راحت می‌شود. تعمیرگاه گوشی یک کار کاملا حرفه‌ای است که نیاز به تجربه در کنار دانش کافی دارد که در هیچ کتاب تعمیر موبایل یافت نمی‌شود. سال‌ها کار در این حوزه لازم است. همچنین داشتن لوازم مدرن بسیار مهم و ضروری است؛ پس فریب افرادی را که ادعاهای دروغین می‌کنند نخورید و در اسرع وقت تعمیر موبایل خود را به یک مرکز معتبر بسپارید.

تعمیرگاه گوشی

مرکز سرویس خدمات تعمیر پارتاک سرویس

نتیجه‌گیری

تعمیر تلفن همراه نیاز به متخصصی دارد که دارای دانش و مهارت لازم باشد. پس اگر مشکلات خاصی به ویژه مشکلات سخت‌افزاری برای گوشی‌تان اتفاق افتاد، حتما به تعمیرگاه گوشی مراجعه کنید. هیچگاه خودتان دست بکار نشده و همیشه از گوشی خود مراقب کنید و از نحوه نگهداری و کار با آن مطلع شوید. با مراجعه به مرکز خدمات پارتاک سرویس می‌توانید گوشی آسیب دیده خود را به آن‌ها بسپارید و از خدمات متخصصین موبایل بهره‌مند شوید.

تعمير گوشي شكسته یکی از رایج‌ترین مشکلات است، شکستگی بخش‌های مختلف آن مانند تاچ ال سی دی است.

تاچ ال سی دی گوشی یکی از اصلی‌ترین بخش‌هایی است که به سرعت و با کوچک‌ترین ضربه‌ای دچار شکستگی می‌شود، به همین دلیل باید توسط ابزاری همچون گلس محافظت شود.

با این حال برخی از ضرباتی که به گوشی وارد می‌شود شکستگی گوشی و آسیب رساندن به ال سی دی را به دنبال دارند.

در چنین مواقعی متقاضی باید با سرعت بالایی نسبت به تعمیر تلفن همراه خود اقدام کند زیرا به دیگر بخش‌های تلفن نیز آسیب وارد می‌کند.

این بخش از مقاله تمام مطالبی را که درباره تعمیر گوشی شکسته باید بدانید به طور کامل توضیح می‌دهد.

تعمير گوشي شكسته

تعمیر شکستگی گوشی

تعمیر تاچ  ال سی دی شکسته

ال سی دی یکی از اصلی‌ترین بخش‌های تلفن همراه است زیرا با خرابی آن هیچ تصویری بر روی صفحه نمایش داده نمی‌شود.

همچنین خرابی ال سی دی گوشی و شکستگی آن بسیاری از قابلیت‌های آن را از بین می‌برد به همین دلیل باید با سرعت بالایی نسبت به تعمیر آن اقدام کرد. هزینه‌های مربوط به تعمیر گوشی شکسته با توجه به نوع و مدل آن متفاوت است.

یکی از نکات مهمی که متقاضیان برای تعمير گوشي شكسته باید به آن دقت کنند کیفیت بالای دستگاه بعد از تعمیر آن است.

به عبارتی تعمیرکاران گوشی تا حد امکان تلاش می‌کنند تا قبل از تعویض قطعاتی همچون ال سی دی نسبت به تعمیر آن اقدام کنند.

زیرا قطعات اورجینالی که توسط شرکت‌های تولید کننده برای ساخت یک موبایل استفاده می‌شوند، بسیار با ارزش بوده و کیفیت بی‌نظیری نسبت به نوع فیک آن دارند.

تعمير گوشي شكسته

تعمیر تاچ ال سی دی شکسته

نحوه تشخیص شکستگی تاچ ال سی دی گوشی

شاید شما نیز مانند بسیاری از افراد دیگر تفاوت بین تاچ و ال سی دی را به درستی نمی‌دانید. در واقع خرابی ال سی دی زمانی رخ می‌دهد که موبایل تصاویر را به خوبی نشان ندهد ولی خرابی تاچ تنها منجر به کار نکردن لمس گوشی می‌شود.

شکستگی گوشی به وسیله برخورد آن با اجسام، ضربه و بسیاری از موارد دیگر پیش می‌آید که برای تشخیص این مشکل باید موارد مختلفی را بررسی کرد.

یکی از مواردی که به کمک آن می‌توان شکستگی و خرابی ال سی دی گوشی را تشخیص داد نمایش ندادن تصاویر و سیاه بودن تصویر زمینه است.

همچنین شکستگی ال سی دی گوشی می‌تواند به صورتی رخ بدهد که دستگاه روشن باشد ولی بر روی آن خطوط بسیار ریز و لکه‌‌های تیره‌ای ظاهر شود.

شکستگی صفحه نمایش باعث می‌شود که رنگ‌های صفحه نمایش از حالت طبیعی خارج شده و به صورت غیر نرمال در بیایند. در صورتی که موارد مشابه برای گوشی رخ بدهد فرد باید با سرعت بالایی نسبت به تعمير گوشي شكسته اقدام کند.

تعمير گوشي شكسته

نحوه تشخیص شکستگی تاچ ال سی دی گوشی

هزینه تعمیر گوشی شکسته

هزینه تعمیر موبایل شکسته با توجه به عوامل مختلف همچون نوع و مدت دستگاه متفاوت خواهد بود. با این حال متقاضیان برای تعمیر گوشی‌های موبایل آسیب دیده مانند شکستگی ال سی دی گوشی باید از قطعات اورجینال استفاده کنند.

تعمیر گوشی توسط تعمیرکاران حرفه‌ای نیز یکی دیگر از موارد بسیار مهم برای تعمیر گوشی به حساب می‌آيد. موارد بررسی شده در ادامه تمام عوامل تاثیر گذار در هزینه تعمیرات گوشی‌های شکسته را توضیح می‌دهد.

یکی از موارد تاثیرگذار در هزینه‌های تعمیر گوشی شکسته نوع و مدل گوشی است. هر چه مدل گوشی جدیدتر و از برند‌های معتبرتری باشد هزینه‌های لازم برای تعمیر شکستگی گوشی افزایش خواهد یافت.

نوع قطعاتی که برای تعمیر گوشی‌های شکسته به کار می‌رود چیست؟

از دیگر عوامل تاثیرگذار در هزینه‌های تمام شده آن است. به عبارتی تمام قطعات موبایل موجود در بازار دارای دو نوع اصل و فیک هستند که نوع اصل آن تنها در شرکت‌های ویژه همچون مرکز خدمات پارتاک سرویسموجود است.

در صورتی که متقاضی از قطعات اصل و اورجینال برای تعمير گوشي شكسته خود استفاده کند، کیفیت کار نهایی مشابه با نوع اولیه آن خواهد بود.

از آنجایی که برخی قطعات گوشی مانند ال سی دی برخی شرکت‌ها در کشور موجود نیستند، هر موردی که از این محصولات در کشور موجود شود قیمت نجومی خواهد داشت.

همچنین قیمت قطعات گوشی که توسط برخی کشور‌ها تولید می‌شوند به دلیل تحریمات خارجی در داخل کشور به شدت بالا و نجومی است که هزینه تعمیر گوشی شکسته را افزایش خواهد داد.

برخورداری گوشی از گارانتی و ارائه خدمات پس از فروش به مشتری در قیمت تعمیر آن تاثیر خواهند گذاشت.

به همین دلیل متقاضیان در هنگام خرید یک محصول باید به گارانتی آن توجه بسیار زیادی داشته باشند در غیر این صورت تمام مسئولیت‌های ناشی از خرابی آن بر عهده متقاضی خواهد بود.

تخصصی بودن مراکزی که در حوزه تعمیرات موبایل فعال هستند تاثیر اندکی بر روی هزینه‌ تعمیرات گوشی شکسته دارند.

به عبارتی متخصصان ماهر که در زمینه تعمیرات گوشی فعالیت می‌کنند، به حدی در کار خود متبحر هستند که گوشی‌های تعمیر شده توسط آن‌ها به هیچ عنوان قابل شناسایی نخواهد بود.

تعمير گوشي شكسته

هزینه تعمیر گوشی شکسته

کلام آخر

با توجه به مطالبی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، ال س دی گوشی یکی از مهم‌ترین قطعات به کار برده شده در آن است که به طور کلی امکانات مختلف آن را از کار می‌اندازد.

در واقع اولین مشکلی که با ضربه به گوشی برای آن پیش می‌آید در اکثر اوقات شکستگی تاچ ال سی دی است.

کسانی که موبایلشان به وسیله ضربه دچار شکستگی می‌شود از طریق مواردی همچون نمایش تصاویر به صورت باکیفیت، کار کردن تاچ دستگاه، عدم رنگ پریدگی تصویر زمینه و غیره می‌توانند از سالم بودن ال سی دی اطمینان حاصل کنند.

تعمیر گوشی شکسته و ال سی دی آن با توجه به انواع و مدل دستگاه، برخورداری یا عدم برخورداری از گارانتی، کیفیت و اصل بودن قطعات به کار برده شده، تمیزی کار و بسیاری از موارد دیگر متغیر است.

با این حال اگر متقاضی قطعات مورد نیاز خود را از مرکز خدمات پارتاک سرویس تهیه کند علاوه بر هزینه‌ بسیار کم با سرعت بالایی آن‌ها را دریافت خواهد کرد.

در صورتی که متقاضیان قصد تهیه قطعات مختلف گوشی، تجهیزات لازم برای تعمیر آن و بسیاری از موارد دیگر را دارند، مرکز خدمات پارتاک سرویس گزینه مناسبی برای آن‌ها به حساب می‌آید.

تحول زندگی روزمره در سال‌های اخیر و احتیاج افراد به مراجعه و رفت و آمد کمتر و صرفه‌جویی در زمان، نیاز به دریافت خدمات در منزل را افزایش داده و این کار به بهبود کیفیت زندگی نیز کمک کرده است. از کار افتادن یا آسیب دیدن گوشی‌های تلفن همراه موضوع رایجی است که می‌تواند برای هر یک از ما اتفاق بیفتد. تعمیر موبایل با پیک ایده‌ای راهگشا و بهینه شده برای هر چه سریع‌تر گذشتن از این مشکل است.

مرکز خدمات پارتاک سرویس با ایده تعمیرات موبایل در محل، آماده ارائه خدمات به شهروندان عزیز می‌باشد. با شروع پاندمی ویروس کرونا، سرویس‌های خدمات رسانی در تلاش هستند تا خدمات خود را در دسترس قرار داده و از خروج افراد از خانه جلوگیری کنند. ما نیز آماده ارائه خدمت تعمیرات موبایل با پیک بوده و تعمیر به موقع تلفن همراه شما را تضمین می‌کنیم.

تعمیر موبایل با پیک

با گسترش تکنولوژی موبایل، تعمیر و ترمیم قطعات آسیب دیده آن تبدیل به حرفه‌ای کاملا تخصصی شده است.

مراحل پیگیری تعمیر موبایل با پیک

زمانی که حادثه‌ای برای دستگاه تلفن همراه رخ می‌دهد، شاید احساس کنید که بهتر است پیش از اقدام برای تعمیر، در مورد قیمت‌ها و مدت زمان به طول انجامیدن آن، اطلاعاتی به دست آورید. شما می‌توانید با یک تماس ساده با مرکز خدمات پارتاک سرویس در مورد بخش آسیب دیده گزارش داده و به طور میانگین هزینه‌ای که ممکن است بابت تعمیر یا تعویض قطعه ایجاد شود را به دست آورید.

سپس با توجه به شرایط موجود، در مورد تحویل دادن دستگاه خود به این مرکز تصمیم‌گیری کنید. ما با عنوان خدمات تعمیر موبایل با پیک به درب منزل شما آمده و دستگاه را تحویل خواهیم گرفت و پس از تعمیر، مجددا به همین طریق، تلفن همراه را به دست شما خواهیم رساند.

تعمیر موبایل با پیک

شکستن ال‌سی‌دی از رایج‌ترین مشکلاتی است که کاربران موبایل ممکن است آن را تجربه کنند.

 

شکستن ال‌سی‌دی، یک مشکل بسیار رایج

حتی اگر این اتفاق برای خودمان نیفتاده باشد، موبایل‌هایی با ال‌سی‌دی شکسته را در دست دیگران دیده‌ایم.

ضرباتی که به ال‌سی‌دی وارد می‌شود، در برخی موارد می‌تواند عملکرد نمایشگر را تحت تاثیر قرار داده و کار کردن با آن را دشوار یا غیرممکن کند. در برخی موارد آسیب به نحوی است که تعویض صفحه نمایشگر اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

هزینه تمام شده برای تعمیر یا تعویض صفحه نمایشگر موبایل بسته به نوع گوشی می‌تواند متفاوت باشد و اخلاقیات ایجاب می‌کند تا تعمیرکننده بهترین و منصفانه‌ترین قیمت را در اختیار شما قرار دهد.

شما می‌توانید با خدمات تعمیر موبایل با پیک نسبت به ترمیم ال‌سی‌دی آسیب دیده خود اقدام کنید.

تعمیر موبایل با پیک

تعمیر هر موبایل با توجه به تکنولوژی و شرکت سازنده آن، نیازمند داشتن دانش و مهارت و ابزارهای به‌خصوصی خواهد بود.

نشانه‌های سوختن ال‌سی‌دی

سوختن ال‌سی‌دی می‌تواند هم در اثر ضربة خارجی و هم به خاطر مشکلات نرم افزاری یا فرسوده شدن سخت افزار موبایل رخ دهد. اگر صفحه موبایل را کاملا خاموش و تاریک می‌بینید، می‌تواند به این معنی باشد که نمایشگر سوخته است.

در این مواقع می‌توان با درصد بالایی اطمینان پیدا کرد که زمان تعویض ال‌سی‌دی رسیده و بهتر است از یک قطعه با کیفیت و اورجینال برای پشت سر گذاشتن این روند استفاده شود.

مرکز خدمات پارتاک سرویس با ارائه خدمات تعمیرات موبایل در محل می‌تواند در این زمینه پاسخگوی سوالات شما باشد.

تعمیر موبایل با پیک

باز کردن قطعات موبایل در صورتی که با دقت و به کمک ابزارهای مناسب صورت نگیرد، موارد می‌تواند موجب آسیب دیدن دیگر قطعات شود.

 

مشکلاتی که ممکن است متوجه دوربین موبایل شود

امروزه دوربین‌ها جزو جدانشدنی دستگاه‌های موبایل هستند و چنانچه این بخش آسیبی ببیند، دستگاه بخش عمده‌ای از کارایی خود را در دست مصرف کننده از دست می‌دهد.

برای اینکه در مورد نحوة تعمیر دوربین مطلع شوید، باید به فرایند آسیب دیدن دوربین توجه کنید.

اگر این اتفاق بدون برخورد ضربه و صرفا به علت فشار نرم افزاری ایجاد شود، صرفا با پاک‌سازی داده‌های اضافی دستگاه یا خارج کردن باتری و راه اندازی مجدد ممکن است مشکل برطرف شود.

در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات گوشی می‌توانید از خدمات تعمیر موبایل با پیک استفاده کنید.

مشکلات دیگری که ممکن است متوجه دوربین گوشی‌های تلفن همراه شود، می‌تواند مربوط به تار شدن دید یا پدیدار شدن لکه بر صفحة تصویربرداری باشد.

گاها دوربین در حین فیلم‌برداری دیگر صدایی را ضبط نمی‌کند یا ممکن است فرایند ضبط صدا پس از چند دقیقه متوقف شود. همة این نشانه‌ها به وجود مشکل در آناتومی دوربین اشاره دارد.

تعمیر موبایل با پیک

افرادی که در زمینه تعمیرات موبایل فعالیت دارند، با توجه به شرکت سازنده و قطعات خاص آن شرکت مورد آموزش قرار می‌گیرند.

سقوط ناخواسته دستگاه موبایل در آب

هنوز بسیاری از نسل‌های جدید تلفن همراه در مقابل رطوبت یا جریان مستقیم آب حساس هستند و این موضوع مسئولیت‌های ما را در حین استفاده از این محصول افزایش می‌دهد.

حال اگر به طور ناخواسته گوشی تلفن شما آسیب دید و رطوبت به درون آن نفوذ کرد، ابتدا آن را خاموش کرده و باتری را خارج کنید.

بسیاری از افراد توصیه می‌کنند که دستگاه را در یک کیسة برنج قرار دهید اما این کار چه فایده‌ای دارد؟ این کار باعث می‌شود تا به‌تدریج رطوبت درونی موبایل کشیده شده و از ادامة فرایند آسیب دیدن قطعات جلوگیری شود.

پیش از این کار می‌توانید دستگاه را با حوله خشک کرده و در معرض باد پنکه نیز قرار دهید.

مدت زمان قرار دادن گوشی در توده برنج هم می‌تواند تا چند روز ادامه پیدا کند.

به هر صورت اگر ریسک نجات تلفن همراه برای شما بالا است، پس حتما با مرکز خدمات پارتاک سرویس تماس گرفته و از نظر مشاوران و افراد متخصص بهره بگیرید. ما می‌توانیم این خدمات را در قالب تعمیر موبایل با پیک به شما ارائه دهیم.

تعویض قاب موبایل در مورد کدام نوع از گوشی‌ها دشوارتر است؟

برخی از دستگاه‌های تلفن همراه را نمی‌توان به سادگی بازگشایی و در مورد تعویض قاب اقدام کرد. بخصوص زمانی که امکان آسیب دیدن مانیتور یا قطعات دیگر موبایل در میان باشد.

در این موارد شما نمی‌توانید به تنهایی قاب را باز کرده و ببینید که چه اتفاقی رخ داده است.

افرادی که در زمینه تعمیر موبایل آموزش‌دیده‌اند، با دقت بالایی در مورد باز کردن این نوع از دستگاه‌های موبایل اقدام می‌کنند.

در واقع این نوع خاص از دستگاه‌ها به لحاظ تعویض بدنه حساسیت بالایی دارند و این احتیاط حتی از جانب تعمیرکار نیز لازم است در نظر گرفته شود.

در صورت نیاز به ترمیم یا تعویض قاب گوشی می‌توانید از خدمات تعمیر موبایل با پیک استفاده کنید.

تعمیر موبایل با پیک

در برخی مدل‌های گوشی تلفن همراه، امکان تعویض قاب موبایل توسط کاربر وجود نداشته و بازکردن غیر استاندارد دستگاه می‌تواند به ال‌سی‌دی آسیب وارد کند

 

 

مراقب برنامه‌هایی که بر روی گوشی تلفن همراه خود نصب می‌کنید باشید

عمده مشکلاتی که می‌تواند نرم افزار تلفن همراه را دچار آسیب کرده و یا از کار بیندازد، ویروس‌هایی است که از طریق نصب آپ‌های مشکوک به گوشی انتقال پیدا می‌کنند.

یک گوشی تلفن همراه در صورتی که با شبکه اینترنت ارتباطی نداشته باشد، به سختی ممکن است مورد حمله قرار بگیرد پس توجه کنید که داده‌های دریافتی شما از اینترنت بیش ازآنچه فکر می‌کنید می‌تواند حساسیت برانگیز باشد.

ما هر روز مقدار زیادی داده توسط شبکة اینترنت دریافت می‌کنیم یا ترغیب به نصب و استفاده از سایت‌هایی می‌شویم که ماهیت سازنده یا میزان دانش نرم افزاری این افراد برای ما مشخص نیست.

اگر شما یک داده آلوده را دریافت کنید، باید منتظر تغییر در روند فعالیت تلفن همراه باشید؛ چراکه اساس کار ویروس‌ها ایجاد اختلال در سیستم است.

بهترین پیشگیری عدم استفاده از برنامه‌ها و سایت‌های مشکوک و توجه به ورودی‌های تلفن همراه می‌باشد. هر دستگاه تلفن همراه نیز با توجه به تکنولوژی به کار رفته و شرکت سازنده، ممکن است به نسبت متفاوتی به حملات مقاومت نشان دهد.

در صورت بروز مشکل در سیستم نرم افزاری گوشی می‌توانید از خدمات تعمیر موبایل با پیک از مرکز پارتاک سرویس استفاده کنید.

 

 نتیجه‌گیری

مرکز خدمات پارتاک سرویس برای بهینه سازی و راحت شدن کار افرادی که به خدمات تعمیرات موبایل با پیک نیاز دارند، اقدام به اجرای این ایده هوشمندانه کرده است. این فرایند می‌تواند به لحاظ اقتصادی برای افرادی که فرصت یا توانایی انتقال دادن دستگاه را به مرکز ندارند مفید واقع شود.

به علاوه ما در مورد بهترین شیوه تعمیر و تامین مناسب‌ترین قطعات مشاوره داده و تضمین می‌کنیم که بهترین تکنسین‌ها در مورد تعمیر تلفن همراه شما اقدام خواهند کرد. تعمیر موبایل با پیک یک ایده بهینه شده در جهت صرفه جویی در هزینه‌ها و وقت شهروندان می‌باشد.

تعمیر حسگر گوشی هوشمند چگونه است؟

تلفن‌های هوشمند شما شامل قطعات زیادی هستند که به‌صورت هماهنگ کار می‌کنند تا تجربه‌ای آسان را به شما ارائه دهند. حسگرها به ساده‌سازی بسیاری از روش‌های استفاده از تلفن‌هایمان کمک می‌کنند و شما فقط زمانی آن قابلیت‌ها را تشخیص می‌دهید که خراب شود. حال باید به تعمیر حسگر گوشی  روی برد.

حسگر اثر انگشت، یکی از پرکاربردترین روش‌های امنیتی درگوشی‌های هوشمند اندروید یا iOS بوده است. این حسگرها یک‌لایه امنیتی اضافی به تلفن شما اضافه می‌کند و باز کردن قفل تلفن شما را بسیار آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند.

بااین‌حال، وقتی خطای «اثر حسگر انگشت کار نمی‌کند» ظاهر می‌شود، این موضوع برای شما دلخراش خواهد بود. گاهی تلفن آن را تشخیص نمی‌دهد یا زمان بیشتری برای پاسخ‌دهی طول می‌کشد و غیره. این مقاله شما را در مورد دلایل کار نکردن و تعمیر حسگر گوشی راهنمایی می‌کند و راه‌هایی برای رفع آن بدون نیاز به مراجعه به مرکز تعمیرات را به شما نشان می‌دهد.

 تعمیر حسگر گوشی

حسگر اثر انگشت کار با گوشی را آسان می‌کند

راه‌هایی برای رفع خطای حسگر اثر انگشت

ماژول اثر انگشت را تمیز کنید.

درست مانند داشتن انگشت تمیز برای تعمیر حسگر گوشی، ماژول اثر انگشت نیز باید تمیز باشد. به‌خصوص اگر از مرطوب‌کننده استفاده کرده باشید، ماژول مایع را از انگشتان شما جمع می‌کند و باعث می‌شود سنسور به‌درستی انگشتان شما را نخواند. برای رفع این مشکل، اگر کثیفی به ماژول چسبیده است، به‌آرامی آن را با دستمال مرطوب یا یک‌پارچه مرطوب خیس شده با الکل تمیز کنید. ماژول را با اجسام سخت و تیز خراش ندهید تا آسیب دائمی به آن وارد نشود.

ماژول اثر انگشت باید به‌درستی متصل باشد

اگر از تلفنی با اثر انگشت فیزیکی یا شناسه لمسی استفاده می‌کنید، بررسی کنید که آیا ماژول به‌خوبی متصل است یا خیر. در اکثر گوشی‌های اندرویدی، این ماژول به‌اندازه پنل پشتی سخت است؛ بنابراین اگر ماژول اثر انگشت شما قابل کلیک یا تکان است، باید دراسرع‌وقت به مرکز تعمیرات مراجعه کنید.

دستگاه خود را مجدداً راه‌اندازی کنید

بعد از اینکه مشکل کثیف بودن انگشت یا ماژول را رد کردید، باید گوشی خود را ری استارت کنید. اگر مشکل «اثر انگشت اندروید کار نمی‌کند» مربوط به نرم‌افزار باشد، مطمئناً به شما کمک می‌کند؛ به‌ویژه زمانی که گوشی خود را برای مدتی راه‌اندازی مجدد نکرده‌اید.

نرم‌افزار خود را به‌روز کنید

یکی دیگر از مشکلات مربوط به نرم‌افزار که ممکن است باعث مشکل «کار نکردن حسگر اثر انگشت » شود و به تعمیر حسگر گوشی بیانجامد، اشکال نرم‌افزاری است. بررسی کنید که آیا به‌روزرسانی معلقی در دستگاه خود دارید و آن را نصب کنید. همچنین، اگر مشکل پس از نصب به‌روز رسانی سیستم شروع شد، ممکن است منتظر به‌روزرسانی بعدی باشید تا مشکل برطرف شود یا به به‌روزرسانی قبلی برگردید.

حافظه پنهان سیستم را پاک کنید

اگر حسگر اثر انگشت شما هنوز کار نمی‌کند، ممکن است لازم باشد حافظه پنهان سیستم تلفن خود را پاک کنید. به‌طورمعمول، این هیچ آسیبی به گوشی شما وارد نمی‌کند. فقط داده‌های ذخیره شده که اغلب توسط برنامه‌ها و سیستم قابل‌دسترسی هستند را پاک می‌کند.

ابتدا دستگاه خود را خاموش کنید

با فشار دادن هم‌زمان دکمه افزایش صدا و پاور به حالت بازیابی تلفن همراه متصل شوید. (این حالت بسته به تلفنی که استفاده می‌کنید متفاوت است).

 تعمیر حسگر گوشی

حسگر اثر انگشت درگوشی‌های مختلف مکان متفاوتی دارد.

مشکلات سخت‌افزاری در تعمیر حسگر گوشی

راه‌حل‌هایی که تا کنون گفتیم همگی مشکل نرم‌افزاری بودند. حالا اگر مشکل از سخت‌افزار باشد چگونه متوجه شویم؟ اگر تلفن همراه شما ضربه خورده باشد ممکن است آسیب ببیند و باعث بروز همچنین مشکلی شود که این نوع مشکل سخت‌افزاری محسوب می‌شود. حال اگر مطمئن شدید که مشکل سخت‌افزاری است حتماً برای تعمیر حسگر گوشی، گوشی خود را به تعمیرگاه ببرید یا اگر خودتان می‌خواهید تعمیر کنید با دقت مطالب زیر را مطالعه کنید.

1) به در پشتی گوشی گرما دهید تا چسب آن آزاد شود و درب پشتی گوشی را بردارید.

2) یک کاپ مکش را روی لبه پایینی گرم شده درب پشتی قرار دهید.

3) چسب را در امتداد لبه پایینی گوشی و گوشه سمت راست برش دهید.

4) به چهار جهت درب پشتی گوشی گرما دهید و مراحل بالا را تکرار کنید.

5) برای جلوگیری از بسته‌شدن مجدد چسب، در هر لبه یک مانع بگذارید.

6) هنگامی‌که اطراف گوشی را برش دادید، لبه قاب پشتی را با دقت بالا ببرید.

7) دوپیچ 4.1 میلی‌متری را که فلت اثر انگشت را محکم می‌کنند، باز کنید.

8) از نقطه اسپاجر استفاده کنید تا فلت اثر انگشت را از زیر سیم‌پیچ NFC به بیرون بکشید.

9) سنسور اثر انگشت را بردارید.

10) برای چسباندن مجدد حسگر اثر انگشت به قاب پشتی، از چسب پیش‌برش سفارشی یا نوار دوطرفه مانند نوار Tesa استفاده کنید.

تعمیر حسگر گوشی

برای تعویض حسگر شما نیاز به کیت تعمیر دارید.

تعمیر یا تعویض حسگر اثر انگشت گوشی

بعد از تشخیص آن که مشکل حسگر اثر انگشت اختلال سخت‌افزاری است یا نرم‌افزاری باید تصمیم بگیرید که آن را تعویض کنید یا تعمیر. اگر مشکل نرم‌افزاری باشد که با تمیز کردن ماژول اثر انگشت یا بروز رسانی نرم‌افزاری یا روشن خاموش کردن گوشی مشکل شما حل می‌شود، ولی اگر مشکل سخت‌افزاری باشد باید برای تعمیر حسگر گوشی، موبایل خود را به دست تعمیرکاران باتجربه و حرفه‌ای بسپارید و آن را برای تعمیر به مراکز معتبر ببرید تا تعمیرکاران حرفه‌ای با دقت گوشی شما را مورد بررسی قرار دهند.

باتوجه‌به نکاتی که در این مقاله گفته شده در صورت امکان تعمیر حسگر گوشی شما آن را تعمیر می‌کنند و یا در نهایت برخی از قطعات دیگر آن که مشکل دارد را تعمیر یا تعویض می‌کنند. در مواردی هم امکان تعمیر حسگر اثر انگشت وجود ندارد که تعمیرکاران با دقت و تجربه حرفه‌ای در مراکز تعمیرات اقدام به تعویض حسگر اثر انگشت گوشی شما می‌کنند.

تعمیر حسگر گوشی

بعضی از حسگرها روی خود صفحه‌نمایش گوشی قرار دارند.

نتیجه‌گیری

مانند بسیاری از مشکلات دستگاه مربوط به سخت‌افزار، حسگر اثر انگشت شکسته را می‌توان در خانه تعمیر کرد. بااین‌حال، این حالت برای افرادی که خود را با ابزارها و دانش موردنیاز آشنا نکرده‌اند توصیه نمی‌شود، بنابراین اگر دانش فنی شما عالی نیست، بهتر است به مراکز تعمیرات برای تعمیر حسگر گوشی، مراجعه کنید.

اما اگر احساس می‌کنید که از عهده این کار برمی‌آیید، می‌توانید حسگر اثر انگشت خود را به‌تنهایی تعویض کنید؛ بدون اینکه مجبور باشید هزینه زیادی برای شخص دیگری بپردازید تا این کار را برای شما انجام دهد. شما می‌توانید گوشی خود را در دستان خود نگه دارید و تحت نظارت یک غریبه نباشید. مراحل تعویض حسگر اثر انگشت در هر گوشی متفاوت است. برای ‌مثال، تغییر سنسور در آیفون با جایگزینی سنسور وان پلاس بسیار متفاوت است.

همچنین، به ‌خاطر داشته باشید که ابزارهای خاصی وجود دارد که ممکن است برای تعمیر حسگر گوشی خود در خانه نیاز به خرید داشته باشید که به هزینه کلی شما اضافه می‌کند. در این مقاله ما بررسی تعمیر حسگر اثر انگشت گوشی و تعمیر سنسور اثر انگشت موبایل پرداختیم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید باشد.

تعويض ال سي دي هواوي در این مقاله به شما آموزش میدهیم. و فریم اصلی و مادربرد را در جای خود قرار دهید؛ اما دقت کنید برخی از صفحه‌نمایش‌های گوشی‌های هواوی از قبل در یک قاب جدید به نام شاسی نصب شده‌اند.

که روش تعویض آن‌ها روشی بسیار متفاوت است و این روش را شامل نمی‌شود .

پس برای تعويض ال سي دي هواوي دقت کنید که ال سی دی آن از چه نوع است. به‌عنوان مثال باز کردن گوشی هواوی مدل P20 این روش را شامل می‌شود.

نشانه‌های تعویض تاچ و ال سی دی گوشی هواوی

زمانی که گوشی موبایل هواوی شما دچار آسیب شد، بایستی به تعويض ال سي دي هواوي فکر کنید.

ازجمله نشانه‌های تعویض ال‌ سی دی گوشی هواوی می‌توان به شکستگی ال‌سی دی، سیاه شدن صفحه‌نمایش، قاطی شدن پیکسل‌های ال‌ سی دی و ….. اشاره کرد.

6 مرحله تعویض ال سی دی گوشی هواوی

برای تعويض ال سي دي هواوي بر اساس مراحلی که در ادامه توضیح داده می‌شود عمل کنید.

تعويض ال سي دي هواوي مراحلی دارد که بایستی به ترتیب و با دقت آن‌ها را انجام دهید.

باز کردن قاب پشتی گوشی هواوی

برای تعويض ال سي دي هواوي گوشی خود را خاموش کنید. از ابزاری مناسب برای شل کردن چسب زیر شیشه عقب استفاده کنید. ابزار را حداقل به مدت دو دقیقه نگه دارید.

ممکن است لازم باشد این مرحله را چندین بار در حین برداشتن قاب پشتی تکرار کنید. اگر نمی‌توانید دستگاه را باز کنید، از سشوار، تفنگ حرارتی یا صفحه داغ نیز استفاده کنید.مراقب باشید که گوشی بیش از حد گرم نشود زیرا صفحه‌نمایش OLED و باتری داخلی هر دو در معرض آسیب گرما هستند.

ادامه مراحل

اگر شیشه عقب گوشی ترک خورده باشد، ممکن است ساکشن کاپ خیلی خوب نچسبد. سعی کنید آن را با چسب محکم بلند کنید یا ساکشن کاپ را در جای خود چسب بزنید و اجازه دهید تا خشک شود تا بتوانید ادامه دهید.

یک ابزار پلاستیکی را روی شیشه پشتی نزدیک به لبه پایینی گوشی فشار دهید.

لبه پایینی را با ابزاری مانند تصویر زیر بلند کنید و فاصله کمی بین شیشه عقب و قاب باز کنید. یک سوراخ باز را در شکاف قرار دهید و آن را به گوشه پایین سمت راست بلغزانید.

تعويض ال سي دي هواوي

باز کردن قاب پشتی گوشی هواوی

در مرحله بعدی در هر 4 گوشه قاب پشتی گوشی از ابزار پلاستیکی مانند حالت اول استفاده کنید و آن‌ها را به سمت مخالف خود حرکت دهید.

تعويض ال سي دي هواوي

باز کردن قاب پشتی گوشی هواوی

برای تعويض ال سي دي هواوي در گوشه سمت راست بالای قاب پشت گوشی هواوی از پنجمین قاب بازکن استفاده کنید.

و ابزار مورد نظر را در امتداد لبه سمت راست گوشی بلغزانید تا چسب باقی‌مانده را برش دهید. همچنان گوشی را تا آخر باز نکنید؛ زیرا کابل انعطاف‌پذیر حسگر مجاورتی همچنان به مادربرد متصل است.

قاب عقب گوشی را با احتیاط بلند کنید تا بتوانید به کانکتور کابل انعطاف‌پذیر حسگر مجاورت در کنار متعلقات دوربین عقب دسترسی پیدا کنید.

پس از باز کردن قاب پشتی گوشی از انتهای صاف یک اسپاجر (ابزار) برای باز کردن و جدا کردن کابل انعطاف‌پذیر حسگر مجاورت استفاده کنید.

جدا کردن کاور مادربرد و NFC گوشی موبایل هواوی

برای تعويض ال سي دي هواوي و جدا کردن کاور مادربرد پیچ‌های موجود بر روی مادربرد را باز کنید.

یک ابزار را زیر سمت چپ درب مادربرد که شامل NFC است، قرار دهید.

گیره بازشو را به سمت گوشه سمت چپ بالای گوشی بلغزانید و آن را بچرخانید تا درب آن از گیره‌های پلاستیکی بیرون بیاید.

روند قبلی را در سمت راست تکرار کنید و قاب باز را بچرخانید تا درپوش مادربرد بالا برود و پوشش مادربرد را بردارید.

قطع باتری گوشی هواوی

از انتهای صاف یک اسپاجر برای باز کردن و جدا کردن کابل انعطاف‌پذیر باتری استفاده کنید.

کابل اتصال با پورت شارژ

از یک موچین برای جدا کردن کابل آنتن و بیرون کشیدن کابل آنتن از مسیر آن استفاده کنید.

از انتهای صاف یک اسپاجر برای باز کردن و جدا کردن انتهای بالایی و پایینی کابل فلکس اتصال و پورت شارژ از مادربرد استفاده کنید و در نهایت از یک موچین استفاده کنید تا کابل آنتن را از مسیر خارج کنید.

حال با استفاده از یک موچین برای بیرون کشیدن درگاه شارژ از شکاف استفاده کنید و کابل اتصال با پورت شارژ را بردارید.

 بهترین راه  برای برداشتن باتری گوشی هواوی

مرحله 1

از یک ابزار برای شل کردن چسب زیر باتری استفاده کنید.آن را حداقل به مدت دو دقیقه روی نمایشگر قرار دهید. در این مرحله اسپاجر را فقط درجایی‌که چسب باتری قرار دارد، حرکت دهید.

در صورتی که برای باز کردن باتری مشکل دارید، ممکن است چسب به اندازه کافی شل نباشد.می‌توانید مقداری ایزوپروپیل الکل را زیر هر گوشه باتری بمالید و اجازه دهید حدود دو دقیقه به آن نفوذ کند تا چسب را ضعیف کند.تمام تلاش خودرا بکنید تا در طی مراحل باتری تغییر شکل ندهد.

باتری‌های لیتیوم یون، می‌توانند مواد شیمیایی خطرناک را نشت کنند، آتش بگیرند یا حتی در صورت آسیب منفجر شوند.

مرحله 2

از نیروی بیش از حد استفاده نکنید یا با ابزار فلزی به باتری ضربه نزنید.

انتهای صاف یک ابزار را در گوشه سمت چپ بالای باتری قرار دهید و شروع به باز کردن آن کنید.اسپاجر را در گوشه سمت راست بالای باتری قرار دهید.

و شروع به باز کردن آن کنید و تا انتهای پایین باتری حرکت کنید تا تمام چسب آن شل شود.تعويض ال سي دي هواوي باتری را بردارید.

مرحله 3

باتری آسیب‌دیده یا تغییر شکل داده شده را دوباره نصب نکنید.زیرا انجام این کار یک خطر بالقوه ایمنی است. آن را با یک باتری جدید تعویض کنید.

باتری جدید را با نوار چسب دو طرفه محکم کنید.برای قرارگیری صحیح آن، چسب جدید را در محل قرارگیری چسب قدیمی به گوشی بمالید، نه مستقیماً روی باتری. باتری جدید را به مدت 5 تا 10 ثانیه محکم در جای خود فشار دهید.

برای تعويض ال سي دي هواوي از انتهای صاف یک اسپاجر برای باز کردن و جدا کردن کابل انعطاف‌پذیر نمایشگر در پایین سمت چپ مادربرد استفاده کنید.

مرحله 4

یک iOpener آماده کنید و حداقل دو دقیقه آن را روی نمایشگر قرار دهید تا چسب زیر آن شل شود. ممکن است لازم باشد iOpener را چندین بار گرم کنید و دوباره استفاده کنید تا گوشی از هر طرف به اندازه کافی گرم شود.

تعويض ال سي دي هواوي

باز کردن صفحه‌نمایش هواوی

تعویض ال سی دی هواوی

اگر شیشه صفحه‌نمایش شما ترک خورده است از شکستگی بیشتر جلوگیری کنید.

و با چسباندن روی شیشه از آسیب بدنی در طول تعمیر جلوگیری کنید. نوارهای هم‌پوشانی از نوار بسته‌بندی شفاف را روی نمایشگر قرار دهید تا تمام صفحه پوشانده شود.

این کار باعث می‌شود که خرده‌های شیشه محفوظ بماند و یکپارچگی ساختاری هنگام کنجکاوی و بلند کردن نمایشگر ایجاد شود.دقیقاً مطابق با روش باز کردن قاب پشتی، صفحه نمایش را نیز باز کنید.

ازشکستگی بیشتر جلوگیری کنید

فقط این کار را با احتیاط انجام دهید و سپس از یک موچین برای جدا کردن کابل انعطاف‌پذیر نمایشگر از قاب استفاده کنید. برای تعويض ال سي دي هواوي باید حتما

کابل فلکس نمایشگر را از شکاف قاب عبور دهید و نمایشگر را بردارید.

از عینک ایمنی استفاده کنید تا از چشمان خود در برابر هرگونه تکان دادن شیشه در طول تعمیر محافظت کنید.

قبل از نصب یک نمایشگر جدید، مهم است که تمام آثار چسب قدیمی را از قاب پاک کنید و نواحی چسبانده شده را با ایزوپروپیل الکل (بیش از 90٪) و یک پارچه بدون پرز تمیز کنید.

ال سی دی اورجینال و غیر اورجینال چه تفاوتی دارند؟

این دو صفحه‌نمایش تفاوت‌های زیادی دارند که بیشتر در کیفیت آن‌ها است.

در حالی که صفحه‌نمایش تلفن‌های غیر اورجینال تا حدودی ارزان‌تر از نسخه اصلی هستند، این موضوع تفاوت در کیفیت را توجیه نمی‌کند.

تعويض ال سي دي هواوي

تفاوت ال سی دی اورجینال و غیر اورجینال

به‌طورکلی، صفحه‌نمایش تلفن‌های تولید شده برند هواوی از کارخانه برند هواوی، صفحه‌های اصلی هستند .

در حالی که صفحه‌نمایش‌های “کپی” آن‌هایی هستند که توسط تولیدکنندگان و کارخانه‌های شخص ثالث طراحی و تولید می‌شوند که به برند شما مرتبط نیستند.

بسیاری از مردم معمولاً به دلیل قیمت ارزان‌تر به سراغ تعويض ال سي دي هواوي کپی می‌روند. با این حال، تفاوت‌های بسیاری بین صفحه‌های اورجینال و غیر اورجینال در کیفیت آن‌ها نهفته است که عبارتند از:

مشکلات لمسی و Digitizer

ویژگی‌های نمایش ضعیف

ناسازگاری با سیستم گوشی موبایل

دقت اثر انگشت ضعیف در نمایشگر

شکنندگی بالا

اگر صفحه‌نمایش گوشی شما آسیب دید و نیاز به تعويض ال سي دي هواوي داشتید با مجموعه پارتاک سرویس در تماس باشید و از آن‌ها ال‌سی‌دی‌های اورجینال دریافت کنید.

نتیجه‌گیری

صفحه‌نمایش تلفن‌های تولید شده برند هواوی از کارخانه برند هواوی، صفحه‌های اصلی هستند در حالی که صفحه‌نمایش‌های “کپی” آن‌هایی هستند.

که توسط تولیدکنندگان و کارخانه‌های شخص ثالث طراحی و تولید می‌شوند که به برند شما مرتبط نیستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تعویض ال سي دي هواوي این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

 

امروزه در کشور ما ایران تعداد افرادی که گوشی موبایلشان از برند آیفون (اپل) است افزایش پیدا کرده است و شاید برای خیلی از شما پیش آمده باشد که به گوشی آیفونتان آب‌خورده و نیازمند تعمیر باشد. آیا گوشی آیفون شما بعد از افتادن در آب یا قرار گرفتن در معرض رطوبت کار نمی‌کند؟ نگران نباشید، هنوز امیدی وجود دارد که تلفن‌همراه آیفون شما دوباره به‌درستی کار کند. در این مقاله چند روش برای شما گفته می‌شود و می‌توانید برای تعمير گوشي آيفون آب‌خورده از آن استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد این تا پایان این مقاله همراه ما باشید و مطالب را با دقت مطالعه کنید تا بتوانید این مشکل را به‌راحتی حل کنید.

تعمير گوشي آيفون آب‌خورده

تعمير گوشي آب‌خورده

نحوه تشخیص آب‌خوردگی آیفون

برای تعمير گوشي آيفون آب‌خورده ابتدا باید تشخیص آب‌خوردگی آیفون تصدیق شود. بیشتر دستگاه‌های برند محبوب آیفون و آی‌پاد دارای نشانگرهای تماس مایع (LCI) هستند که قادر خواهید بود از بیرون آن‌ها را مشاهده کنید. یک LCI زمانی فعال می‌شود که با آب یا مایعی حاوی آب تماس پیدا کند. رنگ نشانگر معمولاً سفید یا نقره‌ای است، اما هنگامی‌که با آب یا مایعی حاوی آب تماس پیدا می‌کند، کاملاً قرمز می‌شود. یک LCI به دلیل تغییرات رطوبت و دما که مطابق با الزامات محیطی محصول است فعال نمی‌شود.

برای اینکه بفهمید آیا LCI دستگاه شما با مایع تماس دارد یا خیر، محصول خود را در تصویر زیر پیدا کنید و LCI یا LCI ها را در دستگاه خود پیدا کنید. برای کمک به دیدن LCI، از یک ذره‌بین روشن استفاده کنید و نور یا دستگاه را تا زمانی که بتوانید LCI را ببینید زاویه دهید. این جدول نشان می‌دهد که این اندیکاتور (اندیکاتورها) کجا هستند و پس از قرار گرفتن در معرض مایع چگونه ظاهر می‌شوند:

اگر مطمئن نیستید که قرار گرفتن در معرض آب باعث ایجاد مشکل برای دستگاه شما می‌شود، حتی اگر LCI قرمزرنگ مشاهده کردید و برای کمک به ارائه‌دهنده خدمات مجاز آیفون تماس بگیرید.

7 مرحله برای نجات و تعمير گوشي آيفون آب‌خورده

برداشتن اولین قدم‌های صحیح می‌تواند تفاوت بین مرگ و زندگی آیفون آب‌خورده باشد. متأسفانه، اطلاعات نادرست زیادی به‌صورت آنلاین در مورد آنچه واقعاً هنگام نجات یک آیفون آسیب‌دیده با آب کار می‌کند وجود دارد. در این مقاله ما در مورد علائم متداول آسیب آیفون در برابر آب، اقداماتی که بلافاصله پس از افتادن آیفون در آب باید انجام دهیم و نحوه تصمیم‌گیری در مورد  تشخیص آب‌خوردگی آیفون دیده صحبت خواهیم کرد.

اگر فکر می‌کنید آیفون شما از آب آسیب‌دیده است، آن را روی یک سطح صاف قرار دهید و مراحل زیر را برای تعمير گوشي آيفون آب‌خورده دنبال کنید. قبل از شروع، می‌خواهیم در مورد یک‌چیز به شما هشدار دهیم: آیفون خود را کج نکنید یا تکان ندهید؛ زیرا ممکن است باعث شود آب داخل آیفون شما به اجزای دیگر بریزد و باعث آسیب بیشتر شود.

 

تعمير گوشي آيفون آب‌خورده

مراحل نجات گوشی آب‌خورده

آب موجود بر روی آیفون را پاک کنید

برای تعمير گوشي آيفون آب‌خورده اگر آیفون شما در یک قاب قرار گرفته درحالی‌که آیفون خود را به‌صورت افقی نگه‌داشته‌اید و صفحه‌نمایش به سمت زمین است، آن را بردارید و در مرحله بعد از یک میکروفایبر یا پارچه نرم و جاذب استفاده کنید و آب موجود در قسمت بیرونی آیفون خود را پاک کنید. از دستمال‌کاغذی، سواب پنبه‌ای یا هر چیز دیگری که می‌تواند جدا شود یا گردوغبار یا بقایایی در داخل آیفون شما باقی بماند، استفاده نکنید.

سیم‌کارت را از گوشی خارج کنید

یکی از اولین کارهایی که باید در زمانی که آیفون شما در معرض آب قرار می‌گیرد انجام دهید، خارج کردن سیم‌کارت آن است. این هدف دوگانه کمک به ذخیره سیم‌کارت و اجازه دادن به هوا برای ورود به آیفون شما است. برخلاف گذشته، سیم‌کارت آیفون حاوی مخاطبین یا اطلاعات شخصی شما نیست. تنها هدف از انجام این ‌کار این است که آیفون خود را به شبکه تلفن‌همراه متصل کنید.

خوشبختانه سیم‌کارت‌ها معمولاً از نشت نجات می‌یابند، مگر اینکه برای مدت طولانی در معرض مایعات قرار گیرند. اگر فن در دسترس دارید، می‌توانید برای افزایش جریان هوا، هوای خنک را مستقیماً به درگاه لایتنینگ یا شیار سیم‌کارت وارد کنید. فضای زیادی بین فن و آیفون خود قرار دهید یک نسیم ملایم برای کمک به فرآیند تبخیر به‌اندازه کافی، مناسب است. از سشوار یا هر نوع پنکه دیگری که هوای گرم را می‌دمد استفاده نکنید.

آیفون خود را روی یک سطح صاف در مکانی خشک قرار دهید

سپس، آیفون خود را رو به پایین روی یک سطح صاف، مانند پیشخوان آشپزخانه یا میز قرار دهید. مکانی با رطوبت کم انتخاب کنید. آیفون خود را در ظرف یا کیف قرار ندهید. کج کردن آیفون یا قرار دادن آن در کیسه‌ برنج، تقریباً به‌طورقطع باعث ریختن آب روی سایر اجزای داخلی می‌شود. این کار می‌تواند تفاوت بین مرگ و زندگی آیفون شما باشد.

 

تعمير گوشي آيفون آب‌خورده

قرار دادن موبایل در کیسه‌ برنج

قرار دادن خشک‌کننده‌های تجاری در بالای آیفون

اگر به خشک‌کننده‌های تجاری دسترسی دارید، آن‌ها را در بالای آیفون و اطراف آن قرار دهید. هر کاری که می‌کنید، از برنج استفاده نکنید؛ زیرا برنج یک خشک‌کننده مؤثر نیست. در مراکز تعمیر موبایل برای تعمير گوشي آيفون آب‌خورده از این خشک‌کننده استفاده می‌کنند.

صبر کنید تا آب تبخیر شود

هنگامی‌که اقدامات اولیه برای تریاژ آیفون خود را انجام دادید، کنار گذاشتن آن اغلب بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. اگر داخل آیفون شما آب باشد، کشش سطحی آب به جلوگیری از پخش شدن آن کمک می‌کند. جابه‌جایی آیفون تنها می‌تواند مشکلات بیشتری ایجاد کند. همان‌طور که بعداً اشاره خواهیم کرد، مطالعات علمی نشان داده‌اند که قرار دادن وسایل الکترونیکی آسیب‌دیده از آب در هوای آزاد می‌تواند مؤثرتر از قرار دادن آن در برنج باشد.

با بیرون آوردن سیم‌کارت، اجازه داده‌ایم هوای بیشتری به داخل آیفون شما وارد شود و این به فرآیند تبخیر کمک می‌کند. توصیه می‌کنیم قبل از روشن کردن آیفون خود، 24 ساعت صبر کنید. اپل می‌گوید حداقل پنج ساعت صبر کنید. هر چه زمان بیشتر باشد، بهتر است. ما می‌خواهیم به آب داخل آیفون شما زمان کافی بدهیم تا تبخیر شود.

سعی کنید آیفون خود را دوباره روشن کنید

درحالی‌که آیفون شما هنوز روی یک سطح صاف است، آن را به برق وصل کنید و منتظر بمانید تا روشن شود. می‌توانید از دکمه پاور استفاده کنید، اما ممکن است نیازی به این کار نداشته باشید. اگر 24 ساعتی را که ما پیشنهاد کرده‌ایم صبر کرده‌اید، به‌احتمال‌زیاد باتری آن تمام شده است. هنگامی‌که این اتفاق می‌افتد، آیفون شما باید پس از چند دقیقه شارژ به‌طور خودکار روشن شود.

از آیفون خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

اگر آیفون شما روشن شد، فوراً با استفاده از iCloud یا iTunes از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. آسیب آب گاهی اوقات می‌تواند گسترش یابد و شما ممکن است فقط یک فرصت کوچک برای ذخیره عکس‌ها و سایر داده‌های شخصی خود داشته باشید.

چه زمانی باید به مراکز تعمیر مراجعه کنید؟

در دو صورت بایستی جهت تعمير گوشي آيفون آب‌خورده به مراکز تعمیر موبایل آیفون مراجعه کنید.

 • اگر تمامی مراحل بالا را جهت تعمیر اساسی آیفون خیس شده انجام داده‌اید و آیفون شما روشن نشد و یا بعد از روشن شدن دوباره خاموش شد بایستی به مراکز تعمیر موبایل مراجعه نمایید.
 • اگر با افتادن گوشی آیفون در آب ترسیدید و به دلیل استرس نمی‌توانید مراحل گفته شده را پیاده‌سازی کنید سریعاً و بدون اتلاف وقت آیفون خود را به مراکز تعمیر حرفه‌ای و معتبر برسانید.

اگر به‌ هر دلیلی گوشی موبایل شما دچار آسیب‌هایی نظیر آب‌خوردگی شد، می‌توانید با مرکز خدمات پارتاک سرویس در ارتباط باشید و مشکلات گوشی موبایل خود را در این زمینه حل کنید. کارشناسان و مهندسین موجود در این شرکت با تخصص بالای خود آماده خدمات‌رسانی به شما مشتریان عزیز هستند.

نتیجه‌گیری:

برای تعمير گوشي آيفون آب‌خورده ابتدا باید تشخیص آب‌خوردگی آیفون تصدیق شود. بیشتر دستگاه‌های برند محبوب آیفون و آی‌پاد دارای نشانگرهای تماس مایع (LCI) هستند که قادر خواهید بود از بیرون آن‌ها را مشاهده کنید و متوجه آسیب شوید. اگر فکر می‌کنید آیفون شما از آب آسیب‌دیده است، آن را روی یک سطح صاف قرار دهید و مراحلی را که در بالا برای تشخیص آب‌خوردگی آیفون گفته شد دنبال کنید. شارژ نشدن گوشی آب‌خورده یکی از نکاتی است که بایستی گوشی را سریعاً به مراکز تعمیر موبایل برسانیم.

تعمیر اسپیکر گوشی چگونه است ؟

تعمیراسپیکر گوشی یکی از مشکلاتی که زیاد در گوشی های اندرویدی دیده میشود با اینکه گوشی های اندرویدی از اسپیکر های قدرتمندی برخوردار هستند.

ومشکلات اون هم از جمله این است که  اسپیکر دچار مشکل شده و در حین مکالمه یا گوش دادن به موسیقی صدا قطع شود.

از کار افتادن اسپیکر یکی از مشکلات رایجی است که در گوشی‌های همراه به وجود می‌آید. مشکلات ناشی از بلندگوی گوشی همراه به‌صورت ناگهانی و یا به‌تدریج به وجود می‌آید.

بلندگو یکی از جزئیات مهم موبایل است؛ زیرا با آن صدای موزیک و فیلم را گوش می‌کنیم و از همه مهم‌تر در تماس‌ها، صدای طرف مقابل را می‌توانیم بشنویم.

بلندگوی موبایل دو نوع خروجی دارد که یکی از آن‌ها برای پخش صدای مخاطبی است که با او در حال مکالمه هستیم و دیگری برای پخش صدای فیلم و موزیک و زنگ تماس است.

بروز مشکل در بلندگوی موبایل می‌تواند دلایل مختلف سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داشته باشد و تعمير اسپيكر گوشي باید توسط تعمیرکار متخصص موبایل بررسی و برطرف شود.

تعمير اسپيكر انواع گوشي

عوامل مختلفی باعث بروز اختلال در اسپیکر گوشی می‌شود

دلایل خراب شدن اسپیکر موبایل

از کار افتادن اسپیکر به دلایل مختلفی رخ می‌دهد که یکی از آن‌ها استفاده نادرست و غیراصولی کاربر است. آب رفتگی در موبایل موجب آسیب رساندن به قطعات گوشی از جمله اسپیکر می‌شود.

همچنین در بیشتر مواقع ارتباط موبایل با یک وسیله جانبی مثل بلوتوث و هندزفری می‌تواند باعث قطع شدن بلندگو شود و اختلال ایجاد کند.وباعث تعمير اسپيكر گوشي میشود.

در ادامه به برخی از عواملی که موجب بروز مشکل در اسپیکر می‌شوند، اشاره می‌کنیم:

 • ضربه خوردن به اسپیکر
 • خیس شدن بلندگو
 • اختلال در نرم‌افزار موبایل
 • تغییر تنظیمات صدای گوشی
 • پاره شدن تورهای بلندگو
 • وجود گردوخاک و کثیفی روی اسپیکر
 • استفاده از قطعات بی‌کیفیت در هنگام تعمیر اسپیکر
 • تعمير اسپيكر گوشي

توجه داشته باشید که مشکلات سخت‌افزاری و تعمير اسپيكر گوشي حتماً باید توسط تعمیرکار حرفه‌ای بررسی شود، اما گاهی مشکلات نرم‌افزاری را خودتان نیز می‌توانید برطرف کنید.

تعمير اسپيكر انواع گوشي

اگر ناهماهنگی در برقراری اتصال باشد، صدا قطع می‌شود

راه‌حل‌های رفع مشکل خرابی اسپیکر گوشی

اگر در عملکرد اسپیکر خود شاهد مشکلی بودید می‌توانید قبل از مراجعه به تعمیرکار و تعمیر اسپیکر موبایل با چند اقدام ساده مشکل را حل کنید.

پس قبل از تعمير اسپيكر گوشي بهتر است اتصالات گوشی با دیگر وسایل جانبی را بررسی کنید. برای این کار یک‌صدا با گوشی ضبط کنید.

اگر صدای ضبط شده را به‌وضوح شنیدید پس مشکل حل شده، اما درصورتی‌که اتصالات گوشی را بررسی کردید و اسپیکر درست نشد می‌تواند روش‌های زیر را امتحان کنید:

 1. گوشی را خاموش روش کنید. (ریستارت): در بسیاری از موارد با خاموش روشن کردن موبایل اسپیکر، مشکل آن برطرف می‌شود.
 2. اپلیکشین های اضافه را حذف کنید: گاهی اوقات نصب برنامه‌های مزاحم، سبب پخش نشدن صدا می‌شوند. سعی کنید تمامی برنامه‌های مربوط به پخش صدا و تصویر را از موبایل خود حذف کنید. اگر با این روش مشکل بلندگو حل نشد، روش بعدی را امتحان کنید.
 3. گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانید: درصورتی‌که با دو روش قبلی مشکل اسپیکر حل نشد، گوشی را ریست فکتوری کنید.
 4. .قبل از این کار، به این مسئله توجه داشته باشید که با ریست فکتوری تمامی اطلاعات گوشی شما پاک شده و دیگر امکان دسترسی وجود ندارد. پس حتماً از اطلاعات موبایل یک نسخه داشته باشید.

اگر هیچ کدام از روش‌ها جواب نداد، پس مشکل سخت‌افزاری است که باید نسبت به تعمير اسپيكر گوشي اقدام کنید. درصورتی‌که قطعات را جدا کردید و مشاهده کردید که اسپیکر مشکل دارد آن را تعمیر کنید. درصورتی‌که این اسپیکر کامل خراب باشد آن را تعویض کنید.

تعمير اسپيكر انواع گوشي

برنامه‌های مزاحم گوشی را شناسایی کرده و حذف کنید

علت خش‌خش کردن اسپیکر موبایل

در برخی موارد، صدا از گوشی به‌صورت خش‌خش می‌آید که دلیل آن می‌تواند دلایل مختلفی باشد.ونیاز به تعمير اسپيكر گوشي باشد.و دلایلی مثل ضربه وارد شدن، آب رفتن در گوشی، جرم گرفتگی، گردوخاک روی اسپیکر باعث صدا به‌صورت واضح شنیده نشود. اگر بلندگو خیس باشد .

تا چند ساعت از آن استفاده نکنید تا خشک شود. اگر گردوغبار روی اسپیکر نشسته باشد می‌توانید با کمک مسواک آن را تمیز کنید. این نکته را به خاطر داشته باشید که برای خشک کردن یا تمیز کردن گردو غبار به‌هیچ‌عنوان از سشوار استفاده نکنید.

گاهی مشکلات نرم‌افزاری نیز موجب می‌شود تا صدای اسپیکر به‌خوبی پخش نشود. برای بررسی این مورد و تعمير اسپيكر گوشي، در ابتدا نرم‌افزارهای پخش صدا و تصویر را بررسی کنید.

تنظیمات Equalizer در برخی نرم‌افزارها مشکلاتی را در پخش صدای بلندگو به وجود می‌آورد. برای این کار، گوشی را در حالت safe mode قرار دهید. اگر در این حالت مشکل حل نشود، یعنی علت سخت‌افزاری دارد.

برای قرار دادن گوشی در حالت Safe Mode گوشی را خاموش و مجدداً روشن کنید. هنگامی‌که لوگو گوشی را دیدید کلید پاور و کاهش صدا را هم‌زمان نگه‌دارید.

تعمير اسپيكر انواع گوشي

تعمیرات موبایل، به تخصص و دقت بالایی نیاز دارد

سخن آخر

همان‌طور که گفته شد خراب شدن یا تعمير اسپيكر گوشي از رایج‌ترین مشکلاتی است که در موبایل به وجود می‌آید. قطع شدن صدای بلندگو می‌تواند دلایل مختلف سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داشته باشد.

برخی اختلالات را به‌راحتی می‌توانید بدون مراجعه به تعمیرکار نیز برطرف کنید؛ اما وقتی این اختلال سخت‌افزاری باشد برای تعمير اسپيكر گوشی  دیگر نمی‌توانید با راه‌حل‌هایی مثل ریست فکتوری آن را برطرف کنید.

در این صورت برای تعمیر اسپیکر موبایل به یک تعمیرکار متخصص نیاز خواهید داشت. در حال حاضر مرکز خدمات پارتاک سرویس در زمینه تعمیرات تخصصی تلفن همراه به ارائه خدمات می‌پردازد.

تمامی تعمیرات موبایل در این مجموعه توسط تعمیرکارهای حرفه‌ای و با استاندارد بالا صورت می‌گیرد. همچنین تجهیزات و امکانات مورد استفاده در مرکز خدمات پارتاک سرویس کاملاً به‌روز هستند.

اگر متوجه بروز مشکل در اسپیکر موبایل خود شدید، با مرکز خدمات پارتاک سرویس تماس بگیرید و در صورت لزوم راهنمایی‌هایی را لازم را دریافت نمایید.

آموزش تعمیرات موبایل را از کجا شروع کنیم؟

شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده است که برای تعمیرات موبایل از کجا شروع کنیم؟ برای شروع تعمیرات موبایل نیاز به یادگیری مهارت‌ها و تکنیک‌هایی است. یادگیری مراحل عیب‌یابی و نحوه تعمیر درست سخت‌افزار و نرم‌افزار گوشی علاوه بر طی کردن دوره‌‌های حرفه‌ای نیاز به کسب مهارت و تجربه لازم دارد.

آموزش‌های عملی و نظری به شما در تبدیل شدن به یک تکنسین موفق که به‌راحتی عیوب مختلف تلفن‌های همراه را تشخیص دهید، یاری می‌رسانند.

در مقاله پیشرو پاسخ این پرسش مهم که چگونه در زمینه تعمیرات موبایل پیشرفت کنید را به دست می‌آورید.

آشنایی با مراحل مهم شروع تعمیرات موبایل

در ادامه 6 مرحله آموزش تعمیرات موبایل به‌صورت سیستماتیک بیان شده است؛ برای آشنایی بیشتر با این مبحث با ما همراه شوید.

 

آموزش تعمیرات موبایل

آموزش شروع تعمیرات موبایل

تحصیلات آکادمیک خود را تکمیل کنید

گذراندن دوره‌های آموزشی لازم، سنگ بنای هر شغلی از جمله تعمیر موبایل به شمار می‌روند.

آموزش برای حرفه‌ای شدن در حوزه موردنظر به‌خصوص در رشته‌های فنی بسیار مهم است.

در اکثر مواقع، توسعه مطالعات آکادمیک پیش از توسعه مهارت اتفاق می‌افتد.

هر رشته‌ای با پیشینه تحصیلی خوب نتایج بهتری را به دست می‌آورد.

همچنین رشد شخصیت و مهارت‌های ارتباط بین فردی در سطح علمی شروع به ارتقا می‌یابد و برای یک شغل سالم ضروری است.

همچنین با توجه به اینکه دوره‌های فنی کوتاه مدت هستند، امکان فراگرفتن تعمیرات موبایل همزمان با تحصیلات دانشگاهی وجود دارد.

با انواع گوشی‌های هوشمند آشنا شوید

در شروع تعمیرات موبایل باید با عملکردها و تنظیمات مختلف انواع موبایل و تبلت آشنا شوید.

اطلاعات به دست آمده به شما کمک می‌کنند که مشکلات این وسایل دیجیتال را به نحو بهتری تشخیص دهید و سپس آن‌ها را برطرف سازید.

در این هنگام شما باید 3 سیستم‌عامل رایج گوشی‌های هوشمند شامل اندروید، iOS و ویندوز را به‌خوبی یاد بگیرید.

آیفون‌ها و گوشی‌های اندرویدی بیشترین سهم بازار گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص داده‌اند.

پس از مدت کار با این نوع گوشی‌ها با عملکردها و تنظیمات آن‌ها آشنا می‌شوید.

پس از یادگیری نحوه کارکرد این دستگاه‌ها تفاوت بین خطاهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را ساده‌تر درک می‌کنید.

 

آموزش تعمیرات موبایل

مراحل شروع تعمیرات موبایل

از یک موسسه آموزش تعمیرات گوشی گواهینامه دریافت کنید

به‌منظور پاسخ به پرسش برای تعمیرات موبایل از کجا شروع کنیم؟

باید گفت که پیدا کردن یک موسسه آموزشی بسیار مهم است.

یک آموزشگاه تعمیرات گوشی خوب گامی مهم برای تبدیل شده به یکی از بهترین تکنسین‌های تعمیر تلفن همراه محسوب می‌شود.

تعداد زیادی موسسه و آموزشگاه تعمیرات موبایل در سطح شهر وجود دارند که در زمینه آموزش بسیار تخصصی عمل می‌کنند.

دریافت گواهینامه از یک موسسه معتبر مسیر را برای شروع حرفه‌ای یک شغل هموار می‌سازد.

البته آموزش‌های بسیاری نیز در زمینه تعمیر موبایل در اینترنت موجود است.

اگر امکان دسترسی به مؤسسات آموزشی را ندارید، برای شروع تعمیرات موبایل از آموزش‌های مجازی به‌صورت خودآموز استفاده کنید.

در خصوص کیفیت آموزش‌ها (چه مجازی و چه حضوری) مطمئن شوید که این دوره‌‌‌ها هم دوره تعمیر سخت‌افزار موبایل و هم دوره تعمیر نرم‌افزار آن را پوشش می‌دهند.

ابزارهای ضروری و چند گوشی خراب برای تمرین خریداری کنید

تا آنجا که ممکن است، تمرینات عملی در خصوص تعمیر گوشی انجام دهید.

برای این کار چند گوشی هوشمند خراب ارزان‌قمیت یا قدیمی بخرید و روی آن‌ها تمرین کنید.

آموزش انواع تعمیرات روی قطعات مختلف و مادر برد را مطالعه کنید و نحوه تعویض LCD ها و پورت‌های شارژ را یاد بگیرید.

از این طریق با جداسازی و مونتاژ مدل‌های متفاوت نیز آشنا می‌شوید.

همچنین شما باید مهارت‌های خود را با تمرین روی تلفن‌های قدیمی تقویت کنید.

درعین‌حال شما به مجموعه‌ای اساسی از ابزارها نیاز دارید.

با استفاده از این ابزارها امکان جداسازی و مونتاژ سخت‌افزار گوشی و انجام مراحل اولیه تعمیر و بررسی آن‌ فراهم می‌شود. برخی لوازم ضروری تعمیر تلفن همراه عبارتند از:

 • مجموع پیچ‌ درایو؛
 • درب بازکن موبایل؛
 • ایزوپروپیل الکل؛
 • مولتی‌متر؛
 • موچین.

البته امکان تهیه جعبه‌ابزار کامل نیز وجود دارد.

با این وجود تنها در صورتی که قصد تبدیل شدن به یک تکنسین حرفه‌ای را دارید، این جعبه‌ابزار ارزشمند و قیمتی را خریداری کنید.

 

آموزش تعمیرات موبایل

آموزش علمی مرحله‌ای مهم در شروع تعمیرات موبایل

تجربه لازم را به دست آورید

کسب تجربه برای گسترش مهارت‌های آموخته شده گام بزرگی به‌سوی پیشرفت است.

دانش نظری و عملی هردو حیاتی هستند، اما فقط تجربه به شما کمک می‌کند که در موقعیت‌های زندگی واقعی توان کار کردن داشته باشید.

طول دوره و کیفیت آموزش زیربنای محکمی را برای شروع تعمیرات موبایل به وجود می‌آورند، اما تا زمانی که در این زمینه مشغول به کار نشوید، تجربه‌ای به دست نمی‌آورید.

یک موسسه آموزشی خوب آموزش‌های زیادی از مهارت‌های پایه تا پیشرفته را به شما ارائه می‌دهند.

این مراکز همه چیز را از جداسازی قطعات تا عیب‌یابی به شما می‌آموزند، اما تنها با تمرین تجربه و تخصص لازم را کسب می‌کنید.

کسب تجربه نه‌تنها بر اعتمادبه‌نفس شما می‌افزاید، بلکه توانایی حل مسئله شما را نیز بهبود می‌بخشد.

از اینترنت کمک بگیرید

موارد بسیاری وجود دارند که امکان یادگیری آن‌ها از طریق اینترنت میسر است؛ بنابراین باید از گوگل و یوتیوب برای آموزش‌ها و نکات مختلف کمک بگیرید.

در اینترنت آموزش‌های مختلفی از راهنماهای جداسازی قطعات تا راه‌حل‌های جامپر برای مبتدیان و متخصصان وجود دارند.

یکی از سایت‌های معتبر که در این زمینه به شما کمک می‌کند، مرکز خدمات پارتاک سرویس است.

همچنین وبلاگ‌ها و انجمن‌های مختلفی وجود دارند که باید برای شروع تعمیرات موبایل از آن‌ها بهره بگیرید.

بازدید مستمر از این وبلاگ‌ها و انجمن‌ها شما را در جریان آخرین پیشرفت‌های صنعت موبایل و تعمیرات آن می‌گذارد.

همه افراد از تکنسین‌های جوان تا متخصص از اینترنت برای رشد بیشتر خود کمک می‌گیرند؛ پس شما نیز این کار را انجام دهید.

آموزش تعمیرات موبایل

اینترنت منبعی مهم برای شروع تعمیرات موبایل

کلام آخر

هر مهارتی صرف نظر از سختی یا آسانی آن به صرف زمان و انرژی نیاز دارد.

پیمودن مسیر موفقیت آسان نیست، اما اگر به‌درستی آموزش ببینید و تجربه لازم را در زمینه موردنظر خود کسب کنید، هدف دست‌یافتنی می‌شود.

شاید درک هر مسئله‌ای با به دست آوردن دانش عملی به‌تنهایی آسان به نظر برسد، اما بهتر است که برای ایجاد یک زیربنای قوی گواهینامه معتبری را از یک موسسه خوب دریافت کنید.

در این مقاله مراحل شروع تعمیرات موبایل ارائه شده است.